• sen daha yeni mi bıktın diyecegim ama gerci yeni mezunum diyor, akp iktidar olduğunda 3-5 yaşında bir şeymis, biz ne yapalım arkadaşım akp iktidar oldugunda 24 yaşındaydım gerisini sen hesap et.
    t: katıldığım serzeniş.
  • valla ben de elde olsa avrupa'ya gidip çöpçü olmaya razıyım. çöpçü bile 2500 euro kazanıyordur en az.
  • insanlar öyle bir hale geldi ki, son yıllarda başımıza gelen her şeyi goygoya, geyiğe vurup bastırmaya çalışıyoruz.

yaşadıklarımız içinden çıkılabilir bir durum değil, artık bunu kabul etmeliyiz. ve en azından, bizim gibi genç insanların düşünüp, kafa kafaya verip bu enkazın altından nasıl kalkarız onu düşünmemiz lazım. aksi takdirde bu dalga yıkıp geçecek.
  • geri kalmış orta doğu ülkelerinde (geri kalmamışı yok gerçi) ortam böyle.

ya gideceksiniz, ki bence doğrusu bu, ya ölene kadar yetecek parayı bir şekilde biriktirip, lüksü unutup dertsiz başım diyerek minimal bir hayat yaşayacaksınız.

bu ikisini yapamıyorsanız bu coğrafyada hem madden hem manen sürünen ve sömürülen milyonlarca ruhtan biri olacaksınız.
  • yüzde %98’i müslüman olan bir ülkede bunların hiç birisi olmaz tamam mı !!??

şaka bir yana domuz eti yemekten korktukları kadar kul hakkı yemekten korksalardı, başlık sahibi arkadaşın söylediklerinin çoğu olmazdı.
  • böyle entryler görünce en azından yalnız değilim rahatlığı geliyor daha çok üzülüyorum.
  • bunlar hep şükürsüzlükten.
    bende başta böyle bıkkındım fakat şükretmeyi öğrendikten sonra ne stres kaldı ne keder.
    selam ve dua ile...
  • milyarlarca yıllık evrende, denk geldiğimiz döneme bak.
  • halinizi anlıyorum kardeşim bugün ben de aynı durumdayım. sizin düşüncelerinizden ayrı olarak bir de benim derdim var. tek istediğim tayin olmak buna hakkım var, ama hiç bir şartla tayin vermiyorlar. tek şansım varmış referans.. ben onu ömrümde kullanmadım kul hakkına girmedim şu an zaten öyle bir tanıdığım da yok.. hakkım alınıyor ama elimden gelen yok bağırasım var ülkenin haline insanların haline bakıp, çocuklarımın geleceğine bakıp.. onu bile yapamıyorum sadece susuyorum içim içimi yiyor ama susuyorum
hesabın var mı? giriş yap