şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: ağla deyip geri zekalılığınızı kanıtlamayın. bjk maçının tekrarı doğru diyoruz. bu aptal sürüsü sözlüğe kayıt olmayı nasıl başardı hayret ediyorum.

----
    bu haftaki hakem rezaletlerini unutturmak için gündem değiştirmek adına hızlıca çıkacak karardır.

tff maçı ifab'a resmi yazıyla sordu. ifab'ın resmi cevabının tff'ye ulaştığı ve haklı olarak maçta kural hatası olduğunun belirtildiği konuşuluyor.

büyük ihtimalle tff maç hakkında tekrar kararı alacak.

şimdi gelelim ifab olayına ve nasıl bir çifte standart, nasıl bir girdabın içinde olduğumuza...

16 eylül 2019 alanyaspor fenerbahçe maçında ifab kurallarına göre tekrar edilmesi gereken maç tekrar edilmedi. ifab yetkilileri maçta kural hatasının olduğunu belirtti.

fenerbahçe daha kural hatası için başvurmamışken mhk başkanı zekeriya alp çıkıp "kesinlikle kural hatası yok." diye herkesi şoke eden bir açıklama yaptı.

ardından fenerbahçe resmi olarak tff'ye başvurdu.

tff beşiktaş'ın başvurusunda yaptığı gibi resmi yazıyla ifab'a sormadı. başvuruyu mhk'nın görüşüyle reddetti.

ardından fenerbahçe olayı mahkemeye taşıdı. resmi yazışmaları talep etti. süreç devam ediyor.

beşiktaş'ın başvurusu sonrası ifab'dan resmi yazıyla görüş alınıp fenerbahçe'nin başvurusunda ifab'ın duymazdan gelinmesiyle çifte standart gün itibariyle kanıtlanmış oldu.

göztepe-bjk kararı ifab görüşü alınarak verildiği için fenerbahçe haklılığını birkez daha ispatlamış olacak.

umarım kulüp bu çifte standartı da yargıya taşır.
  • agla.
  • twitter'da aynı bilginin dolaştığı ifab kararı. bence hala teyide açık.
  • bir beşiktaşlı olarak bu maçın tekrarı bana doğru gelmiyor. tabii ki kurala uyulsun ve kural tekrar diyorsa tekrar edilsin. ama oradan gelen top önce faul sonra gol oluyor. ama beşiktaş maçında rakibinin 3 penaltısı verilmeyip bir de faul olan pozisyon akabinde gol bulan fenerbahçe'nin beşiktaş özelinde çifte standarttan bahsetmesi de komik.
  • tekrarlanır mı tekrarlanmaz mı hiçbir fikrim yok ama hala bir karar verilmemesi gerçekten çok komik bir durum.
  • eğer gerçekten tekrarlanırsa fenerbahçe'nin isyanında haklı olacağı bir karar olacaktır.

ama şöyle bir durum var.
    ifab'ın "kural hatası" açıklaması çok bir şey ifade etmiyor bildiğim kadarıyla.
    çünkü bildiğim her kural hatasında maç tekrarlanmıyor.
    yani tff "tamam hata olmuş ama bu maça etki etmemiş" yorumu da yapabilir...

beşiktaşlı olarak ben maçın tekrarlanacağını sanmıyorum.
  • ulan ne ağladınız arkadaş. yıllardır mafya başkanınızla yapmadığınız şike kalmadı, hakem beğenmeyince hakem odası bastınız. ali şen'in açıklamaları hala duruyor sosyal mecralarda. şimdi gelmiş beşiktaş'ın başvurusu için hızlıca karar çıkacak diyorsun. zaten başvurumuz nezaman olmuş hala karar çıkmamış. ayrıca da kural hatası mı, evet kural hatası var. çifte standart nerede? ben sana söyleyeyim çifte standartı. ali palabıyık'ın 2 sene önceki maçta tosic'i atıp da aynı pozisyonda serdar aziz'i atamamasıdır!
    yıllarca size yapılan kayırmalar bitince sesiniz çıkmaya başladı değil mi. oyun kuralına göre oynanınca foyanız ortaya çıkıyor. beşiktaş'ın yıllarca hakkı yendi, hala da yenmeye devam ediyor kimsenin ses ettiği yok. ama beyefendilere kural uygulanınca hoşlarına gitmiyor.
  • adaletin olduğu bir ülkede maçın tescili olacaktır.

ancak burası türkiye, mhk başkanı bjknin eski futbolcularından. sivas'ta, kayseri'de, ankara'da futbol oynanırken trabzonspor ankara'ya maça gidip gelebilirken rizespor nedense izmir'e ulaşamıyor.
    hakemler var'da kafasına göre çizgi çekip ofsayt olan golleri geçerli sayıyorlar(geçen haftaki denizli maçı) vs

bu lig siyasetin tamamen esir aldığı bir lig, fbliler dün " sandıkta görüşürüz" demişti, korkarım bizden de sandığın intikamı alınıyor. neyse geçen sene bile düşürmemişlerdi, bu sene hiç düşüremezler.
  • adalet uyulsun deyip maçın tekrar edilmemesi gerekir beyinsizler var aramızda.

kurala uyulsun yeter.