şükela:  tümü | bugün
 • bodrum'da da tane bulunan kebapci, lakin ankara'da da bir tane varmis.. ufak ucgen pideleri vardir, mercimek corbasi ile cok hos gider..

  (bkz: basligin ustunuze kalmasi)
 • cagri$tirdigi anlam itibariyle bir asker icin derin manalar icerir.hayaldir bir nevi.(bkz: $afak)
 • delikanlı ol ciğerimi ye derkene akla gelmiş süper lokantadır. harbi adanalılardır dolayısıyla kebabı, ciğeri, vs. çok güzel yaparlar. konacık'tan gümbet'e giderkendir bu mekan. alkollü gecelerde 01 adana'da çorba içmek bir ara çok modaydı. hatta bazı ünlü şahıslar da bu modaya uymuşlardır. 01 adana'da yenilebilecek en güzel şeylerden biri de "sopa" olabilir icabında. bakınız nasıl:

  "milletvekiline meydan dayağı

  dsp’den istifa eden muğla milletvekili tunay dikmen, bodrum’da garsonlardan meydan dayağı yedi.

  dikmen, olaydan sonra bodrum devlet hastanesi’ne giderek rapor aldı. tunay dikmen, önceki gece saat 01.30 sıralarında çorba içmek için bodrum gümbet’te bulunan 01 adana restoran’a gitti. görgü şahitlerinin ifadesine göre, olay şöyle gelişti:

  “milletvekili sarhoştu. masaya oturdu ve garsonu çağırdı. ‘bana bir şekil yap, çorba içeceğim.’ dedi. garson, ‘masanıza dansöz mü çıkaracağım?’ deyince tartışma başladı. milletvekili olduğunu söylemeyen dikmen’e garsonlar, restoranda meydan dayağı attı. yoldan geçen bir polis ekibi olaya müdahale etti. ifadesi alınmak üzere bodrum emniyet müdürlüğü’ne götürülen dikmen, daha sonra devlet hastanesine giderek rapor aldı.”

  dikmen’in emniyetteki ifadesi sırasında çevresine tehditler yağdırdığı, bunun üzerine kaymakam cumhur güven taşbaşı’nın milletvekilini sakinleştirmek için emniyet müdürlüğü’ne geldiği savunuldu. dikmen’in kaymakam’a, “kapatın bu restoranı. yoksa sizi mahvederim.” dediği öne sürüldü. kaymakam taşbaşı ise “milletvekilinin yanına geldiğimde ağzından kan geliyordu ve çok sinirliydi. ben de kendisini sakinleştirmeye çalıştım.” dedi.

  zaman gazetesi, lütfi aykurt, muğla
  12.07.2002" *
 • adana'nın plakası 01 1 numarayız biz adanalıyız adana'nın en güzel ilçesi kozanlıyız
 • izmir manavkuyu'da var bi tane de bundan. yeni açılmış galiba. adana kebabı mükkkkemmel ötesi. künefesi de süper. bi de 1 metrelik adanası var bi gün deneyecem işallah.
 • manavkuyu'da muhteşem bir restaurant. sahibi aynı zamanda çalışanı gibidir, garsonlardan daha çok koşturur. samimi bir arkadaşınızdan farksız şekilde sizinle ilgilenir.

  gönül rahatlığı ile gidip yemeğinizi yiyebilirsiniz. hem kaliteli hem temiz hem de uygun fiyatlı...