• efendim, zippo adlı çakmak edevatı, çeşitli sahiplerle karşılaşır. genelde bu sahipler iki ana gruba ayrılır. hadi inceleyelim:

birinci grup, sorumsuz zippo sahipleridir. zipposunu ne kadar sevse de çakmağını ya bir yerde unutur, ya çaldırır, ya da başkası hacılarken öylece bakakalır ve tanesi 300-500 bin liralık çakmaklar alarak hayatına devam eder. işin ilginç tarafı ise, bu 300-500 bin liralık çakmakların da sürekli kaybolması, yenisinin alınmasıdır. bu kişilerde ayrıca cep telefonunu çaldırma gibi bir durum da gözetlenmiştir*.

ikinci grup ise zipposuyla bir nevi simbiyot yaşamı süren sahiplerdir. genelde çakmaklarını yanlarından ayırmaz, hacılanma tehlikelerine karşı önlemlerini baştan alır. bu kişilerin bir bölümünde ise zipposuna isim takma, yaşını hesaplama gibi takıntılar olduğu görülmüştür*.
  • ateş istendiğinde zipposunu kendisi yakıp uzatan, başkasına vermeyen ve işi biten zippoyu tekrar cebine koyan insanlardır. racon bunu gerektirir.
  • bu insanlarin herhangi bir yere oturduklarinda refleks hareketi, sigarayi (genelde kirmizi box marlboro) cep telefonunu ve zippoyu aninda masaya/sehpaya koymalaridir. zipponun , box marlboro uzerinde duzgun durmasina dikkat ederler.
  • sigarayı bıraksalar bile, sırf zippolarından ayrılmamak için yeniden başlarlar.
  • cakmaklarına gözleri gibi bakan, benzinlerini kendileri dolduaran, pamugunu kendileri değiştiren, özel zippo cakmaktasından baska tas koymayan ve baskalarıyla cakmaklarını kesinlikle paylaşmayan,onunla oyun oynamayan,bunun yerine kendilerine özel bir yakma stili geliştirerek kullanan kişilerdir, cakmaklarıyla aralarında vazgecilemez bir bağ olusmustur.
  • sigarayı bırakmaları için zippolarını çerçeveletip salonun orta yerine asacağınızın sözünü vermeniz gerektiği insanlar.
  • aralarında kadın olanına henüz rastlamamış olmam benimle mi ilgili yoksa zippo genel olarak erkeklere mi hitap ediyor bilemediğim güruhtur.

saniyesinde gelen edit: varmış ben rast gelmemişim.
  • ben de bunlardan biriyim ancak yazın kullanmaktan nefret ediyorum. çünkü benzini doldurma kısmını bi türlü ayarlayamıyorum ve sürekli çakmağın kenarından taşıyor. bu da pantolonun çakmak cebinin arkasına denk gelen yerdeki derimi aşırı derecede tahriş ediyor ve kaşındırıyor. sanırım benim beceriksizliğim.

ha ayrıca ben kız zipposu diye tabir edilen modelleri seviyorum. ince/ufak olanlar yani. yaklaşık 6 yıldır kaybetmeden kullandığım çakmağım da bu şekilde. normal zamanlarda cebimde hissetmiyorum bile. öneririm.

şeker insanlardır ayrıca. sevin onları. okşayın. öpün. yalayın ama çok ıslak olmasın.
  • henüz muhtar çakmağı sahibi olmamışlardır.
  • sahipleri kav kibritten(40 çöp) farklı oldugunu düşünürler...yapınacaklar yha sahislar..size cakmakgınız için hatta sizin deyımızle zipponuz için kanan kızın amk...:)
hesabın var mı? giriş yap