• mimar sinan üniversitesi devlet konservatuvarı'nda öğretim üyesi idi kendisi zamanında, şimdi bilemiyorum. henüz bir ilkokul çocuğu ve yarı zamanlı piyano öğrencisi iken kendisinin öğrencisi olma talihsizliğini yaşadım. kendimce beste yapmış, hevesle kendisine çalmıştım. nasıl aşağıladığını, o sıradaki hayal kırıklığımı, "bunlarla uğraşacağına git sana verdiğim chopin'i çal!" diye konuyu kapatışını bugün gibi hatırlıyorum. beni piyanodan, konservatuardan soğutan kişidir kendisi. umarım hala başkalarına zarar vermiyordur bu şekilde.

edit: imla hatası
  • 1965 dogumlu piyanist. ferdi statzer, judith ulug ve ali darmar in ogrencisi olmus, viyana devlet müzik yuksek okulunda egitimiş uluslararasi piyano sanatcımız msu devlet konservatuari nda ogretim uyesidir.*
  • // 1965 yılında istanbul'da doğdu. piyanoya 3.5 yaşında rana erksan ile başlayan sanatçı bir yıl sonra ilk konserini verdi ve altı yaşında istanbul belediye konservatuvarı'nda ferdi statzer ile çalışmaya başladı. 7 yaşında faruk güvenç'in önerisi ile radyo ve televizyon programları yaptı. ferdi statzer'in ölümü ile çalışmalarına prof. meral vardar ile devam etti. 1980 yılında msü devlet konservatuarı sınavlarını kazanarak prof. metin öğüt'ün öğrencisi oldu. daha sonra prof. judith uluğ ile çalışmalarına devam eden sanatçı 1985 yılında yüksek bölümden pekiyi derece ile mezun oldu. aynı sene viyana'da prof. leonid brumberg ile çalışmaya başladı. 1985 uluslararası doblinger piyano yarışması'nda ikincilik, 1986 brüksel concour international de piyano, bösendorfer-empire'da büyük jüri, aynı sene viyana uluslararası pegasus piyano yarışması'nda ikincilik ödülleri aldı. 1987 yılında msü devlet konservatuarı yüksek lisans bölümünü prof. judith uluğ'un danışmanlığında pekiyi derece ile bitirdi. aynı yıl avrupa genç piyanistler festivali turnesi kapsamında resitaller verdi. msü devlet konservatuarı'nda prof. judith uluğ'un danışmanlığında sanatta yeterlik bölümünü de pekiyi derece ile bitirdi. konser çalışmalarını kompozitör ali darmar, idil biret, ayşegül sarıca, avusturalya'da da prof. greta dichler, prof. joo foniad ile sürdürmüş olan sanatçı, aynı zamanda msü devlet konservatuarı'nda öğretim görevlisidir. istanbul devlet senfoni orkestrası, istanbul büyük şehir belediyesi cemal reşit rey senfoni orkestrası ve milli reasürans oda orkestrası ile pek çok konser veren sanatçı ola rudner, jean bally gibi ünlü şeflerle çalışmıştır. istanbul'da pek çok resital veren sanatçı ayrıca avusturya, almanya, amerika, isviçre ve fransa'da çeşitli konserlere solist olarak katılmıştır. //

(kalan müzik)
hesabın var mı? giriş yap