• parasi neyse verip makarnasini alan topluluktur, en azindan bir paket makarnaya oyunu satmamistir.
  • yana döne makarnaya koşan tipler ayrı bir mevzu ama kim, niye sokağa çıkmak zorunda anlamadım.

yıllarca seni cemaate karşı uyaran ve senin bu uyarılar yüzünden dinsizlikle suçladığın da yine bu beyaz türkler değil miydi?

o gün dinsizlikle, hainlikle suçladığın adamdan bir özür bile dilemeden bugün ne hakla tanka topa kafa atmasını bekliyorsun ki?

(bkz: ben sıçtım beraber temizleyelim)

yok öyle yağma.
  • beraber direnip beraber aç kalacağız diyenleri de gördük. 14 yıldır bu adamları pışpışlayarak, her türlü ballı ihale ile zenginlikten zenginliğe koşanların peşinden ne direnişe giderim, ne de 3 kuruşluk gıda ve kömür yardımı için bunlara oy verenlerle işim olur.

her cumhuriyet insanı gibi bugüne kadar oy verirken, konuşurken hem de sizin çekişmeleriniz memleketi uçurumun eşiğine getirdiğinde hep davrandığımız gibi yine ve sadece bilinçli davrandık. başkasına muhtaç olmamak yaşamının ana şiarı olursa sen de anlarsın belki.

edit:imla
  • boşu boşuna ölen insanlar üzerinden kahramanlık destanı edebiyatı yapan ve
    darbeye direnerek darbeye engel olunduğunu zannetmekte olan güruhun argümanı. mit görevini yapmamışken, 16:00'da belli olan kalkışmaya 20:00'ye kadar müdahele edilmemişken, köprüye polis bile yığılmamışken ben neden kendimi ortalara atayım ?
    darbe zaten tsk'nın içerisinde demokrasiden yana olanlar tarafından bastırılmıştır.
    bir kaç saat sonra kurşunu bitecek, teslim olacak köprüdeki askerlerin peşi sıra koşturarak akılsızca bir çok insan yok yere canından olmuş, sakat kalmıştır. daha çok insanın sokağa çıkması ile darbenin olup olmaması arasında bir ilişki yok.
  • sadece beyaz türklerin olmayan kuyruk.

bu makarna ve atm olayının neden beyaz türk, gezici, elitist ve kemalist kesime atfedildiğini anlamıyorum başından beri. valla ben şirinevler'de oturuyorum gece bakkal yağmalanıyordu resmen. bankadaki malvarlığım olan 200 tl mi çekmek üzere atm'ye gittiğimde de önünde kuyruk vardı.

şirinevler diyorum... şirinevler... burada bırak ohali normal allah'ın gününde gaipten dombıra çalıyormuş gibi gelir. o ritimle yürürsün sokakta.

millet aldı makarnasını ununu yağını çekti atm'de varsa parasını sonra çıktı sokağa.
  • başlığa bak,
    acımıyorum lan ben size,
    kütüphanelerde eşek gibi çalışırken sınavı şifreleyenler bana acımadı,
    cemaat tabanlı şirketlere ihaleleri çatır çatır yüksek karlarla verenler bana acımadı, aldıkları işleri bile bitiremeyip yurt dışına kaçanlar bana acımadı,
    bu şirketlerde çalışmaya zorlandığımda 'neden oruç tutmuyorsun' diye psikolojik baskı yapanlar bana acımadı.
    şimdi siz birbirinizi yerken evimde oturup makarna yeme planı yaptıysam kusura bakmayın da bu sizin derdiniz.
    eğer doğruysa sürünün tankın altında beni hiç alakadar etmez.
    erler dışında ölenlere de zerre üzülmüyorum.
    çok bok yemek zamanla hasta eder adamı.
    beyaz türk de değilim.
    sol görüşlü türk, kürt, laz, çerkez ve ermeniyim.
    yine olsa yine siz birbirinizi düzerken evde oturur makarna yerim.
  • tankların, tüfeklerin önüne atlayan vatan sevdalılarını, kobane olaylarında şehirleri yakıp yıkan pkk'lıların önüne de atlamasını beklerdik.
  • bim kapalı olduğundan kaynaklanmıştır. açık olsaydı manzara bu olmazdı..
  • yalandır, hepimiz balık konservesi ve havyar stokladık.
  • kimse vergi verdiği ülkede tanka kafa atmak zorunda değildir. bunu anladığınız anda daha medeni, daha yaşanır, uygar bir ülke olacağız. belki o zaman sanat, insan hakları, kişisel farkındalık gibi konuları konuşmaya başlayabiliriz.
hesabın var mı? giriş yap