şükela:  tümü | bugün
 • zoho şirketinin evernote, google keep ve onenote gibi uygulamalara rakip olarak hazırladığı not alma uygulamasıdır. şimdilik ios ve android platformlarda mevcut, yakında masaüstü ve web üzerinden de kullanılabileceği belirtilmiş. zoho hesabı oluşturduğunuzda cihazlar ve platformlar arası senkronizasyon özelliği var. satın alma veya reklam yok, gerçekten ücretsiz.

  uygulama sayfası
 • yıllarca işle ilgili notlarımı tutmak için web uygulamasını kullandım. sorunsuz bir uygulama.

  android uygulaması çıkınca onu da kurdum haliyle, gördüğüm kadarıyla da iyi bir şeye benziyor ama onlar mobile geçiş yapana kadar ben çoktan başka bir uygulama kullanmaya başladığım için yoğun olarak kullanmadım.
 • gayet başarılı bir uygulama. web arayüzünü de yaptıklarında süper olacak gibi.
  edit: web arayüzü de artık var.
 • ios tarafında not giriş ekranı voiceover ile erişilebilir olmayan bir başka leş not uygulaması.
 • çok başarılı bulduğum not alma uygulaması. kullanımı kolay, arayüzü kullanıcı dostu ve basit. google keep'i andırıyor. bir google keep + google dokümanlar+ google drive kullanıcı olmasaydım eğer uzun notlarım için değerlendirebilirdim. not defteri olarak istifleme yapabilirsiniz, pdf eklenebilir (bence güzel düşünmüşler) aynı zamanda ücretsiz. evernote için para vermek istemeyenler için güzel bir alternatif.
 • güzel bir not alma uygulamasına benziyordu ama daha üye olurkenki ayarlarda timezone'u seçtim (istanbul +3 diye geçiyordu) ama sanıyorum bizim saatleri geri almamamız (veya ileri. hep karıştırıyorum) yüzünden daha uygulama açılırken "invalid timestamp. please sync your device" falan gibi bir uyarı çıkıp program açılmıyor.

  internette araştırdığımda timezone'umun onlarda kayıtlı timezone(um)'la eşleşmemesi sonucu olduğu falan yazıyor ama böyle bir şey yüzünden açılmaması çok saçma. bilgisayarın saatinden timezonu +2'den +3'e çevirdim ama işe yaramadı. bu kadar basit bir şey yüzünden açılmayı reddeden kezban bir program için de daha fazla uğraşmayı bıraktım.
 • evernote ve google keep kırması bir not alma uygulaması. tıpkı google keep’te olduğu gibi notları sürükleyip bırakarak sıralayabiliyoruz ve not kağıtlarını renklendirebiliyoruz. evernote’ta olduğu gibi not defterleri oluşturabilmenin yanında bu not defterlerine değişik kapak tasarımları da yapabiliyoruz.

  bu uygulama hakkında şimdilik 2 tane soru işareti var kafamda. bir tanesi web clipper özelliğinin sadece bilgisayar versiyonunda olması (yalnız evernote’un aksine aşırı güzel. sürükle bırak şeklinde resmen beğendiğiniz gazete küpürlerini kartona yapıştırır gibi sayfayı kopyalıyorsunuz) diğeri ise bulut sisteminin sağlamlığı. web clipper meselesi güncelleme ile hallolur mobile gelir illa ki ama umarım bir gün sabah uyandığımda bütün notlarım kaybolmaz.

  yine de bu 2 eksiğine rağmen ücretsiz oluşu, işlevselliği ve hızı ile muadillerinden bir adım önde.