• maalesef adam yine haklı.
  • kendisinin de bayağı bir katkısı var bu kindar kitleler ve nesiller oluşmasında. günah mı çıkarmaya çalışmış acaba.

not: okumadığım yazı, normalde her farklı görüşü okumaya gayret gösteririm ama bu adam çok ucuz ve kalitesiz yazıyor, zaman kaybı olarak bakıyorum.

edit: tepki okarak yazılan ve hakaret içeren entryleri görünce aslında iyi bir noktaya değindiğimi farkettim. amacim zaten bu adamın söylemleriyle insanlara kin ve nefret aşıladigina dikkat çekmekti, kendi fanlarida bunu tasdiklemis oldu. bu adamla ilgili bir şey yazmak içinde fırsat kollamiyordum, kendisinin kin ve nefretten bahsetmesi bana çok ironik geldi boş geçemedim.

sizin hassasiyetlerinizi kin ve nefret duygularıyla harmanlayarak sizi radikallestiren bu gibi insanlardan uzak durun, içinizi karartmasinlar.
  • cahiliz bakın eğitimsiz demiyorum cahil. en büyük cehaletimiz de birbirimizi anlayamama konusunda.
    herkes karşındakiler kendileri gibi olsun kendileri gibi düşünsün kendileri gibi davransın istiyor.
    buna yılmaz özdil de dahil.
    kendi kafalarındaki kalıbın dışına çıkana öfke kusan bir insanlar topluğu var ortada.

evlenmeden önce arkadaşları ile tatile giden insanlara saldırıyor birileri.
    birileri protesto hakkını savunanları saldırıyor.
    başka birileri dini görüşünü savunanlara saldırıyor.
    başkası da iktidarı savunanlara saldırıyor.
    herkes birbirine saldırıyor sürekli. kimse birbirini anlamaya çalışmıyor. uzlaşmaya asgari müşterekler bulmaya çalışmıyor.
    kutuplaşma derinleştikçe derinleşiyor.
    nefret ve öfke toplumu boğuyor.
    bu kısır döngüden çıkmak için ilk adım karşımızdakini dinlemek.
  • daha "not" yazmayı bile bilmeyen, dilini adam gibi kullanamayan tiplerin eleştirdiği adamın yazısıdır. daha herif yazıyı okumamış, damlamış ama "ucuz ve kalitesiz yazıyor" diye.

ah ulan, biz de sen ve senin gibilere zaman kaybı olarak bakıyoruz da, bakma işte.
    ucuzluk, kalitesizlik yorumlarınızdan akıyor da, anlayacak kapasiteniz yok.

hemen hemen her yazısı gibi, çatır çatır doğruları yazmıştır özdil.
    okuyun, okutun.
  • yılmaz bey toplumsal olaylara çok güzel bir bakış açısıyla yaklaşıyor ancak bu yazısını es geçerek belirtiyorum yazılarında toplumu ayrıştırıcı bir dil kullanıyor.
    mesela daha iki gün önce elinde gazetesi yılmaz özdil yazısı okuyan bir kadın karşıyakada vapurda ak partili bir kadına allah belanı versin sen ve senin gibilerin diyerek tepki gösterdi ben sanmıyorum ki yılmaz bey bunu konu eden bir yazı yazsın. yılmaz bey ve yazılarını fanatik futbol taraftarlarına benzetiyorum körü körüne bağlılık doğrunun da yanlışın da mutlak doğru olduğunun sanılması... linç başlasın lütfen.
  • dün öğrendiğimizde iş arkadaşım ile konuşuyoruz , dedim ki ;
    "üzüldüm. gencecik insanlar "
    dedi ki ;
    " zaten bekarlığa veda dan dönüyorlarmış. "
    " e ölsünler o zaman sıkıntı yok. yakın zamanda evlenip çoluk çocuğa karışacak hayalleri yok olsun çünkü zengindi. sen borç içindeyken o nasıl olur da çorba içmeye gider gibi dubai ye gidiyor ki zaten? "

