• edit: sıfır cihazı teknik servis 17 ocak itibari ile düzeltti yani işlem uyguladılar halbuki iade istemiştim

kısa tanım : alınan ürünün arızalı çıkması ve hepsiburadanın kendi saattığı ürüne sattım bitti anlıyışı göstermesi.

çıkarılacak sonuç : hepsiburada kullanılmamalı.

test edilen noktalar : bir ürüne bir yıldız ve kötü yorumlar sistem tarafından yayınlanmasına izin verilmiyor. yorumları dğerlendirip kesinlikle ürün almayın. çünkü aslında kötü şeylere sitede yer yok :)

31 ocak 2017 tarihinde eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından kazandığım çek ile aldığım xiaomi mi6 telefonunu aldım. sattığım telefondan 500 liralık çek kazandım ve bunu sadece hepsiburada satıcısından almak zorundaydım ve aldım.

2 ocak tarihinde saat 11:00' da ürün elime ullaştı. ürünün kutusunu açıp telefonu kurmak istedim fakat telefon arızalı çıktı ve hiç açılmadı. ardından müşteri hizmetlerini aradım ve değişim/iade istediğimi belirttim. teknik servise göndermemi teknik servisin raporuna göre iade yapılacağı söylendi. **ulan sistemde zaten 15 dk önce telefonun bana geldiğini görebiliyorsunuz neyin teknik servisi bu?

telefonu 2 ocak saat 12.30 da kargoya teslim ettim ve 3 ocakta servise ulaştı. ardından tekrar hepsiburadayı aradım ve ben gönderdim değişiklik sürecini başlatabilir miyiz dedim çünkü telefon hala benim değil. evet ücret ödedim fakat açamadığım ve kurulum yapamadığım telefon benim olmaz olamaz.
    ve ekledim bu sürecin hepsiburada tarafından takip edilmesini istedim. cevap şu kargoyu siz gönderdiniz biz bilgilere ulamayız sizin takip etmeniz gerekiyor.
    **müşteri hizmetleri hem siz gönderin diyip hem de siz takip edeceksiniz diyor, telefon görüşmelerinin dinlenmesini bunu hepsiburadanın söylediğini ve evo teknik servisinden benim bilgilerim ile cihaz sorgulayıp bunu biz takip edeceğiz demeleri çok basit. ama o kadar küçük ve boş bir şirket ki bunu yapabilecek kabiliyetleri yok.

neyse ardından 645 kez teknik servis 345 kez müşteri hizmetleri ile görüştüm. değişen hiçbirşey olmadı, defalarca mesaj atıldı "ilgileniyoruz döneceğiz", "talebiniz iletildi dönüş yapacağız" hepsi yalan tabiki.

telefon hala teknik serviste ve hala inceleniyor. incelenecek olay power tuşuna basılıp telefon açılıyor mu açılmıyor mu? bunu görmek. inanılmaz şekilde 10 gündür bunu inceliyorlar :) (yasal süreleri 20 günmuş ve benim telefonum 5 gün sıra beklemiş 5 günün sonrasında 5 gündür de inceliyorlar yasal süreni olabilir ama benim iade edebilme sürem 14 ve bugün bitti :))
    (teknik servis arızalı bir ürünü açıp tamir edip bana çalışıyor bu diyip gönderir ise napacağım nasıl anlayacağım? bunlar ayrıca kafada soru işareti)

asıl makara şu: hepsiburada ya sattığım telefon ile 500 tl çek kazandım ve bunu telefon olarak harcayabilirim yoksa çek çöp olacak. bana arızalı gönderilen ürün için iade süreci başlatıp paramı geri verdiklerinde tekrar telefon almak zorundayım. yeni telefon gönderimi ile ne para kayıpları olmayacak zaten. telefon bozuk değil ise tekrar satabilecekler, bozuk ise yenisini ithalatıdan alacaklar.
    bunu her konuşmamda belirtmeme rağmen hiçbir şey yapılmadı. hepsiburada müşteri hizmetleri çünkü sadece telefonda haklısınız talep açıyorum dönüş yapılacaktır demekten başka hiçbir bok yapamıyor çünkü.
    (bu arada telefonu kullanmadığıma kanıt olarak teknik servise gönderdiğim kargo faturasını ve saatini gösterebileceğimi 1 saatte ne kadar kullanmış olabileceğimi kanıtlayabilirim dedim tabiki istemediler. )

hepsiburadanın sattığı telefonda sanki aracı kurummuş gibi satıcısı kendi değilmiş gibi gönderdiği arızalı ürün takibini ithalatçı firma ve müşteri arasında bırakması skandaldır, rezilliktir. sattığın ürünün kalitesi bu kalitenin korunması takibi senin görevindir. sattığın ürüne dikkat ediceksin ve arızalı ürün sattığın için biraz olsa mahçup olucaksın eskiden böyleydi. hesabını veremeyeceğiniz ürünler satmayın.

sonuç olarak, hepsiburadaya güvenilmez ithalatçı firmalarıına güvenilmez. hayatınızı etkileyen ürünlerden kesinlikle almayın. böyle bir hataya düşmeyin.
  • bu yapılan haksızlıklar hukuksuzluklar çok canımı sıkıyor.

vatandaşı hiç mi bir şey korumayacak? hukuk vatandaşın yanında durmayacak mı? bu nedir ki?
  • baştan söyleyeyim çare amazon.com.tr.

300 liralık araç gereç siparişi verdim 150 liradan 100 liraya düşen ayakkabı da bu toplu siparişin içindeydi, ayakkabı hariç hepsi teslim edildi ayakkabı siparişi iptal edildi paranız iade edilecek şeklinde bir mail aldım, her halde ürün stokta yok sağlık olsun diyerek önemsemedim ama iki üç gün sonra siteye girdiğimde ayakkabının stokta olduğunu ve 150 lira olduğunu gördüm adamlar ayakta öpüyor resmen.

hemen aradım müşteri hizmetlerini, yapacak hiç bir şey olmadığını söylediler.
  • neden hala hepsiburada.comdan alışveriş yapılır anlamıyorum..
hesabın var mı? giriş yap