• bugün, sonucunun en ağır ve acımasız cezalar olması temennilerimizle başlayan dava.
    gerçek zamanlı takip etmek için: https://twitter.com/apouyan
    abdurrahman uyan'ın hesabı, takipçi sayısındaki yoğun artıştan dolayı askıya alınmış twitter tarafından, canlı takip etmek için diğer hesaplar:
    https://twitter.com/chdistanbul
    https://twitter.com/efkanbolac
    https://twitter.com/140journos

yine ağlama numaraları yapılıyor, suphi denen hayvanat: "ben sinirli biriyim, herkes bilir" diyerek, "ezik toplumlarda sinir hastalarına duyulan saygı ve anlayış"ı dilenmeye başlamış bile, bilmiyoruz senin sinirini, bilmek zorunda değiliz senin ortadoğululara özgü uydurma ruh hastalıklarını. sinirli biriymiş, bununla şov yapacağına tedavi olsaydın lan.

(editler gelecek ara ara)

katiller ve tecavüzcüler neden rehabilite edilemez, topluma kazandırılamaz, neden bazılarının yaşam hakkı kutsal mutsal değildir, tüm bunlara örnek teşkil edecek şekilde devam ediyor.

suphi altındöken'in bazı ifadeleri:
    - "alnım açık" (alnına kızdırılmış demirle illüminati damgası basayım senin köpek)
    - "bilmiyorum, onu da siz araştırın"
    - "bayan (özgecan) bana şerefsiz köpek dedi"

bunun "rehabilite" edilebileceğine, yaşamasının çok kutsal, çiçek böcek olduğuna inanan var mı? sanırım akli melekeleri yerinde olanlar içinde yoktur.

ayrıca, biz bugün sadece özgecan için değil, bu ülkede sokağa çıktığı, kısa giydiği, güldüğü için, cinsel ilişki teklifini reddettiği, tacize direndiği için, çalıştığı yer yüzünden, hayat koşulları yüzünden öldürülen her kadın için adalet bekliyoruz.
    (bkz: nuran dutlu)

ek 1: fatih gökçe daha önceki 2 sabıka kaydı sorulduğunda "eşimle aramda geçen önemsiz meseleler" diyor. daha önce bir kadına, sabıka kaydı oluşturacak kadar şiddet uygulamış ve belli ki erkek yancısı adalet mekanizmamız da meseleyi önemsiz bularak, bu canavarın elini kolunu bağlayıp da özgecan'a el sürmesini engelleyecek bir ceza vermemiş. şaşırdık mı? hayır.

ek 2: özgecan'ın bedeninde en yoğun yanık tahribatı vajinasında oluşmuş. bu katillerin -baba da dahil- ölü bedene bile tecavüz edeceklerine emindim ve başından beri bunu hep söyledim, tecavüz kesinlikle var. bu konuda kendilerine demir çubukla kısasa kısas diliyorum gidecekleri ceza evinde.

ek 3: özgecan'ın amcasının söyledikleri: "sanıklar büyük pişkinlik içerisindeler ve çok profesyoneller, başka cinayetler de işlemiş olabilirler, araştırılsın."
    özgecan'ı bu pisliklerin ilk vakası zanneden ya saftır ya salak. bunlar o minibüste kim bilir kaç kadına daha benzer tacizlerde bulundular, tecavüz ettiler de mağdurlar korkudan konuşamadı. tek farkları sağ kalmalarıydı bunu fatih gökçe'nin: "olayın bu noktaya geleceğini düşünemedim" ifadesinden de anlıyoruz, daha önce de yapmışlar ama kesip biçmemişler. şu fotoğrafta izledikleri şeyin bir başka kadına karşı işledikleri tecavüz suçunun kaydı olduğuna kalıbımı basarım.
    bu aşağılık yaratıklar tarafından benzer suçlara maruz kalan kadınlar korkmadan mahkemeye gidebilmeli, bunların hayatı cehenneme rahmet okutacak bir hale gelmeli, bakın bakalım o zaman suphi altındöken denen sıçmık bir daha değil gülmek, tebessüm edebiliyor mu?
  • ingiliz yargıç gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama 7 yıl 7 gün hapis verince şaşıran gazeteciler sormuşlar:

- adam kıza elini bile sürmedi, kaçan kızın çığlıklarına yetişenler de adamı yakaladılar. bu 7 yıl 7 gün çok değil mi?

yargıcın cevabı hukuk tarihine geçecek düzeydedir:

- kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl, ingiliz kızlarının gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerine saldırmanın cezasıdır.

