• deprem bölgesinde halk tarafından linç edilen yağmacılardır.

arkadaşlar kantarın topuzunun kaçırıldığına dikkat çekmek için bu başlığı açtım her hangi başka bir niyetim yok. toplum olarak çok fazla öfke doluyuz at izi it izine karıştı, kurunun yanında yaşta yanıyor. tüm dostları sağduyulu olmaya davet ediyorum. bu tip olayların yaygınlaşması bölgede çalışan gönüllülerinde çalışmasına engel olacaktır. lütfen aklı selim olun lütfen.

edit: bu başlık içeriği güncel bilgiler ışığında çok kez değiştirilmiştir.

olay teyit edildi polisten kaçan yağmacıların halk tarafından durdurulduğu olay yerinden bizzat bildirildi arkadaşlar. lütfen yağmacıya denk geldiğinizde kolluğa ihbar edin, insanların masumda olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

beni dezenformasyon yapmakla itham eden, savcılıkla korkutmaya çalışan aklı yarım arkadaşlar bu başlık dezenformasyon içermemektedir, güneş balçıkla sıvanmaz. doğru her zaman doğrudur. burada dikkat etmemiz gereken tek nokta adaletin sadece hukuk çerçevesinde verilmesi gerekliliğidir. araya 1 masum bile girmiş olsa sorumluluğu hepimizin boynunadır.

linç burada bile inanılmaz bir şekilde ilerliyor, toplumsal bir sorunun önüne geçmeye çalışıyoruz ne provakatörlüğümüz kalmış ne vatan hainliğimiz. 300 kişi cimer'e, 126 kişi savcılığa, 6 çaylak arkadaş avukatına talimat vermiş. aktroll mu, chp uşağımı, özdağ yalakası mı olduğumu bana da söyleyin bende bileyim ne olduğumu. ben kendimi hep türk milliyetçisi biliyordum çünkü.

aşağıda 10 bin kişi kaynak vermiş hala kaynak soruyorlar. ben doğru bulmuyorum bu görüntüleri burada paylaşmayı. ne yazacağımı ne paylaşacağımı üç beş aptala danışacak değilim.

biber limon isimli yazar arkadaşımız olaya direkt şahit olmuş, müsaadesi ile aşağıda yazdıklarını paylaşıyorum.

(bkz: #149137877)

bu olayın canlı şahidiyim 11 şubat öğleden sonra oldu, ölenler yağmacı çünkü polisin dur ihtarından sonra kaçmaya çalışırken bir anda yaklaşık 100 kişinin saldırısı ile öldüler.polis ve jandarma koşsa da yetişemedi.ben de ilk başta belki dükkan sahibidir diye düşündüm ama değildi.

ayrıca bu olaydan sonra 200 kişilik ekibimiz geri çekildi.yani sizin hoşunuza gitse de güvenlik olmaması bizim çıkmamıza neden oldu.

edit: ohal bölgesinde hem de hatay'da olay yeri ekibi ve savcı bekleyenler var aranızda siz şaka mısınız.her hareketinizin sorumlusu sizsiniz.olaydan 5 dk sonra cesetler kaldırıldı gta5 gibi herkes hiçbir şey olmamış gibi devam etti işine.vuranlar sadece halk da değildi zaten.yardıma gelen belediye ekipleri,afad gönüllüleri dahi burada saldırı halindeydi.

edit2:özel akademi hastanesine giderken bp benzinlik var az geçince iki tane mobilya dükkanı var yan yana ana cadde üzerinde.bunlar oradan bazaları falan yüklemişlerdi.polis durdurmaya giderken araca binip kaçmaya çalıştılar.sonra da halk infaz etti.o kadar kişiyi polis engelleyemezdi zaten.öldüğünden emin olduktan sonra bıraktı insanlar.
  • yarın öbür gün bunların depremzedeye yardım etmek için giden gönüllüler olabileceği, ya da bizzat depremzede olabileceği gerçeği ile yüzleşiyorum.

bu tür haberlerin yayılması ve gerizekalılar tarafından teşvik edilmesi özellikle suriyelilere yönelik bir soykırımın ön ayağı olur. türkiye’nin burnu boktan çıkmaz.

