• şikecilerin finalde kaybettiği bir diğer maç.
    (bkz: 12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçı)
  • stoper giorgio chiellini'yi ne diye sol bek oynattı bu prandelli anlamıyorum. en iyi stoperlerden biri adam gidiyor sol bek oynatıyor.
  • eğer italya, turnuva boyunca oynadığı maçlardan birini oynasaydı, yarın bir çok futbolsever farklı şeyler konuşuyor olacaktı. holiganlara birşey demiyorum onlar kendi kumdan kalelerinde eğlenmeye devam ediyorlar... lafım futbolsevere, sportmen insana.

şunu hepiniz biliyorsunuz ki bu ispanya final maçına kadar çoook sıkıcı futbol oynadı. ama finalde yine yaptı yapacağını.
    siz ispanya'nın ıslıklandığını da gördünüz. italya'nın ne kadar heyecanlandırdığını da. turnuva toplamında hakeden kim bilmiyorum ama, ispanya finalde haketti.
  • yazık bir maç oldu. ispanyollar gevşek gevşek geldiği finale, almanyayı 2 golle geçen hem savunma hem atak yapan bir italya ile karşılaşacağını bilince, işi sıkı tuttular ve maçı aldılar.

eğer italya almanyayı döve döve yenmektense, penaltılarla veya uzatmalarla geçselerdi ya da almanya kazansaydı, portekizde gevşek takılan ispanya, bugün 4 atamayacaktı.

dediğim gibi ispanya işi ciddi, italya ise işi rahat bir özgüvene bıraktı. sonuç: 4 gol.
  • (bkz: #25942875)
  • ispanya buffon'u çok rahat geçerken italya'nın casillas'ı bir türlü geçemediği maç oldu. özellikle ikinci yarının başında italya golü bulabilseydi maça ortak olabilirdi. ama orda golün gelmemesi ardından oyuna giren motta'nın 3-4 dakika sonra sakatlanmasıyla italya 10 kişi kalınca zaten ispanya şampiyon olmuştu. prandelli son oyuncu değişikliği hakkını çok erken kullandı. ayrıca oyuna aldığı motta'dan da ne bekliyordu anlamış değilim.
  • ispanya'nın kazanmasıyla birlikte italya sokakları sessizliğe bürünür diyordum ki ispanyollar shakira falan çalıp sokaklarda dansetmeye başladılar. oldukça sportmen bir hava hakim adamlar dans ediyor ispanya bayraklarıyla, bir yandan da italyanlar gayet üzgün,yürüyorlar sokakta canımlar.

tanım: ispanyol milli takımının hızına ve çevikliğine bizim mavişlerin yetişemediği maç.
  • ispanya şampiyon oldu tebrik ediyoruz ama bu ispanyanın sıkıcı futbol oynamadığının göstergesi değil.ilk yarıyı izledim sadece ve şunu gördüm: sağlı sollu orta desen yok,uzaktan şutlarla kaleyi zorlamak yok onun yerine al gülüm ver gülüm.tamam pasın kralını yapıyorlar ama sıkıcı yav.barselonada sıkıcıydı ispanyada sıkıcı diyeceksiniz ki ama kupaları alıyorlar o yeter ,işte o senin düşüncen
  • keşke üzerine iddia oynasaydım dediğim maçtır.
    (bkz: #29208725)
hesabın var mı? giriş yap