• çocuk projeymiş proje bitince ayrılmışlar.
  • tanıştıktan sonra 3 ay çok mesaili gçemiş demektir.
  • günümüzde moda olan tanıştıktan sonra 1 yıl içinde söz, nişan, evlilik üçlüsüyle beraber devamındaki 1 yıl içinde de çocuk yapıp boşanan çiftlerdir.
    hiç mi düşünmüyorlar çocuğun geleceğini? ben aldığım hayvan sokaklara düşerde sefil olursa diye hayvan sahiplenemezken bu insanlar bi çocuğa karşı nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor cidden hayret verici.

sanırım sebebi ailelerin evlenme yönündeki baskısı ve sırf evlenmiş olmak için evlenen çiftler. günümüzde evlilik eskiden olduğu gibi basit olmadığından bence kesinlikle aceleye getirilmemeli, eğer olmazsa boşanırım ne olacak diye de kesinlikle düşünülmemeli. bu şekilde evlilik kurumunun anlamına verilen değerin düşmesinin yanında insanların birbirlerine karşı düşünceleri de etkileniyor. ikili ilişkilerde esas olan güven ortamı ortadan kayboluyor.

sonraki yıllarda umarım boşanmaların artması değil evliliklerin azalması yönünde bir eğilim olur.
  • abazanlıktır tek sebebi.

şimdi bizim cinsel partnerlerimiz olmasa biz de öyle yapacaz. adam yanıyor amk. abazan kalmış. başka türlüsüne de parası yetişmiyor.

ne yapacak? mecburen o tasmayı takacak. çaresi yok.
  • 2014’de bir arkadaşımın başına gelmişti şimdi de iş arkadaşımın başına gelen olay. bu iş arkadaşımla evlenmeden önce iki yıl aynı evde kaldım. şu an evli olduğu kadınla üç sene çıktılar ama mesafe uzak olduğu için öyle her zaman buluşma imkanları yoktu. bizimki büyükçekmece’de, kadın kartal’da. her neyse. bunlar telefonda çok kavga ediyorlardı. ama öyle böyle değil. ağzımı açıp, kanki bak çok kavga ediyorsunuz, yarın öbür gün evleneceğim diyorsun ileride sıkıntı olmasın gibi bir şey söylemedim. neyse evlendiler bunlar arkadaş yanımdan ayrıldı daha 1 sene olmadı işte dün boşanma davası açacağım dedi. arkadaşlardan öğrendiğime göre evde kavga etmişler yine. kadının ailesi gelmiş almış götürmüş kızlarını. işin kötü yanı kadın 1 ay sonra falan doğum yapacak. arkadaşlar diyor ki, keşke çocuk yapmasaydın be olm diye teselli veriyorlar. ben ise evlilik öncesi hiçbir şey demediğim gibi şimdi de, hayırlısı olsun olm be deyip geçiştiriyorum. yahu adam bilmiyor mu ayrı kalınca çocuğun nasıl bir psikolojide büyüyeceğini? çoğu insan elalem ne der diye heba oldu. yazık gerçekten.

edit: müdahale niye etmedin diyen oluyor. arkadaş iki kişi arasına girilmez. gün gelir suçlu sen olursun. bırakın kaderleri çizilsin
  • çocuk olmayaymış iyiymiş yalnız.
  • feysbuk feysbuk hergün aradım durdum.

feysbuk feysbuk bu kızı orda buldum.

evlilik kadar mahvedilmeye musait olmasına rağmen toplum için çok büyük önem arz eden kurumun ehliyetine sahip olmak için sadece belli bir yaşa ulaşmanın yeterli olması ve bu ehliyetle çocuk sahibi de olunabilmesi saçmalığı nedeniyle her yıl yüzlercesi gelişen olaydır.
  • hayatı hızlı yaşayan çifttir.
    hayatı hızlı yaşayan, ilişkileri hızlı yaşayan, hızlı anne ve baba olan tiplerdir. çocukları hayata 1-0 geride başlamıştır ama olur öyle şeyler.

--- spoiler ---
    çocuğumuz bizi hiç dinlemiyor. uyuşturucu kullanıyor.
    --- spoiler ---
  • her seyin cok hizli olup bitmesi isin tek tesellisidir herhalde.
  • aceleniz ne aq dedirten başlık.
hesabın var mı? giriş yap