(bkz: geç gelen adalet, adaletsizliktir)
  • iki tane yorum okuyayım dedim. yazılan "katillerin ailesinde adet gören ne kadar kadın varsa si...."

katilden farkınız olsun be abi. desteklemediğiniz olayı aynı şekilde siz yapmak istiyorsunuz hem de özgecan gibi masum kadınlara.
  • bütün gün tacizkar başlıklar açıp kadınları seks objesi olarak ele alarak psikolojik saldırıda bulunan sözlükçülerin neden bu kadar vicdan yaptıklarını anlayamadığım cinayetin davası. bu adamlar sizin 1-2 tık üstünüz sadece, mantık aynı yani. her şeyi yapmaya hakkı olduğunu sanan, en ufak bi yetersizlik ve reddedilme imasında delirip, kabalaşıp, saldırıya geçen standart türk erkeğinin, işin içine biraz akıl hastalığı da karıştırarak fiziksel şiddete başvurmuş hali.
  • avukat abdurrahman uyan'ın davadan canlı olarak twitter'dan yazdıkları sırasıyla şöyle:

özgecan'ın ailesi bulunmayacak duruşmada. sanıkların getirilmesini bekliyoruz chp mersin milletvekili aytuğ atıcı burada.

sanıklar yoğun koruma altında getirildi baba olan sanık nefes alma zorluğu çekiyormuş gibi girdi içeri, şu an sakin oturuyor. kravat falan takmamışlar neyse.
    aile bakanlığı müdahillik talebinde bulunmuş. ya sen kadını ancak aile içinde değerli buluyorsun, sen müdahil olmasan da olur.
    basını ayrı camlı bir bölüme almışlar, ses duyamadıklarını söylüyorlar, camın kaldırılmasını talep ediyorlar
    sanık ahmet suphi altondöken'in annesi dosyaya sanıkla ilgili bazı raporlar sunmuş, içeriğini okumadı
    sanıkların yoklaması yapılıyor.

ahmet suphi ve necmettin sabıkalarının olmadığını söylediler, ahmet'in 2 necmettin'in 1 sabıkası var, hakim hatırlattı. sanık fatih gökçe de 1 sabıkam var dedi, 2 tane çıktı

iddianame okunuyor

sanık ahmet suphi cinsel saldırıyı kabul etmese de olayın oluş biçiminden nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs edildiğini, başaramayınca öldürdüğünü düşünüyor savcı. diğer sanıklar da cinayete katılmadıklarını, cesedin yok edilmesine yardımcı olduklarını söylese de, müşterek fail olduklarını düşünüyor savcı.
    ahmet suphi için 4 ayrı suçtan cezalandırılmasını ve hiçbir indirim yapılmamasını ve üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyor savcı
    sanık fatih gökçe için de 4 suçtan ceza istiyor, indirim yapılmamasını ve üst hadden ceza verilmesini talep ediyor savcı
    baba sanık necmettin için de talepleri aynı savcının sanık ahmet suphi altındöken: fotoğraf çekilmesi serbest mi onu öğrenmek istiyorum, diye başladı.

kısık sesle konuşuyor. maktül bindi, yorgundum, ben mersin'e gitmeyecektim, 100 tl istedim, patrona yalan söyleyip 30 tl'sini verecektim. o yüzden kimse görmesin diye şehre girmeyip otobana girdim, itiraz edince ilerde u dönüşünden dönecektim, ama maktül çantasından bir şey çıkardı, "bayan niye böyle yapıyorsun" deyip arabayı durdurup arkaya yanına gittim, ben sinirli biriyim, herkes bilir, kapıyı açmama rağmen inmedi, yüzümü curmalamaya başladı, ben de sinirlenip dövmeye başladım. kafası demire çarptı, bayılınca panikledim, hastaneye beraber götürmek için diğer sanık fatih'i çağırdım. geldi, dur kardaş önce konuşalım. dedi, ıssız bir yere gittik, fatih maktüle bi baktı, sonra arkadaşı osman'ı arayıp benzin istedi, buluşmak üzere ayrıldık, ben eve gittim babamı aradım, benim eve geçtik, elimi yüzümü temizledim, fatih geldi, koltukların kanlı başlıklarını topladık

