şükela:  tümü | bugün
 • bugün büyük bir toptancı marketinden alış veriş yaptım. raflar normalden daha az malla doluydu. toptancıların marketlere sevkiyatı azalttıkları, peşin ödeme alamadıkları marketlere eylül başına kadar hiç sevkiyat yapmayacaklarını duydum. dolayısıyla hiç şaşırtmayacak zamlar olacaktır. daha büyük zamlar sırada.
 • adamları tebrik ediyorum, sonuçta tüm ülke makarna yiyecek galiba.
 • sözlükte bir arkadaşımız an önce bim'in erken kapandığı ve çalışanların ellerinde fiyat etiketleri ile beklediğini yazmıştı. bu durum ne kadar doğru bilemem, yarın görürüz ama benim dikkatimi çeken bim, a101, şok vb ucuzcu ve nispeten alt kalite ürün satan marketlerin neredeyse her gün bir kaç ürüne zam yapması. 10 kuruş, 20 kuruş derken 2 aydır sessiz sedasız fiyat arttırması.

  şu an için pazartesiden önce bir zamlanma olması, toplu bir fiyat artırımına gidilmesi olası fakat buna genede geçen hafta ki dolar yükselişinin etkisi diyemeyiz. o etki için biraz daha vakit var. kaldı ki bu hafta ve önümüzdeki süreç içerisinde dolar ve dövizler daha da yükselecek, bu durumda market zamları artık her hafta başı yapılan bir gelenek haline gelebilir.
 • bugün markete gidince karşılaştığım zamlardır.

  özellikle ithal meyve fiyatları birebir zamlanmış. etiket fiyatları ile güncellenmiş kasa fiyatları arasında fark vardı. elbette etiket fiyatı baz alındı.

  alış veriş yaparken ve yaptıktan sonra etiket fiyatları ile mutlaka karşılaştırın. sonra kasada sürpriz yaşamayın.

  ülkecek hakkımızda hayırlısı olsun.