şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kral çıplaktır. 2013 te ünıversiteye başlayanların bir kısmı hala mezun olamadı.

  -recep tayyip erdoğan dönemin başbakanı, 24 kasım 2013
  bazı çevrelerde başbakan cemaate kızgın olduğu için bu adımlar atılıyor deniliyor. dört dörtlük iftira, yalan. eğer olay cemaat olarak değerlendirilecekse, o zaman cemaatin en ileri gelenleri, mensupları bugüne kadar acaba tayyip erdoğan’a ne getirdiler de tayyip erdoğan bunu geri gönderdi? yani üniversitelerin hazırlanması, üniversitelerin verilmesiyle alakalı adımlardan tutun da birçok faaliyetlere yönelik yapabileceğimiz ne varsa bunları yaptık. benden geri dönen hiçbir şey yoktur. buna şahittir. her şeyi rabbim biliyor, başka bir şeyi söylemeye gerek yok.

  -binali yıldırım dönemin ulaştırma bakanı, 24 mayıs 2013
  türkçe sevginin dilidir, ‘gelin tanış olalım’ diyen yunus’un dilidir. ‘gel ne olursa ol yine gel’ diyen mevlana’nın dilidir. insanlığa barışı çağıran dildir. ‘aç açabildiğin kadar sineni ummanlar kadar olsun. inançla geril, insana sevgi duy. kalmasın el açmadığın mahsun gönül. dünyada her kim sevgiye muhtaç. onun hayatını anlat bilsin ki ilaç. aç herkese aç sineni aç, onun gibi ilaç’ diyen fethullah gülen hocaefendinin dilidir.

  -bekir bozdağ dönemin adalet bakanı, haziran 2013
  bu ateşi yakan, bu yolu açan ve bu yolda yürüyenlere destek olan muhterem fethullah gülen hoca efendimize antalya’dan gönül dolusu selamlar, saygılar gönderiyorum. kendisine teşekkür ediyorum. türkçemizi dünyaya tanıtan kadrolar yetiştirdiği için.

  -hüseyin çelik dönemin başbakan yardımcısı, 20 şubat 2012
  insan kendisine ait olan bir şeyi ele geçirir mi? oraya sızmış, buraya sızmış bu su mu, nem mi? cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış bunlar kargaları güldürür. bu paranoyaları bir tarafa bırakalım.

  -bülent arınç dönemin başbakan yardımcısı, 22 mayıs 2013
  sayın başbakanımıza da (erdoğan’ı kastediyor) gitmeden önce konuyu açtım, “fırsat bulursam böyle bir ziyaret yapmak istiyorum. izin verir misiniz, uygun görür müsünüz” dedim. çok memnun oldu. hatta “keşke bizim için de mümkün olsa, biz de görüşebilsek” dedi. ama programları çok yoğundu. bu programlardan fırsat bulup da böyle bir mesafeli ziyaret olabilir miydi o, pek ihtimal vermedi. ama “selamlarımızı, sevgilerimizi götürürsünüz. özellikle birinci gün boş olacak. mümkünse 15’inde bu ziyareti yapabilirsiniz” demişti. biz 15’inde oradaydık eşimle birlikte.

  bizi aldılar dostlarımız, arkadaşlarımız, hoca efendi’yi bulunduğu yerde ziyarete götürdüler. başbakan erdoğan da selamlarını, sevgilerini, iyi dileklerini iletmesini istedi. bizden bir emirleri olur mu, bir tavsiyeleri olur mu onu da öğren dedi. şüphesiz, son zamanlarda çok fazlasıyla speküle edilmiş, bazı konular üzerinde yazılıyor, çiziliyor. bunları belki kendisine birinci ağızdan sormak, o konularda bir önerisi, bir tavsiyesi varsa veya bizim farkında olmadığımız herhangi bir yanlışımız varsa bu konularda da bizi aydınlatmasını rica etmekti.

  -ahmet davutoğlu dönemin dışişleri bakanı, tbmm araştırma komisyonu ifadesi
  2013 bm genel kurulu toplantısına seyahatim öncesinde başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan ile yaptığımız değerlendirmede, bu yapının gittikçe artan bir şekilde türkiye karşıtı çevrelerce kullanılmaya müsait hale gelmesi hasebiyle, gülen’in daha önce yapılan çağrılar çerçevesinde türkiye’ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık.

  -süleyman soylu, içişleri bakanı
  aynen 28 şubat gibi, aynı 12 eylül öncesi gibi senaryodur. derin devlet harekete geçti. cemaati döverek, cemaate saldırarak, türkiye’nin değişim yönünü etkilemeye çalışıyorlar.