bunu ilk kez burada söylüyorum: bir baktım fatih arabadan kemerini düzelterek iniyordu (ağlıyor numarası yapıyor)
    fatih dedi ki, öldürmemiz lazım, ben bıçağı aldım, boğazına sapladım (sustu, ağlıyor)
    hadi gidiyoruz dedik, babam nereye dedi, fatih pikniğe gidiyoruz mangal yakarız diye espri yaptı. ben paniktim, fatih soğukkanlıydı

fatih bana yüzümü maktülün curmalayıp curmalamadıgını sordu, evet deyince "kimliğini bırakmışsın sen, elini kes" dedi, kestim ellerini

önce çuvala koyup gömecektik, sonra fatih babamdan mazot istedi. bıçakları temizledi. bana "kız güzelmiş" dedi, sen bir şey mi yaptın dedim

sus sesini çıkarma yoksa seni ihbar ederim dedi. ayrı arabalarla yola çıktık, geminin orda onu bekledim, fatih aradı üniversitenin oraya çağırdı. buluştuk, ben onun aracını takip ettim, bir sürü köyden geçtik, bir yerde durduk, cesedi indirdim, bana benzini getir dedi, ben öyle bir niyetim olmadığı için benzin şişesini kasten düşürdüm, yakmayalım dedim, o ısrar etti.

yakalandığı kısımları anlatıyor. savunma kurguları anlaşıldı. birbirlerinin üzerine atacaklar.

ertesi gün buluştuğumuzda fatih elini omzuma koydu, "bak, dün otobüste kıza öyle yaklaştığımı söylersen çoluğunu çocuğunu kaçırırım" dedi.

sanık ahmet suphi ara ara susup ağlama numarası yapıyor.
    hakim dayanamadı: ağlamaları geçelim ya!
    sanık ahmet suphi altındöken'in eski ifadeleri okunuyor

sanık ilk ifadesinde 1 kadın-erkek çiftle (yolcu) otobüsü istedikleri yerde durdurmama meselesinden kavga ettiğini, yumruklaştıklarını anlatmış. araçtaki kan lekelerini izah etmek için bambaşka bir senaryo uydurmuş önce.

ses sistemi bozuldu, 10 dakika ara verildi.

sanığın eski ifadeleri okunmaya devam ediliyor. 2.ifadede artık delil ve bulgular da yavaştan ortaya çıktığından her şeyi anlatmış.

sanık eski ifadesinde yakmaya giderken benzin şişesini panikten düşürdüm demiş, bugün "yakmak istemiyordum, kasten düşürdüm" dedi. bu işin bu seviyeye geleceğini hiç tahmin etmemiştim demiş eski ifadesinde. sanırım yakalanmayı beklemiyormuş ve tahmin edemediği şey bu.

hakim sanığa eski ifadelerini soruyor, ilk ifademde gündüzki başka bir kavgayı anlattım diyor.

müşteki vekili: yeni çıkan beyanları var sanığın, sorularımızı tüm sanıkları dinledikten sonra soracağız.

savcı soruyor: 100 tl'yi sana vereceğine o parayla taksiyle gidemez miydi mersin'e? sanık: onun düşüncelerini bilemeyiz.

savcı bir soru daha sordu, soruyu tam duyamadım ama sanık: bilmiyorum, onu da siz araştırın diye cevap verdi.

sanık "alnım açık" deyince salondan yoğun tepki (bak bak hayvan evladına bak)

üye hakimlerden biri biber gazı sıkmasıyla ilgili soru sorunca sanık "iyi dinleyin" diye cevap verdi. başkan hakim azarladı sanığı.

sanık babanın vekili sanık ahmet'e soru sormadan önce taziyelerini bildirdi sanık ahmet suphi: bayan (özgecan) bana şerefsiz köpek dedi. salondan "doğru söylemiş" sesleri. bir müşteki vekili özgecan'ı öldürürken bu göz yaşlarını nereye sakladın diye sorunca allah kimseye bunu yaşatmasın dedi sanık.