gencecik insanların ölümünden daha çok bu denli ayrışmamıza üzüldüm. vicdanların körelmesine üzüldüm. böyle medeniyetsiz vicdansız bir toplum içerisinde yer almaktansa ölmek daha tercih edilebilir olabiliyor bazen.
  • kısa ve net bir yazı. ağdalı ,iftiralarla dolu,birilerinin bir tarafını yalama derdi olmadan yazılmış dosdoğru bir yazıdır.
  • şu yazıya bile muhalefet edecek insanların olduğunu bilmek, bazı şeylerin durumunun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor.
  • doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış misali... yılmaz özdil'in de bu yazılar yüzünden sürekli ayrıştırıldığını, itibarsızlaştırıldığını düşünüyorum. bugün sosyal medyada "yılmaz özdil gibi yazı yazmak" diye bir geyik dönüyor. dalga geçercesine taklit ediliyor. bunun böyle olacağı belliydi açıkçası. çünkü bir şekilde itibarsızlaştırılması gerekiyordu.

yazının içeriğine gelirsek diyecek, ekleyecek bir söz yok pek. bu ülkeye, 'ölümleri kıyaslama, en güzel kim ölmüş sınıflandırması' 16 yıl önce geldi. artık öldükten sonra bile işiniz bitmiyor. halkın sizi terazinin kefesine koyup notunuzu vermesi gerekiyor 'nasıl ölmüş?' diye...
  • kindar nesil ile mücadele edemezsiniz.

neden mi? siz otopark meselesi yüzünden adam öldüremezsiniz.

neden mi? siz işe girmek için türlü türlü yalanlar söylemezsiniz, cumhuriyeti yıkma kurumu olan tarikatlara aza olmazsınız.

sizin silahınız yok. adamların her bireyinde ikişer üçer yivsiz av tüfeği var.

sizin bir çoğunuz sokakta kavga dahi etmemiştir. beyefendi diye hitap edersiniz.

sizin eşine olan muhabbetiniz vardır, onların ise otoritesi. siz medenice hareket ederken onlar vahşice kadınları öldürür.

kısaca balkondan tencere çalarak, bayrak asarak mücadele edemezsiniz...

mücadeleyi verenler de katledildi. uğur mumcu, ahmet taner kışlalı, necib hablemitoğlu...

en kısa örnek metrobüste tek başına kalan avukat kızın yalnızlığı gibi yalnızız. bu savaşı çok kötü kaybettik. cehaletin atom bombasından daha etkili bir silah olduğunu keşfettiler. 1946'da birini bize attılar. 1952'de teslim aldılar. kindar nesil ile mücadele etmenizin imkanı yoktur.

hepimiz fallout oyunundaki gibi süper mutant virüsüne tabi olacağız, starcraftaki gibi zergleşeceğiz.

malesef sn. özdil mücadeleyi balyoz ve ergenekonda kaybettik, bir avuç insandık... ben de oradaydım. ablamın eşi için oradaydım. beşiktaştaydım, silivrideydim, hasdaldaydım. soruyorum sessiz çığlık eylemlerinde bir avuç değilmiydik... fetö piçi muhteremdi o dönemler her birimizin eşi tanıdığı sürülmedi mi? işsiz bırakılmadı mı? hangi dostumuz, hangi tanıdığımız yanımızda yer aldı...? kaybettik kardeşler... belki o günler milyonlar olsaydık kaybetmeyecektik ancak bir avuçtuk...

amerikadan çuvalın intikamını kurtlar vadisi filmiyle aldığımız gibi fetö ve amerikancı dincilerden de börü dizisiyle alıyoruz. tam bu sırada bir hakim tarikat şeyhine soruyor, oluru var mı ? adamın biri tayini çıksın diye başka bir güruhtan ders almaya başlıyor...

nerede kalmıştık? kindar nesil mi? söyleyin bakalım nasıl mücadele edecekmişiz?
hesabın var mı? giriş yap