• genelde sokakta gördüğümüzde yardım istese bile beş kuruş vermeyiz.

-ben biliyorum bu herifi, geçen de beşiktaş'ta dileniyordu.
  • murphy yasaları uyarınca hüküm giymiş kişidir efendim...
  • önce karnını doyurup sıkı bir uyku çekmeli. uykusuzluğunu giderince tedaviye başlamalı - ki uykusunu alınca bünyesi kuvvetlenir zaten. iyileşince mutsuzluğu da azalır, ama tabii parasız saadet olmaz.

gidip iyi kötü bir işe girmeli. cebine iyi kötü para koyup daha iyi yerlerde yemek yemeli. sonra daha huzurlu uyur zaten. işyerinde de birkaç arkadaş edinirse yalnızlığı da gider, oooh, sabaha kadar uyur. yorgunluk mu kalır uyuyan adamda?
  • ilk işi "ne iş olsa yaparım abi" diyerek bir lokantaya girmek, bulaşık yıkarken kendi kendine düşünmek, artan yemekleri yiyip lokantanın arkasında kıvrılacak bir adem oğlu olup tüm bu sıkıntılardan kurtulacak kişidir. tabii bu namuslu halimiz.
  • ilk işi "parayı vermezsen belime bağlı bombayı patlatır, alayınızı da benimle bir uçururum" diyerek parayı balyayla götürüp, yemeği diğer hırsızlar gibi (banka hortumlamasa ya da vergi kaçırmasa bile) the marmara ya da sheraton'da yer. tüm bu kabuslara son verir.
  • gelelim benim öğrenciliğime. ben tüm bunlar için tek başıma birinci orduyla savaşır, ölüleri yer, mağarada uyuyup güç toplardım. allah'tan bunlar o zamanlar aklıma gelmiyordu.
  • yeterli propaganda ve kararında makyajla, dinlenmiş, mutlu, tok, domuz gibi sağlıklı, sosyal, dinç ve zengin bir kişi haline dönüştürülebilir. (ara: göbbels)
  • aslinda aslen parasiz kisidir. para bolumu cozulurse digerleri sorun degildir. paradir para.
hesabın var mı? giriş yap