• haber sitelerinde geçen bilgilere göre 15 ocakta restoran ve kafelerin açılacağı yönünde. aslı astarı nedir merakla bekliyoruz

edit: başlık 2021 olacak.
  • o açılan kafeler suan kapalı, malum nerdeyse 1 yıl oldu ve pandemi devam ediyor.
    (bkz: 2020 (ikibinyirmi) yılı)
  • --- spoiler ---
    marta kadar kahvelerimizi içer, nisanda tekrardan evlerimize geçeriz. haziran gibi de kredileri çeker tatillere akarız.
    --- spoiler ---

temmuzdaki bayram tatilini 10 gün birleştirir ağustosta herkese yayarız.
    eylül ekim virüse devamke.
    kasım aralık kapanış.
  • memur maaşı mı bu? neden 15 ocak? he.. maaşı alıp kafe ve restoranlara gömeceğiz!
  • ölüm ve hasta sayıları düşünce müdahale etmek gerekiyor tabi. 200'ün altına düşünce rahat duramadılar. böyle parça parça aç kapa artema gibi yasak ancak zarar verir. geçmiş olsun. neyse ki soğuklar gelmedi. yoksa wasteland'e dönerdik.

editihno: bir yazar arkadaş, "milletin gazını alıyorlar" diye yazmış. ben de, "yanlış yerden alıyorlar" dedim bir sağlık çalışanı olarak. buyrun
  • daha çok aşı ve sosyalleşmenin seviyesini tartışacağımız bir normal olacak. sınırlar ve limitler güzel konursa biraz daha fazla dışarı çıkabileceğimiz bir süre bizi bekliyor.
  • 2, 3 yıl bu şekilde yaşamayı öğrenin derim. oruç tutmak gibi düşünün evden dışarı çıkamayanların halini anlamış olursunuz.iyi tarafından bakıyorum evet.
    başlık sahibi 2020 de kalmış mesela :)

başlık 15 ocak 2020 olarak açılmış.

edit :
    prof. dr. uğur şahin 10 yıl diyor
    kaynak
  • gerçekten bu şartlarda yaşamak çok zor anlayabiliyorum bir sağlıkçı olarak covid olmasa da mental olarak rahatsızlıkların arttırdığı bir dönem bu eve kapanma ama şu noktada imkanı olanlar için en iyi uygulama gibi duruyor.
    istemesem de tedbirlerin artması taraftarıyım.
    keşke daha hızlı bitse ama en azından aşı yapılmaya başlanmadan bu durumun olmasının 3. dalgaya sebep olacağını düşünüyorum.
    yoğun bakımda yatmak yerinde evimizde yatmak gerçekten daha iyi.
    umuyorum bu konuda maddi yetersizliklere sahip insanlara gerekli destek yapılır da onlar da evlerinde kalabilir.
  • dün bir devlet hastanesine gittim, tamamen normale dönmüşler, ateş kontrollü dahi yoktu, 3. dalga yakındır
  • pandemist meriçleri korkutmuş, üçüncü dalga diye sayiklamalarina neden olmuştur. siz çıkmayın arkadaşım. yasak kalktı diye evden zorla çıkartmaz kimse sizi.
hesabın var mı? giriş yap