13:30'a kadar ara,müşteki vekillerinin verilen arada sanıkların farklı yerlerde muhafaza edilip irtibatlarının kesilmesi talebi kabul edildi

ben "erkekliğime laf etti, bana ne biçim erkeksin sen dedi" gibi bi savunma bekliyordum, bu tür davalardaki en ucuz yalan bu.

tekrar salona girdik, heyet yerini aldı, sanıklar getirildi, duruşma başlıyor.

sanık fatih gökçe konuşuyor: biraz sonra konuşsam olur mu, çok heyecanlandım, dedi. hakim kabul etti.

sanık necmettin altındöken (baba) konuşuyor: ben işten eve geldikten sonra hiç dışarı çıkmam, dizilerim var onları izlerim. poyraz karayel'i izliyordum, suphi aradı, baba gel 2 kişiyle kavga ettim dedi. diyeceksiniz ki hasta halinle niye gittin (bu da ağlamaya başladı)

asgari ücretle çalıştıgından falan bahsediyor, hakim uyardı "bunların davayla bir ilgisi yok"

fatih'le suphi aracı getirdiler, koltuk başlarını topladık, sonra ben eve dönüp çay içtim. hakim araçtaki kanları görmedin mi diye sordu. karanlıktı görmedim diyor. sonra gidiyoruz dediler, arabaya bindik, fatih önde biz arkada gittik. sanık aradaki her şeyi atlayıp jandarmanın çevirme yaptığı anı anlatıyor. pikniğe gitmişler gibi anlatıyor: benim bu olanlarla hiç ilgim yok.

hakim müdahale ediyor: alakasız şeyler konuşuyorsun, bu anlattıklarının iddianameyle davayla hiç ilgisi yok.

sanık necmettin devamla: ben ne olduğunu ertesi gün öğrendim. nezarette günde 2 öğün kahvaltı ettim.

hakim: ya ne alakası var ya, ne alakası var

sanık necmettin'in eski ifadeleri okunuyor, o ifadelerinde de pek bir şey söylememiş, bütün akşam cinayetin işlendiği araçla ordan oraya gitmiş ama hiçbir şey görmemiş ve bilmiyor. sanık necmettin savcılık ifadesinde olayı anlatmış, ama her şeyi diğer 2 sanığın yaptığını söylüyor. maktülün kesik elleri kendi evinde klozetin içinde bulunmasına rağmen haberim yok diyor.

sanık necmettin: eski ifadelerimi kabul etmiyorum. nezarette günde 15-20 kağıt imzalatıyorlardı, gözlüğüm yoktu yanımda, zaten dövdüler. hakim dövüldün mü diyor, evet doktor dövdü diyip ağlamaya başladı.

hakim niye engel olmadın diye sordu. haberim yoktu, benim de kızım var, ben hiç kıyar mıyım? (yine zorlama sahte ağlamalar) kolluk kuvvetinden biri kağıda 3 tane şekil çizdi, sana bu kadar geçirecem oğluna bu kadar geçirecem dedi oğlumun psikolojik rahatsızlığı var, hatta kına gecesinde beni bıçakladı. hakim kaydı var mı bunun diye sordu, yok. jandarmada çok psikolojik baskı gördüm, bana küfrettiler. salondan vah vah sesleri.

sanık fatih gökçe yeniden başladı konuşmaya: arkadaşlarımla oturuyordum, suphi aradı, başım belada, 5 tl'lik benzin al gel dedi. önce tarsus'ta değilim dedim, hep pis işlerine arar. kapatırken arkadaşlarımın sesini duyunca tekrar aradı, ölüm kalım meselesi dedi. bende araba yok dedim. ısrar etti, arkadaşım osman'dan rica ettim, beni suphi'nin yanına bıraktı. bi baktım yüzü gözü kan içindeydi. ben sorunca, yolcular beni soymaya kalktı kavga ettik dedi bana. ben direksiyona geçtim, o kızın yanına geçti, buz gibi olmuş dedi.