adaletin kestiği parmak acımaz ama parmağı kesen gaza gelen kalabalık bir grup ise bu hukuksuzluğu doğurur ve zaten devlete olan kırılgan güveni bitirir.

bundan sonra elinde poşet görülen herkes(depremzede, gönüllü veya gerçekten hırsız) linç edilme adayı.

aklınızı başınıza alın, ülkenin anasını siktiniz. ortadoğu zihniyetliler.

depremin öfkesini böyle ilkeller ile çözmeye çalışmayın, zira zarar vermekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

edit: az önce tesadüfen karşıma çıkan görüntü.
    https://twitter.com/…?s=46&t=gs4rhx26piy6uzbyacxmfw
    bu arkadaş da maalesef yardıma giderken dayak yiyenler arasında.

edit2: bu da yardımseverin dayak yediğine dair başka bilgiler
    https://twitter.com/…?s=46&t=nkmvfqq_pqtccqoa7iwhqq
    bu da sebepsiz yere dövülen başka bir haber

https://twitter.com/…?s=46&t=dkp-rg-_uoi00idf6ozm9a

bunlar gibi bir kaç video daha var.
    yapmayın, güvenliği kolluk kuvvetlerine ve adalet bakanlığına bırakın.
    kolluk kuvvetleri de devlet temsilcisi olduğunu hatırlayıp ona göre hareket etsin. üzerinizdeki kıyafetler sizi değil devletinizi temsil ediyor.
    bunlara güvenmiyorsanız iki ay sonra da seçimde değiştirin.

edit3: yukarıda özellikle suriyeli diye belirttim. sadece onlara mı yağma yüzünden dayak atılıyor? bu durum önüne geçilmezse bir felaket getirir ve kurbanı türkiye cumhuriyeti olur.

odaklanmamız gereken mevzu, şu an depremzedelere en iyi nasıl yardım edebiliriz, lütfen herkes en çok bunu düşünsün.
  • şu kaos ortamına bakın.
    bir suçları varsa yargı verirdi cezasını.
    bir insanı öldürmek ne demek?
  • yağmacı diye dayak yiyen 2 genç vardı, bunlar da öyle olmasın?

gerçekten günahsız birini öldürmüşlerse, göçük altından kurtulup ailesini çaresizce arayan bir babayı öldürmüşlerse?
  • asayiş sıfır
    koordinasyon sıfır
    şeffaflık sıfır
    dürüstlük sıfır
    hazırlık sıfır
    verilen vergilerin karşılığı sıfır

ailesini yerini yurdunu işini kaybetmiş insanlar ne yapsalar anlarım…

tek suçlu yukarıdaki “sıfırlardan” hesap sormayan biziz bence.
  • dayak videoların oh oh diyenlere kaos şoku.

olum şu ortdoğulu genlerinizden ne zaman kurtulacaksınız?

olması kaçınılmaz olandır.
  • adaleti devlet sağlamazsa halk sağlar.

iyi ya da kötü, kuruyla beraber yaş belki, ama halk eğer devletten beklediğini görmezse olacaklar bunlar.
  • kim öldürülmüş? kaynak yok boş boş başlıklar.
  • insanlarımızın acılarını hiçe sayıp her türlü krizi fırsata çevirmeye çalışan insanlıktan zerre nasiplerini almamış iğrenç yaratıklar. bi gram üzülmüyorum az bile yapılıyor
  • ümit özdağcı arkadaşları entry girmeye davet ediyoruz.
    edit: mesaj kutuma gelmişler, hoş gelmişler.
    ekseriyeti, ümit özdağın ilk andan beri tsk sahaya insin minvalinde açıklama yaptığını söylüyor.
    toplu cevabımdır: adamın türkiye siyasetinde varoluş sebebi suriyeliler. adam bir genci suçlamadı mı telefon çaldı diye? genç türk ve hafız çıkmadı mı? açık açık suriyelileri hedef gösterdi ya!! adam sınıra mayın döşeyeceğini söyledi siz neyden bahsediyorsunuz?
    adam bağıra bağıra faşist kitleye oynuyorum diyor.

mesaj kutuma gelen birisi de fransada mülteci.
hesabın var mı? giriş yap