• rezalet gibi rezalettir, zira yillar once calistigim bir hukuk burosunda bu tarz vakalara icra takibi yapiyorduk.

bu tarz kurumlar cogunlukla abonelik sozlesmesi usulunce fesh edilmedigi dolayisiyla yasal aboneligin devam ettigi bilgisini musterisine vermeden bu tuzaga dusmesini bekler. siz de hattinizi kapattiginizda aboneliginizi sonlandirdiginizi dusunursunuz derken yillar sonra faiz isletilmis bir borc cikar karsiniza... daha kotusu bazen bir kac liraya 10 yil islenen faizle birlikte vekalet ve yargilama ucreti de eklenerek cikan rakamlar hayli kabarik cikar.

esasinda bu durum dolandiricilik olarak degerlendirilebilir. ve savciliga intikal ettirilebilir. en iyi ihtimalle guvenin kotuye kullanmasindan ilgili kurumun yetkilileri cezalandirilabilir...

dolayisiyla size tavsiyem, hakkin kotuye kullanimi ve guvenin suiistimal edildigi bu tarz durumlarda once savciliga sikayette bulunmaniz, ardindan sikayet dilekcesiyle, takibe itiraz etmenizdir. tabi en iyisi odemenin yapildigini ispat edebilmek, hatta bir sozlesmeyi fesh ederken fesh olundugundan emin olmaktir. ancak is isten gectikten sonra en azindan yaptiklari hukuksuzluk yuzunden hesap vermelerini saglayin
  • biraz önce bir hukuk bürosundan tarafıma atılan mesaj ile açığa çıkan rezalet.

mesaj aynen şöyle:

--- spoiler ---

*** türktelekoma olan borcunuzdan dolayi hakkinizda idari takip baslatilmistir. bunun bilgisi size sms ve arama yoluyla defalarca bilgisi verildigi halde halen ödeme yapmadiginiz görünmektedir.biz magdur olmanizi istemedigimiz icin size son kez sms ile bilgi veriyoruz.bu size son ihtardir.bugün ödeme yapilmadigi takdirde hakkinizda icra takibi baslatilip haciz islemlerine gecilecektir.borcunuzu üc kati olarak ödemek istemiyorsaniz türktelekom bayilerine gidip mutlaka ödeme yapiniz. *** hukuk bürosu b003

--- spoiler ---

hemen büroyu aradım, neyin nesidir sordum. 2012 yılından ödenmeyen üç adet telefon faturası olduğu söylendi. bunca yıldır kesinlikle bana bir bilgi verilmedi, dedim. ayrıca söz konusu sabit hat numarasını sorgulattığımda borç da gözükmemekteydi, bunu belirttim.

türk telekom'un sisteminden bakınız dendi, baktım cidden "yasal takip borç tutarı" adı altında belli bir miktar borcum gözüküyor.

nasıl olur? kapattığım hattın üç aylık faturası nerden çıkar ya da nasıl ödemem? veya bunca yıl bilgi vermeden yıllar sonra "biz çok söyledik sen görmemişsin" edasıyla nasıl para talep edilir?

hatta ödemezsen icra ile uğraşır daha fazla ödersin diye tehdit?

bu arada sözlükteki hukukçu arkadaşların yeşillendirmesi de yerinde olur.

fatura dökümünü isteyip hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum.
  • geçmiş olsun kardeş... arkadaşın da dediği gibi makbuz yoksa kanıtlaman zor olur .. ama şu bir gerçek bu tarz şeyleri tüm operatörler yapıyor.. sırf bunu bildiğimden turkcell hattımı kapattıktan sonra her ay sordum sordurdum ...
    hattı kapattırdıktan sonra bunun peşine düşmek zorunda mıyız ? kesinlikle hayır ama adamlar bir şekilde bizi kazıklamayı başardıkları için yapacak birşey yok...
  • benzeri bana da oldu, sike sike ödedim ama bir daha telekomla çalışmamaya karar verdim. şirketin tüm internet altyapısını da ttnet den çektik. belki 300 lira kazandılar ama ayda 20.000 tl civarı internet tüketen bir firmayı ve gelecekteki tüm ödemelerimi kaybettiler.
  • ortamlarda hukuk bürosu sms gönderdi dersin, kim nerden bilecek.

keşke başlık açmadan önce detaylarla suserlara kanıtlayabilseydin dediğim hede.

edit: anlatım bozukluğu düzeltildi.
hesabın var mı? giriş yap