• öncelikle ekşi sözlüğün açık olduğu tarayıcını kapatıyorsun. sonrasında bilgisayarı kapat seçeneğini tıklıyorsun. sonrasında kitabı açıyorsun.
  • dişini sıkıp bir sene çalışamayan insan 6 sene tıpı nasıl okuyacak diye meraklara gark etmiştir.
  • evet ama yetmez.

(bkz: bir ayda tus kazanmak)

*
  • mesele kazanmak değil , yeğen. mesele bitirmek *
    kazanmak için harcadığın planlama ve eforu aynı oranda okurken harcayacağını düşünürsek ;
    (bkz: istersen hiç başlamasın)
  • yalnız şaka maka gerçekleştiğini gördüğüm olay. dil öğrencisiyiz, üniversite hazırlık sınıfındayız. dil bölümü okuyacak öğrencileri ayrı bir sınıfta ayrı bir kurdan başlatıyorlar. biz derslerde çevirilerle, grammer çıkmazlarıyla uğraşırken adı canıtın olsun bir arkadaşımız başka şeylerle uğraşırdı. bir gün baktım polinom, öbür gün geometri vesaire şeylerle uğraşıyor. ingiliz dili ve edebiyatı okuyacaktı okulda. dedim senin burda ne işin var, madem sayısalla aran iyi, seviyorsun oradan bir bölüm okusaydın ya. dediği şey şuydu.

"ben liseyi de doğru düzgün okumadım ki, ailem sayesinde yurtdışında gezdim hep. dil bildiğim için de buraya geldim. "

daha baştasın, git tekrar gir sınava istediğin yere git dediğimde "düşünüyorum zaten" dedi.

aradan bir hafta geçti. tıp okuycam ben dedi. hadi len ordan dedik tabi. kalmış ygs'ye birkaç hafta. ygs'ye girdi çıktı. bayağı yüksek bir net ile derece yaptı. yine de lys var yapamaz dedik.

lys'ye girip çıktı. olacak gibi bakalım dedi.

adam ham sıralamada 47. olmuş. okul puanının yarı yarıya kesilmesi onu bin küsürlere attı. sonuç olarak en son çapa tıpta okuyordu.

edit: sonra burayı da bıraktı. amerika'ya gitti adını asla aklımda tutamadığım bir üniversitede burslu olarak tıp okuyordu en son haber aldığımda. güney eyaletlerinden biriydi.
  • doğa sana girme o sınava demiş. niye uğraşıyosun.
  • 160 üstü iq ek olarak normal bir insandan 35 kat daha fazla kılcal damara sahip olan, ekstra kanlandırılmış glikoza doyurulmuş frontal lob ile olabilir
  • 15 temmuzdan oncesi icin mumkundu kardesim. hatta calisip bosa zaman kaybetme bile diyebilirdim sana.
hesabın var mı? giriş yap