• seda sayan'ın yeni programıymış. 10 kere evlenen kadından ne gibi bir evlilik tavsiyesi bekliyor insanlar hiç bilemiyorum, beyni sikilesiceler.
  • modası geçmiş,üçüncü sınıf kalitesiz esprilere asla gülmeyen biri olarak söylüyorum ; film çok çok komik ve sıcak .usta kabul edilen insanlar bile leş komedi filmleri yaparken ibrahim büyükak ve oğuzhan koç 'a alkışlar.
  • show tv'de başlayacak yeni evlilik tavsiyeleri bilmemnesi programı.

38 kere evlenip boşanan bir kadının sunacak olmasına yeterince değinilmiş zaten, onu geçelim. bi de bunun fragmanında seda sayan konuşurken yanında bi seda sayan daha beliriyor. birbirlerine bakıyorlar konuşuyorlar falan baya dertleşiyorlar bişeyler oluyor orda. bu mükemmel tekniği en son sibel can'ın padişah klibinde görmüştüm, o aklıma geldi duygulandım.*
  • bugun galiba 100 defadan fazla dinledigim sarki.. sarkinin sozlerinin onno tunc'a yazilmasinin buruklugu bir kenara, her insanin kendi yalnizliklarindan bir seyler bulabilecegi bir sarki.. bir de oyle masumane ki bu sarkinin yansittigi duygular..

"ben sana kusum aslinda haberin yok"... burada hani hafif bir kizginlik var ya.. "neden gittin beni birakip " demek... huzunlu, cok huzunlu..

"kime kizayim, nazim senden baska kime gecer".. burada da hani insan sevdigi insana karsi kizabilme ozgurlugu hisseder ya.. siradan bir arkadasa bunu yapamaz.. o ozel, o en yakin insandir.. anca ona kizar, sevdigine kizar.. o kizmalarda bile sevgi belirtisi vardir..

"benim sensiz kolum, bacagim, ocagim yok"... burada da sevdigi insan olmadan yarim kalma hali.. evsiz kalma, yurtsuz kalma..

simdi sezen'cigim, sen bu sarkiyi yaptin.. onno tunc'un ardindan icinde oldugun yalnizligi anlattin ya.. peki, diger yalnizlardan ne istedin? o diger yalnizlarin bogrune bir bicak saplayip, o bicagi saga sola cevirdin ve tamiri imkansiz yaralar actin? iyi mi ettin?

iyi ettin.. yol arkadasim nerdesin?
  • bugüne kadar gördüğüm en trendy küçük kızın olduğu dizidir. * ilk bölümden beri, kısa kollu pardesüler, skinny kotlar, converse benzeri spor ayakkabılar, düğün sahnesinde dolabımdaki bütün elbiselerden şık bir elbise bu ne kokoşluk bu ne büyümüş küçülmüşlük.. bugünkü bölümde kızı pazara götürdüler beğenemedi birşey haspam, o kız pazarlardan giyinir mi.. seni beni şıklığıyla döver valla...
  • enteresan bi evlendirme programı sanırım.. fakat karılımcıların kast olduğuna kanaat getirdim.. zira işsizlikten kendini evde sabah kuşaklarına vermiş ben, an itibariyle programda olan burcu adlı hanım kızımızı daha geçen hafta benim kuaförüm de görmüştüm.. orda nişanlıyım filan diyodu saçımı nişanlım beğenmeyecek diyen kızı şimdi bu programda stand hostesi diye tanıtıyolar.. onu da geçtim, oturdum araştırdım youtube da kız oyuncuymuş zaten.. arkadaş bu kadar yemeyin insanları televizyon show u yapıcam diye!..

evet bi an evvel işe başlamam lazım a dostlar!..
  • çıktığı günden bugüne kadar önyargı yüzünden izlemediğim film. ancak şans vermek gerekiyormuş.

zaten film size ödüllük film olacağını vaat etmiyor. büyük beklentiyle izlemeyince oldukça tatlı ve komik bir film.

senaryosu oturaklı. saniye başı slapstick ve osuruk şakaları yerine ara ara kaliteli mizahı tercih etmişler, çok da güzel olmuş. ibrahim büyükak'ı senaryo için tebrik etmek lazım.
  • sezen aksu'nun bugüne kadar belki de en çok dinlediğim şarkısıdır.
    yaz sıcağında mayaların lanetlediği 2012 yılında hem de haziran ayının en onbirinci gününde şunla bunla ilişkilendirilecek bahanesi olmadan çalıveren bir şarkıydı.
    sezen diyordu ki,
    'ben sana küsüm aslında haberin yok...'

ben bu şarkının öyküsü olduğunu duymuştum, onno tunç'u kaybeden sezen aksu yazmıştı bu şarkıyı.

diyordu ki,
    'yol arkadaşım gördün mü olup bitenleri...'

1996 yılında uçak kazasında ölen, artık göremeyen onno tunç'a diyordu bunu...
    şarkı sanki bitemiyordu bir bıçağı alıp santim santim adamın içine sokuyordu. israrla sanki arabanın içini bir işkence odasına çevirircesine.

'kime kızayım nazım senden başka kime geçer
    benim sensiz kolum, bacağım, ocağım yok...'

ama bu sezen aksu, ne nazı, ne kolu bacağı. çıksa sokağa peşinden binler yürür, göz kırpsa neler olur.
    tam da arabanın içindeyken, gidilmesi gereken müşteri beklerken demesin mi;

'yol arkadaşım nerdesin'

ahh be sezen kırk yıllık bünyeyi yıktın yere, onbeş yıllık şarkınla bile müşteriye kanlanmış gözlerle çıkarttın bu adamı. peki ya sen, sen bu şarkıyı nasıl yazdın, neler hissettin?
    ben düşünerek dinledim de böyle oldum, peki ya sen...
  • eger kocası aldatsaydı da, ayla hatunu memleketinde kafa dinleyip geri dönseydi istanbula,her dizideki zengin hayatlar,süper lüx evlerde devam edecek,ikinci bir cocuk gayrımesru dünyaya gelecek,aylanın kocası trafik kazasında metresiyle ölecek ayla da iki cocugu da kendi cocugu gibin büyütecekti.ama olmadı egede kalacaklar,dizi ortalıkta dönenlere nazaran farklı gidiyor,üzgünüm,her beklentiyi karsılamasa da hastasıyım.
  • çılgın bir program.

halk jürisi denilen garip oluşuma her kesimden insanı getirmeyi başarmışlar ama. dekolte giydiği için insanlara goygoy eden kapalı muhafazakar bacı, boynunda fuları pembe gömleği ve top sakalıyla entel dayı, her konuya yırtık dondan fırlayan cırtlak bir kaltak ve daha niceleri.

halime şükür lan demek için izlenebilir.

edit: şimdi farkettim badem bıyıklı bir hırbo bile var lan.
hesabın var mı? giriş yap