*

• bir kürt öğrencinin silahlı iki kişi tarafında öldürülmesidir. kaçan saldırganlar yolda da iki kişiyi yaralamıştır.

http://www.milliyet.com.tr/…radilar-gundem-2088489/

not: başlık değişmiş. heralde faili büyük ihtimalle pkk ve ölen kişi kürt olduğu içindir. şaşırmadım. değişmeden önceki haline bakıp ırkçı olduğunu düşünenleri veya benim "kürtçü" biri olduğumu düşünenleri iq testine göndermek istiyorum (bkz: ironi). keşke detaylarını öğrensekte acaba pkk'nın hangi isteğine boyun eğmediği için öldürüldüğünü öğrensek bu arkadaşın.
  • (bkz: açacağın başlığı sikeyim ben gidiyorum)

düzeltme: başlık 'kürt öğrenci' ibaresinden 'murat çevrim' haline gelmiş. daha mantıklı bir hâl almış. nitekim silahlı saldırıda öldürülen bir gencin üzerinden dahi etnik siyaset peşinden koşmak 'kürtçülüğün' ne denli tehlikeli olduğunu bize gösteriyor.

öldürülen gence, rahmet diliyorum. allah ailesine sabır versin.
  • o değil de haberin hiçbir yerinde "kürt" kelimesi geçmiyor, "memleketi şırnak" deyince refleks gibi "kürt" yazılmış başlığa, karşı çıkanlar da "ölen kürt, öldüren kürt" demiş.

hacı, şırnak'ta kürt ırkının kurtarılmış bölgesi falan mı var, hayırdır? şırnak'ta türk yaşamaz mı, bulgar göçmeni yaşamaz mı? silahlı iki kişi çerkez olamaz mı, ermeni olamaz mı mesela?

ırklardan konuşmanın mantığı nedir? bu nasıl bir ırkçılıktır?
  • allah yakınlarına sabır versin.
    konusu belli değil, neden olduğu belli değil. niye olduğu belli değil ve vefat edenin evinde/memleketinde olan bir olay.

hep derim, ırkçı faşistler yaşayanlar ile ilgilenmez, onlar için ölen insan değerlidir. çünkü ölü üzerinden provokasyon yapmayı çok iyi bilirler.
    faşist bir yazar tarafından provokasyon amacı ile açılan başlık.
  • (bkz: arkadaşı alın)

bu tür yazarları uçuran bir merci yok mudur bu sözlükte?!
  • (bkz: 15 temmuz 2015 kürtlerin öldürdüğü kürt öğrenci)

edit: başlık "15 temmuz 2015 kürt öğrencinin öldürülmesi" idi, taşındı.
  • kürt öğrenci türk öğrenci ne farkeder bu nasıl kafa lan insan değilsiniz
  • ırkçılık kokan başlık.

ölenin insan olmasından daha mı önemli kürt olması? öldürüldüğü yer neresi onu da yazsaydın keşke.
  • (bkz: kürt öğrenci)

anasını siktiğimin memleketine sanki özerk kürt bölgesinden gelmiş.topraklarında kürt asıllı üniversite öğrencisi işte.töre,kan davası vs.bi şekilde çocuğu öldürmüşler.

editasyon:moderasyon başlığı taşıdı.
hesabın var mı? giriş yap