• önden edit:
    konuyla ilgili mesajlar geldikçe guncelliyorum.
    başlığa yazılanlar dışında onlarca da mesaj geldi. yaklaşık 35-40 kişi bende farkettim gibi birşey demiş. tam olarak ne oldu bilmiyoruz ve kişisel tecrübeleri veri olarak almamanızı da normal görüyorum ama en azından kafayı yemedigim kesinleşti, o güzel. mesajlarla gelen linklerden anladığım kadarıyla daha önce de binlerce defa insanlar bundan bahsetmişler, hatta çeşitli video kayıtları ve ulkelerin ulusal medyalarında haberler de görülmüş.
    muhtemel aciklamalar şöyle:
    meteor geçişleri (makul)
    uçak gecişi (bana mantıklı gelmedi)
    güneş üzerindeki aktiviteler ( bu aralar 11 yıllık döngüdeki en durgun dönemdeymişiz)
    atmosferin ust katmanlarinda bir yerde ışık kırılmasına sebep olan bir hava olayı(gayet makul)
    güneşten cok daha buyul bir yıldızdaki anlik parlama ya da patlama (ne bileyim olm ben)
    simülasyondaki güncelleme sebebiyle anlık back up durumunun fark edilmesi (olmasını en çok istediğim)
    uzaylılara ait, müthiş hızlı ve büyük bir cismin ziyareti. (star wars sevmiyorum ama ne bileyim)
    en son uydu golgesi olabilecegine dair bir entry girildi. (fena fikir degil ama o kadar hızlı gecer mi bilmiyorum.)

neyse arkadaşlar kafayı yememiş olmam iyi yinede.

saat 11:46 gmt+03:00 itibariyle yaşanan hadise. valla bi ben görmedim, sokakta önümde yürüyen herkes dönüp güneşe bi baktı. yok uçak geçmiştir yok bulut girmiştir falan boş boş konuşmayın. o hızda geçecek uçak varsa zaten hayırlı olsun, alien ler aramizda demektir. bence simülasyonda bi problem var ve hata verdi.
    edit:
    arkadaşlar ben trol değilim, derdim ilgi çekmek falan da değil. bu yaşandı. çorlulu ali paşaya girdim kahve içmeye, insanlar kendi aralarında da bunu konuşuyor. varsa farkeden başkaları onlar da yazsın, bilelim.
    edit2: lan anca goygoy anasını satayım ya... ya vallahi millet google da cevap arıyor lan yarım saattir.
  • beyler bu yaşandı. ben güneşin ışığıyım. oradan biliyorum.
  • jenaratörün hemen devreye girmesiyle sorun yaşanmadan atlatılmıştır.
  • bi de boş boş konuşmayın demez mi?
  • güneş anlık olarak yanıp söndü.
  • kesinlikle doğru bir gözlem. bizim burada bir kaç gün önce 40 derece olan sıcaklığın 27'ye düşmesinin başka bir açıklaması olamaz.
  • bizzat tanik oldugum hadise. goz kirpti capkin zaar.
242 entry daha
hesabın var mı? giriş yap