• edit:amazon.com.tr den cevap geldi.
    görsel
    şaka gibi gerçekten, hem parasını ödeyelim, saçma gerekçeyle iptal et, sonra stoğa girerse ürün bir daha alabilirmişiz. pehh

çok enteresan bir tecrübeye şahit olduğum rezalet. bilen birileri yardım etsin, kafayı yemek üzereyim.

dün akşam amazon.com.tr'den 8.187.38 tl ödeyip 2 adet roborock s5 max marka robot süpürge satın aldım.görsel

ürünü amazon germany satıcısından aldım, almanya üzerinden gelecek. müşteri hizmetlerini aradığımda ürünü amazon almanya'nın göndereceğini belirtti. ödemeyi yaptım, onay maili ve kargo bilgileri iletildi.
    ne olduysa siparişi verdikten 1 saat sonra aşağıdaki mail geldi
    görsel

"yetkisi olmayan bir kişinin hesabınıza erişmiş olabileceğini düşünüyoruz. bilgilerinizi korumak için şu işlemleri gerçekleştirdik:
    -- hesabınızın şifresini devre dışı bıraktık.
    -- bu kişinin gerçekleştirdiği tüm değişiklikleri geri aldık.
    -- bekleyen tüm siparişleri iptal ettik"

siparişimi evdeki pc üzerinden verdim, iptal sonrası ödemiş olduğum tutar kartıma iade olmuş. müşteri hizmetlerini aradım, vermiş oldugunuz veya iptal olmuş siparişiniz görünmüyor sistemde dediler. nasıl oluyor, onay maili var, kredi kartından çekim var, amazon uygulamasından siparişler sekmesi altında verdiğim siparişin ekran görüntüleri duruyor dedim. yok, hayır sipariş ve iptal edilmiş sipariş göremiyoruz dediler ısrarla.

karta iade yapıldığı için tekrar sipariş vereyim dedim, evet şaka gibi ürün stokta kalmamış görünüyor. arıyorum müşteri hizmetlerini tekrardan, verilmiş veya iptal edilmiş siparişiniz yok diyorlar hâla. çalışanlar o kadar bilgisiz ki, ya diyorum elimde amazon.com.tr den gelen onay mailleri var, kargo bilgileri var. hadi madem güvenlik gerekçesiyle hesabın askıya alıp açtınız tekrar. siparişimi niye iptal ediyorsunuz.

edit: gelen destek mesajları için teşekkür ederim.
    amazon.com.tr ye mail de attım henüz dönüş sağlanmadı.
  • bunun bir ismi vardı ama unuttum. stoklar kontrol edilmemiş. elde ürün olmayınca da öyle bir mail atılmış. olmayan ürünü satmışlar.

yapılması gereken şey ne olursa olsun ürünü tedarik edip müşteriye iletmektir.

müşteriye ürün satıp sonra yok denilemez.

hizmet sektörü gittikçe laçkalaşıyor.
  • geçmiş olsun. birazdan prime tayfa "e paranı iade etmişler işte", "sen de dikkat etseydin" "virüs yemeseydin" gibi boktan savunma bahaneleriyle tesrif eder *
  • aynısını prime ücretinde yaşadım param çekildi geri iade edildi hesabım kilitlendi müşteri hizmetleri kredi kartınızda sorun var dedi oysa sorun falan yok sanal kartım açık ve kullanıyorum limit var.
    neyse derken hesabı geri aldım hesabımdan iki kere çekim oldu.
    iade edildi fakat bende şüphe uyandırdı.
  • eee paranı iade etmişler işte, sen de dikkat etseydin, virüs yemeseydin.

geçmiş olsun.
  • muhtemelen kartınız veya adresiniz kara listede. aynı üründen yakın zamanlarda birden fazla alan hesaplar-kartlar-adresler bir çeşit kara listeye ekleniyor. öyle bir şeye denk geldiniz muhtemelen
  • adam haklı.

yüzde yüz rezalet.
  • güvenlik önlemi alabilirsin bunda bir şey yok ama güvenlik önlemi alırken adamın siparişini neden iptal ediyorsun?

yapılması gereken tek şey, belirli bir süre verip o süre içinde siparişi askıya almak olmalıdır.

en azından hediye çeki vs. verip gönlünü almalılar.

yoksa gerçekten e ticarette gördüğüm en saçma olay ki 40 yaşına geldim neredeyse.

10/10 rezalet.

alacakları aksiyon, türkiye'ye verdikleri önemi gösterecek.
  • bu şey değil mi ya ; yok ki öyle bir şey hiç var olmadı.meali, olmayan malı sattık salağa yatıyoruz.
  • amazon.com.tr'nin mesafeli satış sözleşmesindeki hakkını kullandığı rezalet olmayan fakat nahoş olan durumdur.
    yasa der ki, stok problemi olması gibi sevkiyatın imkansızlaştığı durumda sipariş iptal olabilir.

satıcı, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli alıcı’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

alıcı, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, satıcı’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
hesabın var mı? giriş yap