ben maktülü görmedim o ana kadar, suphi maktülü inceledi, ellerine baktı. ellerini kesti. sonra suphinin evinin oraya gittik, benden bıçak istedi, yok dedim. beni tehdit etti, akıllı ol dedi. ben kaçmaya çalıştım, eve kaçtım, arkamdan geldi, bu psikopattır, korktum. babasına "suphi polise gitsin, hepimiz yanarız" dedim. suphi cesedi parçalamak istedi, babası "kokar, kilime sarıp dereye atalım" dedi. suphi babasından bıçak aldı, araca bindi, 2-3 dakka kaldı, indi, maktülün kesik ellerini gördüm elinde, bana 40 tl verip benzin al dedi. sonra ben önden onlar arkadan gittik, benzincide durup benzin aldım, yakılacağını bilmiyordum, ıssız bir yere gittik, ben arabama lpg almak için benzinciye girdim, çıktığımda onlar işlerini bitirmiş dönüyorlardı (onlar yaktı demek istiyor)

biz sanıkları arkadan görüyoruz. hakim diğer sanık suphi'ye "bi rahatsızlık mı var" diye sordu, sanık yok deyince "niye gülüyorsun devamlı" diye azarladı. (utanmadan gülüyor bir de şerefsiz)

sanık fatih gökçe'nin eski ifadeleri okunuyor.

sanık fatih eski ifadelerini doğruluyor. hakim: tüm bunları gördün, neden müdahale etmedin? sanık fatih: ortalık göl gibiydi, suphi'nin üzeri kasap gibiydi. hakim diğer sanıkların ifadelerinden bu sanıkla ilgili parçalar okuyor, sanık kabul etmiyor.

çapraz sorgu başlıyor. müşteki vekilleri soru sormaya başladı.

müşteki vekili sanık suphi'ye soruyor: fatih cesedi senin yaktığını söylüyor.sen tam tersini söylüyorsun.
    sanık: o yaktı.
    vekil: niye çıplak yaktınız?
    sanık: çıplak değildi.
    vekil:ne vardı üzerinde.
    sanık: bilmiyorum.

vekil: inmesi için kapıyı açman yeterdi, niye aracın arka kısmına gittin?
    sanık: inmedi.
    vekil: niye bu kadar boğuştu senle?
    sanık: raporlarda ortaya çıkar bu (soruyla alakası yok) alnım ak benim (salonda uğultular)

vekil: 20:29'da kavşaktan dönüp ıssıza çektin, 20:41'de fatih'i aradın, o 10 dakikada ne yaptın?
    sanık cevap veremedi.

vekil: fatih'i niye aradın?
    sanık: hastaneye götürmek için.
    vekil: tek başına götüremiyor musun?
    sanık: başka biri götür dese daha iyi olur.

diğer müşteki vekili: üzerinde ne vardı?
    sanık: pantolon vardı.
    vekil: pantolon varsa bacaklarındaki tırnak izleri nasıl oldu?

bu soru üzerine salonda alkışlayanlar oldu.

müşteki vekili sanık necmettin'e:

olay sabahı uyuduğunu dinlendiğini söyledin,telefon kayıtlarında sabah 6:30'dan 12'ye 20 tlf görüşmesi var. sanık: işyerinden arkadaşlarla konuştum

müşteki vekili fatih'e:

bu olaylardan bu kadar uzaksın ve hatta kaçmak istiyorsun, o zaman niye seni 2.kez çağırdıklarında niye koşa koşa gittin?
    sanık: kafam karışmıştı.

bu müşteki vekili hızlı hızlı sorularla sanık fatih'e sanık suphi'nin özgecan'a tecavüz etmiş olabileceğini söylettirdi.

müşteki vekili özgecan'ın yanmış cesedinin fotoğrafını gösterdi sanıklara. sorusu şu: maktülün boynundan genital bölgesine kadar yanık yüzü genital bölgesinden daha az yanmış, neden en çok genital bölgesini yaktınız?

