• kesinlikle ise yaramazdir, cardfinans iptal nedenidir.
    zaten iptalden baska musteri temsilcisi ile konusma imkanı yok!
  • benim aramadığım aramak istemediğim ama günde 10 kere beni arayan numara.sapık mısınız lan!
  • son 4 gündür günde 4-5 kez arıyorlar, her seferinde kapatıyorum yine arıyorlar. finansbankla işim olmadı şimdiye kadar, olmaz da.
  • dönemlik tacizciliğine an itibariyle başlamış olan numaradır. günün her saati ve en münasebetsiz anında arayabilme özellikleri var. hadi diyelim açtın insan gibi efendim diyorsun anlattığını dinliyorsun, teşekkür ederim ihtiyacım yok diyosun bir de üstüne azar işitiyosun. bir keresinde boş bulunup açtım. bilmem ne kadar mebla nakit veriyorlar taksitle ödüyorsun kampanyasıymış. teşekkür ederim şu an ihtiyacım yok eğer olursa bankanızı ararım dedim. demez olaydım. önce nasıl nakde ihtiyacım olmazdan girdi bir güzel azarladı, sonra ama şu an geçerli bu kampanya daha sonrasında böyle birşey olmayacak diye ahkam kesti, en son olayi hiç mi borcunuz harcınız yoka getirdi. sanane lan manyak, almıyorum alla alla. belki zaten yığınla borcum var ve alsam dahi ödeyemeyeceğim. ve ya borcum yok rahat rahat para biriktiriyorum zaten neden durduk yere borç yaratayım kendime. sen satış yapıcaksın diye ben neden borcun altına gireyim. benim konuştuğum acemi satışcıydı, satış yapamayınca sinirini bana belli etti diycem ama her arayan çağrı merkezi elemanı böyle. illallah dedirtti artık finansbank.
  • 5 dakika içinde üç seferdir arayıp konuşmadan sadece nefes alıp veren kişiyle muhattap olduğum numara. bildiğin sapık bu be, telefon bağlanıyo belli işte sesler geliyo arkadan ama beni arayan anca nefes alıyo. yine arıyo ama açmaya korkuyorum üfle de serinlesin falan der diye :/
  • 5 günde 3 kez arayan numara, bir bant kaydı çıkıyor kapatıyorum telefonu yüzlerine her seferinde ama bu nereye kadar gidecek bilemiyorum:)
  • açıp masanın üstünde bırakıyorum, benimle beraber müzik dinliyor dakikalarca.
    çok uyumlu
  • bundan bir ay kadar önce yoğun şekilde bunların tacizine maruz kalmıştım. en son ağzıma geleni söyledim, bir daha kendileri tarafından aranmak istemediğimi belirttim. "taam la taam" diyip kapattılar.

gelgelelim son bir haftadır aynı yoğunlukta taciz ateşi yine başladı. bu defa farklı bir yöntem uyguluyorum. telefon çalıp da bunların aradığını görünce hemen suratlarına kapatıyorum. bazen günde bir defa, bazen de 5-10 defa arıyorlar. böyle de ilginç bir metotları var, çözemedim.

hedefim, bir şekilde bunların istatistiklerine girmek. kayıt mayıt, mutlaka bişiler tutuyorlardır. işte, hakkımda "suratımıza en çok telefon kapatan şahıs bu" diye üstlerine, müdürlerine rapor versinler istiyorum. uzun uzun ismime, telefon numarama bakıp "vay orospu evladı, yılmak yok aramaya devam arkadaşlar" desinler istiyorum. böyle bi sinir harbi başlattım. moral motivasyonum üst düzeyde. sonuna kadar gitmeye kararlıyım.
  • bugün, operatöre feci ayar vermeme vesile olmuş müşteri hizmetleri nosu.

kendileriyle yaklaşık 2 yıldır zorunlu olarak çalışıyorum. zorunlu diyorum çünkü iş değiştirmeme rağmen önceden ve şuanki işverenim de bu bankayı kullanıyor. burdan anladığım da sanırım bi bizi s.kiyolar.

