• kargonun üzerine kendi adımı ve teslim alacağım şubenin adını yazdım, kargoya verdim. kayıtlarından adresimi bulup dağıtmaya çalıştılar, iki gün kargonun peşine düştüm. adresimi yazsam gelip yanıma uzanacaklardı herhalde. o derece adanmış bir firmadır.
  • istanbul anadolu yakası'nda aynı ilçenin bir semtinden diğer semtine gönderilmek için dün öğleden önce teslim edilen evrakı, bugün yine öğleden önce teslim edebilen firma.

her ne kadar kargoya verecek kişiye yoğunluk nedeniyle evrakı daha sonra kargoya vermesini söylesem de, kendisi beni dinlemeyerek dün kargoya vermiş. evrakı getiren çalışana bu yoğunlukta nasıl bu kadar hızlı geldiğini sorduğumda ise, yoğunluğun ve sıkıntının kargolarda olduğunu; dosya iletiminde bir sıkıntı olmadığını belirtti. dosya postalamak durumunda olanlar işlerini aksatmadan kullanabilir.
  • indirimler nedeni ile yoğunlarmışlar da yetişemiyorlarmış da geçen hafta o kadar alışveriş yaptım hepsi zamanında getirdi diğer kargo firmaları. bunlara verilen siparişlerim ile aynı anda yaptığım diğer sipariş geldi bunlar anca dün verebildiler o da akşamına perşembeyi bulur o kargonun gelmesi.onu bunu bilmem aras kargo kötünün iyisiymiş onun anladım.
  • iade gonderimj yapmayan gerekce olarakta kotamiz doldu diyen berbat otesi kargo sirketi
  • az önceki entryi silip daha düzgün bir şekilde açıklayarak yazıyorum. çoktan yola çıkmış ve şubelerine ulaşmış olan kargoyu bugün sabah 10:12'de dağıtıma çıktıklarını belirtmiş olmalarına rağmen şubeyle evim arası 800-900 metreyken ne hikmetse hala getirememiş olan firma. zaten benimki de hayvanlık hangimiz benim yürüyerek 20 dakikada gidebileceğim bir mesafeyi araçla 8 saatte aşabilir ki?

edit: özelden kargoların uzaktan yakına doğru dağıtıldığı söylendi bu yüzden beklemek gerekebilirmiş. bekleriz sorun değil de insan evde bulamadık diyeceklerini biliyor işte. şaşırt beni yurtiçi kargo.
  • bugün ürünümün dağıtıma çıktığı mesajı geldi saat 10 civarı, evde beklerken 14 suların da sizi adresiniz de bulamadık not bıraktık mesajı geldi .
    evden çıktım not bırakılmamış şubeye gittim ürün arkadan getirildi, kargo fiyatlarını el yakarken insanları bu kadar salak yerine koymaları ilginç.
  • bir a 4 kağıdı dosya için 29 lira kargo ücreti alan rezalet firma.
  • allah kullandırmak zorunda bırakmasın.

ailem ilaç gönderdi bulunduğum yere, yola çıkalı 8 gün, buraya ulaşalı 4 gün olmuş.. 4 gündür bir kargoyu getirmediler aynı ilçe içinde. deseler ki gel al, gidicem alıcam. her gün dağıtıma çıkıp çıkıp geri şubeye gidiyor.

hakkımı helal etmiyorum.

edit (son durum):
    5 gündür şube telefonuna ulaşılamıyordu. en son bugün dayanamadım sitelerinden şikayet formu doldurdum.
    adresin doğru olmasına rağmen, buradaki pek zeki kargocu bana hâlâ ahkâm kesmeye çalışıyor, adres yanlış diye.. bundan 5 gündür teslim edememişler. bizim firmadakilere soruyorum adres mi yanlış diye? hayır, onlar anlamıyor böyle diyor..

yeni taşındığım için sürüyle kargo geldi aynı adrese.. bi yurtiçi çıkaramadı bu arada.. tebrik etmek lazım. madem çıkaramadın, telefon et..

işte burası böyle bir memleket
  • n11.com dan aldığım bir ürünü aynı sitenin yönlendirmesi üzerine verdiği kod numarasıyla şubelerine götürmeme rağmen ısrarla kabul edemeyeceklerini söylediler. ben de bunu kayıtlı hale getirmelerini istedim ancak şubede çalışanlar hep birlikte hır gür çıkarmakla yetindi.

bölge müdürü arayıp 'almayacaksınız' demiş. kurumsal bir fırmasınız size bir taleple gelen kişinin talebini öncelikli olarak mutlaka kayıt altına alacaksınız ve işlem yapamayacaksanız red ettiğinize dair talep formunu gerekçeli ya da gerekçesiz iade edeceksiniz. aksi takdirde mafya vari ilkel bir firmasınız demektir. bölge müdürüde yandan çarklı mafya bozuntusudur. elinde ürünle gelen müşteriye "benim kutsal bölge müdürüm böyle buyurdu şimdi defolup gider misin" diye yaklaşım gösteren çalışanlarınız da zavallı külhanbeyleridir.

ikinci olarak bu değişim ve iadelerde suistimal olup olmadığını değerlendirmekte firmaların elinde kayıtlı. ben bugüne kadar yirmiye (20) yakın alışveriş yapmışım n11.com üzerinden ve sadece bu alışverişimde değişim talep ettim ve karşılaştığım durum bu.

halk içinde argo bir tabir vardır 'çıkarabileceğin kadar ye' diye, ya da yiyebileceğin kadar vs. bir şeydi. madem anlaşmalı firmasın ona göre davranmak zorundasın.
  • tıkanmışdır. n11 üzerinden gelen siparişleri bir çok şubesi kabul etmiyor/edemiyor şu an.

sistem n11, trendyol ve hepsiburada siparişlerini kesmelerine izin vermiyormuş. limitleri dolmuş.

deli gibi büyüyen e-ticaret sektörüne adapte olamayan kargo firmalarına güzel bir örnek. yakında diğerleri de başlar kargo kabul etmemeye.
hesabın var mı? giriş yap