sanıklar yakma eylemini birbirlerinin üzerine atıyorlar müşteki vekili suphi'ye özgecan'in yanmamış kazagının fotosunu gösterip "çıplak değil idiyse bu niye yanmadı" diye sordu,

cevap: bilmiyorum.

sanık suphi bir arkadaşından ısrarla 100 tl borç istemiş olay sonrası, özgecan'dan 100 tl aldığı iddiasına istinaden muhtemelen.

hakim müştekilerin davaya müdahil olma taleplerini okuyor. müştekilerden sadece özgecan'ın amcası burada:122 gündür cehennem azabı yaşıyoruz.

özgecan'ın amcası: ben tüm özgecanlar adına mahkemeden öyle bir karar istiyorum ki herkes murlu ve huzur içinde yaşasın.
    özgecan'ın amcası: sanıklar büyük pişkinlik içerisindeler ve çok profesyoneller, başka cinayetler de işlemiş olabilirler, araştırılsın

tanık neslihan altındöken (suphi'nin eşi) görüntülü dinlenecek, öncesinde 15 dakika ara.

avukat abdurrahman uyan'ın adresi engellendiği için kalan kısımları birgun.net canlı blog efkan bolaç ve ilerici kadınlar twitter adresinden yazıyorum:

suphi altındöken'in eşi neslihan altındöken dinleniyor.

tanık neslihan altındöken ifade veriyor: "o günden bir hafta önce de eve elleri kan içinde gelmişti.

suphi'nin eşi neslihan tanıklık yapıyor: suphi eve gelirgelmez, yüzündeki morlukları ve elindeki kanı gördüm

neslihan altındöken: "anlık cinnetlerinden hep korkmuşumdur. altı yıl boyunca beni sürekli darp etti."

neslihan:eve geldiğinde üzerinde siyah kazak,pantolon vardı, makinanın önüne atıp yıka dedi,ben de her zamanki gibi kavga sandım.

neslihan'ın ilk ifadesi de okundu. katılan av. soruyor: suphi'nin kıyafetlerinde yırtık var mıyıdı? cevap: yırtık yoktu.

"araç kılıfları necmettin tarafından makinaya atıldı, kılıflarda kan görmedim"

neslihan " eşimden sürekli şiddet gördüm, ben de mağdur oldum, hep asabiydi, hep çektim ve hep sustum"

neslihan" biz evliyken eşimin başka kadınlarla ilişkileri olurdu, sosyal medyada görürdüm, eve geldiğinde tedirgindi"

necmettin'in evi tadilattaydı, bizim eve geçti kedi makinaya attı,önce makinaya kirli çamaşırları attım.

avukat neslihan'a suphi ile yaptığı 26 telefon görüşmesini sordu. neslihan: "hatırlamıyorum, psikolojik tedavi görüyorum"

sanık vekilinin sorusu üzerine neslihan; suphi'nin babasına şiddet uyguladığını gözümle gördüm"suphi babasına şiddet uyguluyor

tanık ifadeleri bitti, araştırma tutanağı okunuyor.

olay yeri tespit tutanağı okunuyor: minibüste, kan izlerinin tespit edildiği yer alıyor.

ormanlık alanda özgecan'ın yanmış bedeni, kazağı ve bir bıçağın bulunduğu olay yeri tespit tutanağında yer almakta.

dosyadaki otopsi raporundan sonra, sanıklara ait darp cebir raporları okunuyor.

suphi'nin vücudundaki tüm sıyrıklar rapora geçmiş, sağ bacak kasığındaki sıyrık da raporda yer alıyor.