şimdi efendim; 1 ay önce ben bu bankanın internet bankacılığı uygulamasını android telefonuma indirdim. şifre vb. içinde müşteri hizmetlerini aradım. diyalog aynen şu;

-iyi günler, internet bankacılığı için şifre istiyordum
    +üzgünüm, şubeye gelmeden yardımcı olamayız
    - nasıl yani? internetn bankacılığımı aktifleştirmek için mesai saatinde bankanıza mı gelmem gerekiyor?
    +evet deniz hanım
    -peki sizce ben internet bankacılığını neden kullanıyorum? mesai saatleri içinde kendim de mesaide olduğumdan olabilir mi acaba?
    +güvenliğiniz sebebiyle böyle bir politikamız var deniz hanım

hadi buna peki

1 hafta önce kredi başvurusu için kendilerini aradım. bankanın hem maaş hem kredikartı müşterisi olduğumu hatırlatmakta yarar var.
    -merhaba kredi başvurusunda bulunmak istiyordum
    +güvenliğiniz sebebiyle bu şekilde işlem yapamıyoruz deniz hanım, lütfen şubemize geliniz.
    -sonucunu bilmediğim bi başvuru için şubenize gelemem takdir edersiniz ki. başvurumu yapın, onay geldiği takdirde gün içinde gelicem
    +deniz hanım, şirket politikaları ve güven....(bir de nasıl çirkef, nasıl hadsiz. kendileriyle tartışmamak adına; bunun ikili bir diyolog olmadığını ve olmasından hoşlanmıyacağımı, müşteri olarak nasıl bir yol izlediklerini anlamaya çalıştığımı, bu yüzden sorularıma daha sukunetli cevap verilmesini de rica ettim)ba ba ba.kıçı kırık kurumsala ba.

şimdi de bugün tarihli aranmama geliyoruz.

sabah arandım ve über sistemleri hakkında bilgi verme isteğinde olduklarını anladım. musait değilim dedim fakat benden musait olacağım saati istemeleri yeterliydi (geçmiş tecrübelerden bu saati verdiğiniz takdirde en yapışkan eski sevgiliden daha yapışkan olacaklarını biliyordum)
    taam la..taam..dinliyom.anlat dedim.

başladı anlatmaya, biz özel sektör çalışanları iş güvencemiz olmaması sebebiyle, kendilerine verilen aylık cüzi bir ücret karşılığında bizi sigortalıyorlarmış. hani olurda işten atılırsak falan faizi mi durduruyolarmış, ödemeyi mi taksitliyolarmış birtakım "paragöz" şeyler. dinliyo gibi yapıyordum ki (tabi bu sırada arada bi baba adı, dogum yılı gibi bilgiler veriyor)..bıdı bıdı onaylıyor musunuz? dedi. neyi onaylıyor muyum? dedim. sigorta başlatılmasını dedi ;

şimdi bu onun bunun cocukları bana telefon aracılığıyla internet bankacılığı şifresi vermiyorlar "güvenlik"sebebiyle, hadi onu geçtim basit bi kredi çıkar mı/ çıkmaz mı bakamıyor, yine güvenliği bahane ediyor. ama benim kartımdan ayda harcadığımın bilmem ne kadarını sigorta masrafı olarak alacakken bu bütün güvenlik açıklarını "über" bi şekilde hallederek, kullanıcıdan bir "he" ile işlemi yapıyor. bende açtım ağzımı yumdun gözümü. kendilerinin nasıl 21 yy tefecisi olduğundan. bir yy önce ölüyiyici adam olacak insanların nasıl "kurumsal" adı altında bütün etik, ahlak dan yoksun olduklarından. her ay beni arayıp utanmazca darlamaları, zorlamalarından,kendileriyle "mecburiyet" dışında hiçbir ilişkim olamayacağından, söylendim. kadın bana "anlıyorum deniz hanım, ama kampanyamız çok uygun gerçekten" dedi. telefonumu kapayıp o karıya da küfrettim. asgari ücrete ruhunu sattığı için, söylenenlere kulaklarını kapatıp robot gibi ondan talep edileni yaptığı için.
  • bir yil once kredi karti aidatini tuketici haklari araciligiyla geri aldiktan sonra "sirket politikasi geregi artik sizinle calisamayiz hih" mesajini ceken bankanin taciz numarasi.

simdilerde yine basima musallat oldu. terkedip giden sevgilinin pisman olup barismak istedigi anlardayim sozluk.

bir de yuzsuz ki sorma. az once caldirip kapatti :-) .
hesabın var mı? giriş yap