• 12.raundda fury düştüğünde hakem yavaş saydı palavrasına videolu yanıt gelmiştir: https://www.youtube.com/watch?v=3b9l-w7-hqq
  • abi bu insanlar neyin kafasını yaşıyo ya. vallaha yorumları okuyunca baya baya şaşırdım. genellikle de kendisini öven insanlar gördüm. siz boksu bilmiyorsunuz ben biliyorum siz nakavt nedir bilmezsiniz ben bilirim vs vs. herkes boks hakemi kesilmiş anasını satıyım.

abi bu millet başka bi maçımı izledi ben mi başka maç izledim. genellikle şöyle bi yorum gördüm. fury yere düştüğü rautlar dışında hep üstünmüş. abi biz başka maç mi izledik siz mi çok zekisiniz.

ben boksun sistemini mistemini bilmem. puanını muanını takmam. ben bir izleyici olarak kesinlikle wilder'ın kazandığını söylüyorum.

abi sistem neymiş her raunda ayrı ayrı puan veriliyormuş. buna göre fury kazanmaliymiş. s*kmişim puanını ben izlediğime bakarım baba.
    sizin mantığınıza göre mesela 3. raundda ikiside başabaş dövüşmüş ama fury 1 tane fazladan etkisiz bir vuruş yapmış. eee o zaman puan fury'ye.. böyle sistem mi olur kardeşim. veya wilder 9. raundda rakibini yıktı fazladan 2 puan kazandı 12. raundda da yıktı yine fazladan 2 puan kazandı. olmaz ki. 1. yıkışıyla 2. yıkışı bir değil ki. ben birinciye 2 puan versem ikinciye 10 veririm.
    yemişim sistemini yemişim hakemini.
    adam seni 2 kere yapıştırmış. hele 2.sinde amele sumugu gibi yapıştırmış. senin bu açığı kapamak için diğer raundlarda fantastik birşeyler yapman lazım ki kurtarasın. öyle birşey var mı yok. millet öyle bi anlatmış ki sanırsın. wilder 2 raund dışında hiçbir bok yapmamış. fury uçmuş gibi. alın beyler linki atıyorum. baştan izleyin.
    1. ve 7. raund dışında. fury'nin hiçbir bariz üstünlüğü yok. yani 2 kere düşmeyi kurtaracak derecede kesinlikle birşey yok.
    tekrar ediyorum ben sistem mistem bilmem. sadece bir izleyici olarak söylüyorum ki. wilder'ın hakkı yenmiş.

https://youtu.be/tdg83jrrr9q
  • "ben boksun sistemini mistemini bilmem. puanını muanını takmam. ben bir izleyici olarak kesinlikle wilder'ın kazandığını söylüyorum. "

yurdum ergenin cehaletini, geri zekalılığını ve bu cehalet ve geri zekalılığı sebebiyle oluşan embesilce özgüvenini bize gösteren maçtır.

çok şükür bu günde sözlükte bir tane daha geri zekalı embesil bir ergeni tespit ettik.

işin daha da acısı adam hem bilmiyorum diyor hem de sonucun ne olması gerektiğini söylüyor tam akp'nin istediği yurdum insanı modeli.
  • '''' yurdum ergenin cehaletini, geri zekalılığını ve bu cehalet ve geri zekalılığı sebebiyle oluşan embesilce özgüvenini bize gösteren maçtır.

çok şükür bu günde sözlükte bir tane daha geri zekalı embesil bir ergeni tespit ettik.

işin daha da acısı adam hem bilmiyorum diyor hem de sonucun ne olması gerektiğini söylüyor tam akp'nin istediği yurdum insanı modeli. ''''

abi bu neyin kendini beğenmişliğidir ya. :) sanki zannedersiniz avrupa'nın en önemli gazetesinde köşe yazısı yazdık, sanki zannedersiniz anasına küfrettik. fikrimi belirttim kardeşim bu kadar basit. doğrudur yada yanlıştır.
    eğer sistemi ben belirliyor olsam 1. kd ile 2. kd'ye aynı puanı vermem. bunu söyledim sadece. katılmıyorsan oku geç.
    üstte arkadaşın maymun etti diyerek attığı videolarında 5 taneden 3 tanesi savunma üzerine. fury'nin daha teknik olması maçı hakettiği anlamına gelmez.
    fury 10 raundun 9'unu haketti falan diye söylemişler katılmadığımı söyledim sadece.
    10 raundun 6-7 tanesi zaten bomboş geçti. hani öyle bi anlatmışlar ki maymun etti falan diye ben ona şaşırdım.
    adam nerdeyse anama sövecek bu neyin kini kardeşim.
    tam hdp'li vekiller için sokaklara çıkacak yurdum insanı modeli.
  • boksa uzun süre ara verip, 170 kiloyu görmüş bi adamın 39/40 ko'su olan biri karşısında şansının çok az olduğunu, hatta hezimete uğrayacağını düşünmüştüm.

fakat fury o cüsseden beklenmeyecek işler yaptı.

maç öncesinde mike tyson'ın, fury'nin ring içi ve dışı zekasına vurgu yaptığını duymuştum. ben de mike tyson'a ring dışında da saygı duydum.

başka bi yorumda da söylenmiş; wilder boksör değil kavgacı.
  • yakın dönem klasiği üçlemenin ilk maçı. aslında iki boksörün tarzına bakıldığında gerçekleşmemiş tyson vs ali maçı gibi. tyson'ın (wilder) yakalarsa ali'yi (fury) indirebileceğini biliyorsun. ama ringi ve boksu gerçekten çok akıllı yöneten fury inmiyor, indiriyor.
  • wilder'cığım bu maçta bu kadar iyiyken ve bence fury'den daha üstün bir performans sergilemişken 2020'de ne olmuş da bu kadar düşmüş anlamadım. kulağına aldığı darbe olmasa ikincisinde bambaşka bir maç mı izlerdik acaba?
hesabın var mı? giriş yap