özgecan'ın kesilen ellerinde farklı dna tespit edildiği de dosyadaki tutanaklarla sabit.

adli tıp raporunun okunmasına geçildi.

atk raporu uyarınca, özgecan'ın bedeninde sperm hücresi görülmemiş, özgecan'ın vücudunun boyun ve genital bölgesi arasındaki bölümünü yakmışlardı. özgecan'ın ellerinde, sol el tırnak içinde birden fazla erkeğe ait dna profilleri tespit edilmiş. adli tıp raporunda.

adli tıp raporu çok ayrıntılı ve özgecan'ın ellerinde özellikle suphi'ye ilişkin dna profilleri olduğu belirtiliyor.

boyundan ayak parmaklarına kadar kısmen kömürlenmiş kadın vücudu diye geçiyor otopsi raporunda.bu canilik başka açıklaması olamaz

suphi'nin sabıka kaydı okunuyor, 2 sabıkası var. necmettin'in de aynı tarihe denk gelen sabıkası var.

fatih gökçe de 2 sabıkası var, üstelik de eşine yönelik saldırılara ilişkin.

dosyadaki fotoğraflar kameraya gösteriliyor, kayıt altına alınıyor.

katılan avukatları tanık ifadelerine ilişkin beyanları ve soruşturmamın genişletilmesi talepleri yazılı iletilecek.

katılan avukatları sanıkların birbirleri ile iletişimlerinin engellenmesini talep etti.

savcılık, keşif talebinin reddini talep ediyor, aile ve sosyal politika bakanlığının katılma talebinin kabulünü talep etti.

baroların ve kadın örgütlerinin katılma taleplerinin reddini talep etti savcı.

davada katil zanlılarından suphi altındöken, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, babası necmettin altındöken’le arkadaşı fatih gökçe ise ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme’ suçlarından yargılanıyor.

sanık necmettin vekili, toplumun münevver karabulut davasında davrandığı gibi davransın diyor. sanık necmettinin vekili müvekkiline karşı linç kampanyası yürütüldüğünü iddia ediyor. müvekkilinin iştiraki olmadığını söylüyor necmettinin avukatı, maktulün ehlibeyt şehidi olduğunu inanıyorum diyor. avukat, şok sözler söylüyor, isyan bahanesi, şiddetin reklamı, ölü sevicilik gibi tabirler kullanmakta.özgecan cinayetine tepki gösteren tüm topluma hakaret niteliğindeki savunmaya hakim de müdahale etti ve konuya gelin dedi. suphi'nin avukatı savunma yapıyor yazılı beyan için süre istiyor yeni bilirkişi raporu talep ediliyor. necmettin altındöken'in avukatı müvekkilinin suçsuz olduğunu söyleyerek müvekkilim nekrofobiktir (ölüden korkan) dedi.

sanıklara bir diyecekleri olup olmadığı soruldu. bir diyeceğimiz yoktur dediler.

necmettin altındöken'in vekili müvekkilinin tahliyesini istedi.

duruşmaya 10 dakika ara verildi.

dosyaya yetki belgesi ile gelen avukatların isimleri duruşma tutanağına geçiriyor.

davaya ilişkin müdahale talebinde bulunan baro ve derneklerin müdahillik talebi reddedildi

------------------------ ara karar --------------------------

1- ailenin katılma talebinin kabûlüne,
    2- aile ve sosyal politikalar bakanlığının müdahil taleplerinin kabûlüne
    3- diğer tüm kurum ve kuruluşların müdahil taleplerinin reddine
    4- müşteki vekil. süre taleplerinin reddine
    5- tüm tevsii takikat taleplerinin reddine karar verildi.

süre talepleri reddedilen müşteki vekillerinden avukat ışıl akan kuran beyanda bulunuyor.

av. ışıl: fatih'in de cinsel saldırı iddiasında bulunduğu için bu iddianın da değerlendirilmesi gerekmektedir.

müşteki vekillerince sanık fatih hakkında nitelikli cinsel saldırı suçu açısından ek savunma alınması talep ediliyor.

savcılık, katılan vekillerinin sanık fatih hakkında cinsel saldırı için suç duyurusunda bulunmaları için süre talep etti. yine suphi hakkında da ek savunma alınması talep edildi. sanık fatih gökçe ile ilgili cinsel saldırıdan dolayı suç duyurusunda bulunulacak . yeni iddianame düzenlenecek.

tck 102. uyarınca ek savunma için suphi müdafii ek süre talep etti. (tck 102. madde için tıklayın)

