• benim de çocuk bezi ve deterjan siparişim 1.5 aydır yok. fatura kesildiği için iade de edemiyormusum.
  • gün geçmiyor ki hepsiburada rezaleti bitmesin
  • neden kabul etmeyip geri yolladığını anlatsa suser daha iyi değerlendireceğiz dediğim rezalettir.
  • 21 gün sonra gönderilen kedi mamasını kabul etmemek haklı bir tepki bence. sadece tedarik edilecek hazır bir ürün için 21 gün çok fazla. rezalet puanım 8/10. biraz daha drama aradım ama çabuk bitti olay. 2 puanı ordan kırdım.
  • 31 kasımda verilen siparişin 21 aralıkta gelmesi ne demek ya? neredeyse 1 ay.
  • gelmemesi veya teslim edilmemesi doğal olan sipariştir. zira kasım ayı 30 gündür.
  • rezalet puanım sıfır.

bakın arkadaşlar internetten yaptığınız her alışverişte satın alırken işaretlediğiniz bir kutucuk aslında satış sözleşmesi oluyor. bu sözleşmede alıcı(siz) ve satıcı(hepsiburada) olarak belirtilen tarafların hakları mevcut.

kullandığım bir site olduğu için açıp en güncel satış sözleşmesine baktım.

madde 2 (özet) : kargo alıcının adresine teslim edilecektir. teslim anında alıcının yerinde bulunmaması durumunda dahi satıcı şartlarını yerine getirmiş sayılacaktır. alıcının ürünü hiç teslim almamasından ya da geç teslim almasından kaynaklı zararlardan satıcı sorumlu değildir.

madde 3: satıcı ürünü sözleşme tarihinden en geç 30 gün içerisinde teslim edecektir.

madde 4: satıcı 14 gün içerisinde cayma hakkına sahip. bu süre alıcının malı teslim aldığı gün başlar.

yani diyor ki hepsiburada, sen ürün eğer sana geliyorsa teslim almak zorundasın. ha kargo hasarlı gelir vs bu durumda zaten tutanak tutulur ve ayrı bir süreç işler. sana aynı gün teslim desem de aslında 30 gün sürem var ve bunu kabul ettin.

eğer hasar vb bir durum yoksa teslim almak zorundasın. almamakta direniyorsan uğrayacağın zarardan ben sorumlu değilim.

teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde malı bir sebep sunmadan iade edebilirsin.

yani yapılması gereken basitti. mal geldiği gibi teslim alınacak sonrasında hemen iade talebi açılarak geri verilecekti. bu durumda imzaladığınız sözleşmeye göre hiç bir hak iddaa edemeyip tamamen firmanın inisiyatifine kalmış durumdasınız.

şimdi çıkıp firmanın elemanı diyenler olacak, diyin sikimde değil.

hak hukuk bilmeden, hangi şartlarda hizmet alacağını bilmeden gelip bu siteyi şikayetvar.com sayfasına çevirmeye çalışanlardan bıktım.

10 sene önce dönüp 13 ocak 2019 tarihinde ne olmuş diye olur da bu siteye bakacak olursam senin hepsiburada ile yaşadığın problem umrumda olmayacak çünkü.

eyyorlamam bu kadar.
  • ''satıcı: hepsiburada'' ibareli olan hiç bir üründe yaşanacağını düşünmediğim rezalettir.
hesabın var mı? giriş yap