• şimdiye kadar yaptıkları en hayırlı iş oldu. tebrikler..

bürokrasinin, aristokrasinin kaleleri birer birer halk iradesine boyun eğiyor. geleceğe yönelik umutlarımı ciddi manada artırdı bu istifa.
  • coğunun 2-3 ay sonra gorev suresi bitecegınden "ulen madem 2 ay daha az yapalım namımız yurusun bakarsın seneye chpden sıyasete gırerım" dıye dusunen insancıkların yaptıgı, dısı onurlu gozuksede ıcı dolmayan bır davranıstır. demokrasıyi 3 ay one cekmıslerdır tesekkur ederiz
  • sanıldıgının aksine iki üç ay bile yoktur bazılarının görev sürelerinin dolmasına ; örnegin musa tekin'in 5 gün sonra dolmaktadır görev süresi.ne kadar onurlu bi istifa oldugunun! son derece net bi resmidir bu durum.
    (bkz: güler misin ağlar mısın)
  • nilüfer'in bir dönem patlama yaptığı şov yapma isimli güzide eseri hatırlatan hadise
    şov yapma şov yapma
    farketmez anladık seni
    her yerde sen vardın
    taklitler bitti bitti mi
    sorun çok yorum yok ooo o ooo o
  • istifa'nın başlıca sebeplerinden biri de her toplantıda ergenekon savcılarının yerinin değiştirilmesini teklif eden ali suat ertosun'dur. gariptir ki bir kendisi istifa etmemiştir.
  • bir ülkede hukuksuzluk yapıyorsan gün geliyor o hukuksuzluk seni de buluyor. bu bir ülkenin olayı. gelelim bu olaya. yani valla ben de sıkıldım yani, ben de olsam basar giderim. bezdirilme çok konforlu bişi. sittir et lan diyorsun bir rahatlık, bir gevşeme...artık rayına girmiş kara tren gidiyor, biraz daha hızlansa ne yazar?
  • aklıma nedense 22 yıl hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapıp kovulan ve kovulduktan sonra yaşadıklarını "kovulduk ey halkım unutma bizi" kitabıyla yayımlayan emin çölaşan'ı getirmiştir. sen 22 yıl onca şeyi gör, yaşa, ama ses çıkarma yala yut; kovulduktan sonra da bunları ajite ederek yayımla. peki bunları yaşadığında neden istifa etmedin dediklerinde de "son kale elden gitmesin laiklik cart curt" edebiyatı parçala.

hsyk üyeleri de çıkmış hukuk devleti, yargıya müdahale, bağımsız yargı, .... seyfi oktay dededen emir alırken, 12. ve 14. mahkemeler bizden denilirken, mehmet faik saban olayı, ferhat sarıkaya olayı ortada dururken, 28 şubatta genelkurmay binasında brifingde askere selam dururken ve daha zilyon tane örnek varken yargı bağımsızdı ama o koltuklar altınızdan alınınca yargı bağımsızlığını yitirdi öyle mi? hasiktir diyorum.

(bkz: yürü anca gidersin)
  • demokrasinin yerleşmeye başladıgına işarettir memlekette.neticede seçim kaybeden siyasi bir kadro ilk defa istifa edebilme onurunu göstermişlerdir.darısı diğerlerinin başına.
  • 11 bin hakim ve savcı tarafından 10 üyesinin seçeceği bir kurulda çalışmak istemeyen ve yalnızca 150-200 kişi tarafından seçilmiş olan üyelerin istifasını demokrasi adına onulu bir davranış olarak görmek mümkün müdür sevgili sözlük.
    istifa edip gidenlerin kimi danıştayda kimiyse yargıtayda başkanlık mı hedefliyorlar acaba.
    hükümet karşıtlığının en fazla prim yaptığı yerlere kahramanlık yapıp gelmek güzel strateji
    (bkz: çok güzel hareketler bunlar)
hesabın var mı? giriş yap