• hayaldi kabus oldu! teşekkürler akp, teşekkürler asrın liderimiz, teşekkürler karbonhidrat severler. yıl sonuna kadar 40 tl olmasını dört gözle bekliyorum.

kaynak
  • önümüzdeki ay kg 25 try olacağını ön görüyorum.

hemen 100 bin try ile muz satın aldım. ytd. nasıl olsa muz cumhuriyeti alüminyum.
  • yahu sanki maaşınızı muzla alıyorsunuz? vatandaşın böyle bir derdi mi var!
    muz yiyen insan da parayı mı düşünecek? hem akıllı telefonunuz var hem açız diyorsunuz.
    makul fiyattır.
  • ben küçük bir çoçukken şehrimizde muz esnafı vardı.

evet, yanlış duymadınız, muz esnafı.

bir kişi dükkan kiralar ve orada yalnızca muz satardı. ara sırada bazılarının kivi de sattığı olurdu.

tıpkı manav gibi, ama yalnızca muz satılırdı.

o zamanlar muz, kivi falan şimdinin ejder meyvesi, pitahaya denilen nebatatlarından bile daha pahalıydı...

bu entriyi neden mi yazdım ? öylesine, eski günler aklıma geldi.

kriz zamanlarıydı o zamanlar. her şey pahalıydı. ama yine de mutluyduk.

şimdiye bakıyorum; yine her şey pahalı. hem de ateş pahası. dahası, bugün mutlu da değilim.

ben yeni türkiye'yi hiç sevmedim sözlük. hiç mi hiç sevmedim hem de.
  • hükümet sıçtı, tüyü de bize dikti
  • çomarların muzla ne işi var. çomar dediğin hıyar soyar yer. o yüzden çomarları etkilemeyecek fiyattır.
  • geçen yıl bimde 11 liraya aldığımda içim gidiyordu bu yıl 16 lira olmuş bimde...
    öğrenci olarak tek gelirim geri ödemeli aldığım 550 lira kyk bursu ve bununla sadece 28 kg muz alabiliyorum aylık.
  • bahcenize muz agaci dikin. uretim yok, tarim yok. sonra dolar cikti. cikar tabi.
  • evrim yok. maymun değiliz. muz yemeyin, günah.
  • 2 avroya denk gelliyor. gayet hesaplıymış. ben artık aldığım her şeyi döviz cinsi üzerinden hesaplıyorum. acayip ferahlatıcı bir yöntem. tavsiye ederim. yoksa başka türlü çekilmez bu ülkede hayat. asgari ücretliyim!
hesabın var mı? giriş yap