1- sanık fatih hakkında resen suç duyurusunda bulunulmasına( cinsel saldırı suçu için)
    2- davada sanıkların tutukluk halinin devamına,
    3- sanıkların bir dahaki celse için segbis ile dinlenmesi için yazı yazılmasına,
    4- duruşmanın 09.09.2015 tarihine bırakılmasına karar verildi.

not: yeni bilgiler geldikçe editleyeceğim. herkes görsün bu soğukkanlı şerefsizleri. ceset tamamen yandığı için herhangi bir cinsel saldırı iddası ispatlanamamıştı fakat mahkemede itiraf ederlerken öğrendik ki öldürdükten sonra tecavüz etmiş insanlıktan nasibini almamış adi herifler.

davayı canlı olarak https://twitter.com/apouyan adresinden takip edebilirsiniz.

edit: an itibariyle twitter sayfası kapatılmış görünüyor. sebebini henüz bilemiyoruz. dava anında dışarı bilgi vermek suç mu bilen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim. umarım en kısa sürede açılır hesap.

edit2: asyamaris uyardı @chdistanbul ve birgun.net ile sendika.org da canlı veriyormuş davayı.

edit3: gelen mesajlara göre abdurrahman @apouyan hesabı davayı canlı aktardığı için aşırı takipçi alınca bot sanılıp askıya alınmış. şu adresten de canlı yayın yapılmaktaymış. ayrıca efkan bolaç twitter sayfasından canlı olarak davayı yazıyor.

edit4: özgecan'ın davası görülürken 9 haziran'da öldürülen canan koçoglu'nu unutmayalım.
  • ekmek, su, aş bulmak gecikebilir.
    temele taş bulmak gecikebilir.
    devlete baş bulmak gecikebilir.
    adalet gecikmez tez verilmeli.
  • davayla alakalı olarak, dünyada ne kadar çok suphi altındöken olduğunu, "verseydi öldürülmezdi" zihniyetli insanların dışarıda kol gezdiğini, şu ortamda bile savunucuları olan "tacizci yakışıklı/zengin olsaydı kadınlar taciz demezdi ehehe" fikriyle özgecan'ın "suphi altındöken'i minibüsçü olduğu için reddettiğini" zannedenlerin canlı kanlı örneğini görmek açısından:

https://twitter.com/akif_fack

şikayet edilmeli ama sadece twitter hesabını kapattırmaya yönelik değil, adresi, kimliği filan bulunsun önce. elinden gelen vardır, adresini kimliğini istiyorum, hadi bakalım.
  • --- spoiler ---

çağdaş hukukçular derneği genel başkanı selçuk kozağaçlı duruşmayı evrensel'e değerlendirdi: "tamamen gerçek dışı yeni kurgular yapılmış durumda. hepsi çelişkili ifadeler veriyor.. zanlıların bütün ifadelerini tamamlanmasının ardından özgecan'ın cinsel saldırıya uğradığı şüpheleri hepimizde arttı. utanmazlıkları dikkatimizi çekti. bu utanmazlıklarının da ülkemizin siyasal ve kültürel durumundan kaynaklandığını düşünüyoruz. cesareti bu siyasal ve kültürel durumdan aldıklarına inanıyoruz. en ağır şekilde cezalandırılmaları için buradayız.

--- spoiler ---

hah işte, cehaleti, yobazlığı desteklediğiniz sürece, dikta rejimi alkışladığınız çıkarlarınız, paranız adına ülkenin içine ettiğiniz sürece, böyle pislikler, caniler, şerefsizler, haysiyetsizler, insanlıktan çıkmış canavarlar ülkede çoğalacak.

lanet olsun bunlara sebebiyet verenlere.
  • acı içinde takip ettiğim dava. kadın olmak o kadar zor ki bu ülkede 3 tane hayvan tecavüzlerini saklamak için genital bölgenizi yakıp ellerinizi kesip klozete atıp tüm bunlar sonrasında mahkemede pişkin pişkin gülebilirler demek. bu davadan müebbet çıkmalı ve böylelerinin hiç yüzü gülmemeli.
    yavrum özgem nasıl dayandın?
  • bu herifler geberip gübre yapsalar, bahçeme dökmem, öyle tiksiniyorum.
hesabın var mı? giriş yap