• beni hiç şaşırtmayan bir şekilde adalet ve kalkınma partisi olmuştur.

niye böyle olduğunu anlayamayanlar ve hatta chp niye oy alamıyor diyenler; yakup kadri'nin yaban romanını okusun.

ne ilgisi var demeyin; okuyun anlarsınız.

iddia ediyorum; soma'da bir sonraki seçimde akp %60'ın üstüne çıkacaktır
  • zübük okuyunca hem anlaşılacak hem de ağlanacak halimize gülünülecek durumdur
  • özgür özel'e ayıp olmuştur.bu sonuç özgür özel'e küfür olmuştur.özel de çıkıp hala kimse soma halkını yargılamasın burayı bilmeden diyecek mi?ben çok iyi biliyorum soma'yı ve hiç şaşırmadım.yazık oldu emeklerine o adamcağızın.o atılan tekmeden daha ağır olmuştur.
    tanım:türkiye genelinde yüzde elli oy alan parti olmuştur.
  • cin ali okuyarak çok daha güzel anlaşılan durum.
  • tüm türkiye'de %50 alan partidir. ölen madencileri kendi kardeşi, oğlu, babası gibi görmedikten sonra insan ha soma'da yaşamış ha trabzon'da ha mardin'de.
  • iş kazasında ihmal sonucu bile bile ölüme gönderilen insanlara ''şehit'' diyen pisi pisine ölüme kutsallık veren zihniyetler tarafından analiz edilendir.. bu sakat bakış açısı bu sonucu doğurdu...
  • ihmal ve vahşi kapitalizm nedeniyle değil de fıtrat, kader yüzünden ölümlerin gerçekleştiğini düşünen, "allah'ın işi" diyerek suçu allah'a atanların oy verdiği partidir.

soma halkı da, türkiye'nin geneli gibidir. bırakın sürünsünler.
  • acılar unutulur; kaygılar, korkular, umutlar baki kalır. ne sebeple madende çalışılıyorsa o sebepler hala geçerlidir: iş, aş. uzaktan bakılınca görülemeyecek kadar küçük sebepler olabilir.

ölenlerin ailelerine vaat edilenlerden haberi olan var mı?
  • acaba seçmen ne mesaj vermek istedi?
hesabın var mı? giriş yap