• görseldeki şekilde duyurulmuştur. her bir motosikletin fiyatına ne kadar zam geldiğine bakamıyorum şu anda ama dün 99000tl'den satılmakta olan yamaha tenere 700 1 eylül 2020 itibarı ile 117000tl olmuştur.

şu tablonun bu hale gelmesine sebep olan herkesin allah bin türlü belasını versin. şu ülkenin gençleri gün yüzü göremeden göçüp gidecek sizin yüzünüzden.

edit: karşılaştırma yapılabilmesi açısından 1 haziran 2020 fiyat listesi şu şekilde.
  • bayiden sıfır km olarak aldığımdan bugüne henüz 1 yılını doldurmamış mt-25 model motosikletimin %50’den fazla zamla 28.000 tl’den 45.000 tl’ye yükseldiğini göstermiş ve beni hayrete düşürmüş fiyatları içeren listedir
  • motosiklet markalarının da az yavşaklığı yok bence. yamaha zaten 3 ayda bir zam yapıyordu ki, bu son zam da bahane oldu. ya şu ülkeden gitmek istiyorum artık.
  • yürekleri burkmuş fiyatlardır. yazıklar olsun ne diyelim böyle düzene.
  • 1 yılı biraz geçkin bir süre önce 22.750 ye aldığım motorumun fiyatının 45.000 tl ye yükseldiğini gösteren zamlar. o zaman bile “bu motorlara bu paralar verilir mi? artık motor alınmaz”deniyordu. öldük ağlayanımız yok.
  • bi tracer istiyorduk, hayal bile olamıyor
  • ithal edilen motorlu taşıtlara gelen vergi uygulamaları ve özellikle uzakdoğu'dan gelen motorlu taşıtlara uygulanan, ötv, gümrük vergisi, döviz bazlı fiyatların neticesidir.
    son zamla beraber 100bin tl altına 700cc üstü motosiklet modeli yok neredeyse.
    2014'te 16bin tl fiyatla lansmanı yapılıp satılan mt07'nin bugün 5.5 katı fiyata satılması ise herhangi bir mantıkla açıklamaya imkan vermiyor.
    şubat ayında lansmanı yapılan yeni tenere 64bin tl fiyatla satışa çıkmışken şuan 117bin tl rakama satılıyor.
    korkunç...
    istikrarlı büyüme dedikleri bu olsa gerek.
  • yazıklar olsun!
    daha 5 yıl önce esprisini yaptığımız
    “o paraya onu alacağıma mt-07 alayım bari dedim”
    “canım sıkıldı hava almaya çıktım,hava alacağıma mt-07 alayım bari” diye uygun/ulaşılabilirliği ile nam salmış mt-07 76.000 türk lirası!

diyecek sözüm yok...
  • 2016 haziranında 0 km pulsar 200ns motor almıştım. o zaman maaşımın 2.4 katıydı. aynı motorun şu andaki fiyatı maaşımın 5.25 katı. reis’e selam olsun.
hesabın var mı? giriş yap