  -faruk çelik, akp şanlıurfa milletvekili- eski bakan
  insan merkezli bir hizmeti esas alan insanlara, “hizmetinizi durdurun” denir mi? aksine teşvik edilir, desteklenir, elden ne geliyorsa o katkı sağlanır. bu gerçeği görmemek ferasetsizliktir.

  -recep akdağ, başbakan yardımcısı
  hayatı insanlığa hizmetle geçmiş bu büyük zat için suçlamalarda bulunmak, son derece çirkindir; kara lekedir. fethullah gülen hocaefendi, hayatının her döneminde tertemiz kalmış bir kişidir. kendisine şükran borçluyuz.

  -ali babacan, dönemin başbakan yardımcısı, 2 haziran 2013
  bütün bu güzel çalışmalara istikamet veren, ilham kaynağı olan çok değerli fethullah gülen hocaefendimize buradan şükranlarımızı sunuyorum. kendilerine saygılarımızı, hürmetlerimizi sizlerin huzurunda buradan iletmek istiyorum.

  -egemen bağış, dönemin ab bakanı, 28 mart 2013
  bu ülkenin değerini bütün dünyaya yayıyor. gerçekten bu okulların vizyonunu ortaya koyan başta fethullah gülen hocamız olmak üzere bütün kahramanlara ben yürekten teşekkür ediyorum.
 • konuşulması sakıncalı, hala ortada olmasına rağmen gözardı edilendir.
 • (bkz: up up up)
 • herkesin bildiğidir. geçen bakkalda tv ye bakarken "hırsız bunlar" dedim. adamın biri çıktı dedi ki "neden öyle diyorsun..."
 • darbe öncesi ortam hazırlamak amacıyla gerçekleştirilen mit tırlarının durdurulması, 17-25 aralık yargı operasyonu, türkiyede diktatörlük yönetimi olduğu algısı oluşturulması gibi çalışmaları destekleyen akabinde ise olağanüstü hal uygulamasını asıl darbe, darbe teşebbüsünü ise tiyatro olarak niteleyenler siyasi ayağı oluşturmaktadır. darbe gecesi ekran karşısında oturmuşlar havaalanlarından rahat bir şekilde darbecilerle görüşerek çıkmışlardır. hatta bazılarının tanklı boğaz köprüsü manzaralı evleri vardır. bazıları ise halk tv de darbe bildirisini "toplumun hassasiyetlerine parmak basan iyi hazırlanmış bir metin, atatürk var laiklik var ...vb diye övmüşlerdir. bu siyasi ayağın sempatizanları ise tıpkı 28 şubatta tencere tava çaldıkları gibi darbeci tankları alkışlamışlardır.
 • bir numarasi simdi cumhurbaskani.
 • bazı tanıdıklarımın gözlerinin içine bakarak; "her kimse bu fetö'nün siyasi ayağı ve fetö'nün bugünlere gelmesindeki en büyük destekçisi, topunun anasının amına koyayım o orospu çocuklarının" diye sövdüğüm siyasi ayaktır. o kadar güzel oluyor, o kadar içini rahatlatıyor ki insanı, tavsiye ederim denemenizi. mutlaka bunu birilerinin gözlerinin içine bakarak söyleyip de rahatlayacağınız tipler vardır etrafınızda.
 • iddialarla değil, belge ve tanıklıklarla somutlanması gereken siyasi ayak.

  darbe başarılı olsa darbe hükümetinin;

  - başbakanı kimdir?
  - cumhurbaşkanı kimdir?
  - bakanları, bürokratları, mit müsteşarı, milli savunma bakanı, içişleri bakanı kimdir?

  bu insanlar herhalde 16 temmuz günü sokaktan toplanmayacaktı. hiçbir darbe bu kadar plansız programsız yapılmaz.
 • hiçbiri yargılanmadığı gibi hala memleket yönetmektedir hala seçimlere girmektedir...
 • 2013 yılından 15 temmuz 2016 tarihine ve hatta darbenin başarısız olacağının anlaşıldığı gece yarılarına kadar fetö ile aynı safta yer tutanlar darbenin siyasi ayaklarıdır. 15 temmuz öncesinde devlet zaten örgütün gırtlağına çökmüştü. bu siyasetçilerse örgüte ait gazete, tv ve dershane' lerde yatıp kalkıyor, mecliste ortalığı ayağa kaldırıyorlardı. o dönemde verilen soru önergelerini araştırsak hepsi ortaya çıkar. eminim ki, ordudaki fetö' cü askerler darbeden önce atılsalardı, bu güruh yine yaygara çıkarırdı.