• inanmak başarmanın yarısıdır diye biliyorum ben, bu hesapla 1000 li yıllara kadar zaten gidebiliriz
  • ortaçağ kafasıyla yaklaşmamak gerekir.100 sene önce uzayda yolculuk yapmak da insanlara imkansız geliyordu.bilimin bunun da yapılabilir olduğunu kanıtlayacağı günün geleceğine inanmayı seviyorum.
  • bedenin tabi olduğu sınırlara mahkum olmayanla mümkün olandır.

(bkz: ruh)
  • geçmişe dönmeye inanmıyorum. çünkü bir çok paradoxu var. fakat geleceğe gitmeye inanıyorum. olabilir...
  • maalesef ki fizik açısından namümkün evet zaten zaman kavramı sadece dünya için geçerli; fiziki bedene. zamanda yolculuk ruh için imkansız değil, çünkü kendisi bildiğimiz fizikten çok öte bir şey. ve ölümden sonrasındaki zamansızlık nasıl olacak bilmiyoruz hiçbirimiz.
    azrailin aynı anda binbeşyüz kişinin canını alması fizikle açıklanamaz ki azrail açıklanamaz.
    esasen hiçbirşeye imkansız demek istemiyorum. her şey zamanı geldiğinde mümkün olabilir.
  • zamanda yolculuk yapabilmenin yarısıdır.
  • geçmişe gitmenin zamanda yolculuk olmadığını iddia eden başlık.
  • inanmak başarmanın yarısıdır demişler bilirsiniz. şaka yapıyorum tamam, söz konusu şey zaman yolculuğu ise inanmanız bir işe yaramaz pek. çünkü "kulağı tersten göstererek" zamanda ileri gidebilmeniz mümkün olsa bile (evet mümkün), geriye dönüş diye birşey söz konusu değil. bir sürü nedeni var, saymakla bitmez. ama öncelikle, uzayın ve zamanın ne olduğunu, sonra da bunların birleşimi, hatta evrenin dokusu diyeceğimiz "uzay-zaman"ın ne anlama geldiğini anlamak gerekir.

http://www.kozmikanafor.com/…y-zaman-ve-uzay-zaman/
  • gosterilen kanitlari gozunun ucuyla bakip kendi aklinca yok lan olur mu boyle sey diyen kisilerin beyanati.lan oglum caginin en buyuk bilim adamlarindan hawking'e sirk kostu diye carpildi diyor.lan salak adamin hangi kitabini okudun.birde 90 yil once yasamis tesla amca var.ama sen ona da dinsiz dersin neyse.
  • mantiklidir. hayatin her saniyesi ilerlediginde zamanda ileriye dogru bir yolculuk yapilmaktadir. iste bu nedenle hayat guzeldir, merak uyandirir ve mucizedir ki hemen herkes olumden korkar.
hesabın var mı? giriş yap