• sabancı üniversite münazara kulübünün düzenlediği "iyi bir gelecek için üniversite eğitimi şart değildir" konulu hocalar arası münazara müsabakasında muhalefet tarafında yer alarak iyi bir gelecek için üniversite eğitiminin şart olduğunu savunmuş olan sabancı üniversitesi öğretim görevlisi. iktidar tarafının üniversite bitirmemiş başarılı insanlara örnek olarak bill gatesi göstermesine karşılık "bill gates'in nesini ciddiye alacağız adam hem micro, hem de soft" diyerek bir salon dolusu öğrenciyi kahkahalara boğmuş, belçika atasözü olduğu iddia edilen bir örneğe de "1870'de kurulan ülkenin atasözünden ne olur" diyerek cevap vermiştir. böyle eğlenceli, sevimli bir insandır kendisi.
  • bugün, boğaziçi üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü'nün düzenlediği yazıdan söze sempozyumunda bir oturuma konuk olarak katılmış, sempatik üslubuyla kendisini dinleyenlerin gönlünü kazanmıştır.
  • bir arkadaşımın deyişiyle ben onun hürrem deyişini yerim.
  • bugun dersinde sözlüğü takip ettiğine ithafen; benim hakkımda internette liseli demişler; önümdeki öğrenci arkadaşına kağıt atıyor, derste telefonla mesajlaşıyor,amfiyi koridor olarak kullananlar var gibi gerçekçi örneklerle asıl öğrencilerin liseli olduğunu savunmuştur.

(bkz: liseli vardı ya ah o liseli)
  • tipi ve hareketleri dolayısıyla benim içten içe saygımı kazanmış sabancı üniversitesi hocasıdır.
  • a haber'deki eski defterler programında zırt pırt bacağını kaşıyan kişi.

gerçekten mi kaşınıyor yoksa konuşmaya başlayınca heyecandan mı yapıyor annamadım.
  • romanları resmen güme gitmiş adamdır. ismi lâzım değil, satış rakamları yüz binleri bulan bunca bok püsür sözüm ona edebiyat eserinin arasında çok az kişi tarafından fark edilmiş kitab-ı duvduvani, unomastica alla turca ve zaman çöktü adlarında üç adet romanı vardır; artık doğan kitap yerine kanat kitap'tan çıktığı için mi yoksa başka bir şeyden mi bilmem bizim köyde kendimden başka okuyanını görmedim. hoca'nın yerinde olsam hollywood'a bilimkurgu senaryoları yazıp paranın amına kordum... ha romanlarının hepsi günümüzde geçer, orası ayrı mesele. kendisine olan sevgim bana "osmanlıda köleliğin sonu" kitabını da okutmuştur ve hiç de fena olmamıştır.
  • son kitabı "torosyan'ın acayip hikâyesini" büyük bir keyif ve şaşkınlıkla okuyorum. tarih-lenk'ten sonra güzel oldu.
hesabın var mı? giriş yap