• bir yanda avm açıyorlar, bir yandan sokağa çıkma yasağı getiriyorlar. ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar.

2 hafta bütün ülkede hayatı durdurmak yeterli. vaka sayısı çift haneye iner, herkes biraz olsun rahatlar. sonra ne yapıyorsanız yaparsınız. tabii, bu yönetim şekliyle 1 ay kapatsan da hiçbir şey fark etmez.
  • virüsle taşak geçmeye devam ettiğimiz karar.

4 gün sonra 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak ama 5 gün boyunca avmler açık.

sebep?

sebep yok. öyle. çılgın proje.
  • sadece ama sadece 2 hafta genel karantinayı uygulayacaklardı sonra bölgesel karantina olabilirdi. bugün her yer insan doluydu. 3 gün yasak sonra serbest. bu iş böyle uzar durur.
  • bu kararlar güçlü yönetim güçlü liderlik gerektirir

dedi....

15 temmuz dedi

baraj tribununu devreye aldik dedi..

fakirlere 600 kusur lira verdik dedi...

yaslilara izin verdik dolastilar dedi...

birligimize sıkı sıkı sarılcaz dedi

ekonomi yonetimine yapilan saldiri dedi....

bizde yedik.....

edit: kaçırmışım bir de bol bol çay demiş
  • halk iyice rahat hareket etmeye başladı. bir hastanede çalıştığım için sürekli işe gidip geldim bu sürede, istisnai sektörde olduğum için. bugün ilk defa böyle yoğun trafik vardı yollarda. bence avm'lerin açılması kararı çok büyük bir stratejik hataydı. şöyle ki, avm'ler bile açıldıysa risk kalmamıştır kafası oluştu insanlarda. bu kafa varken sizin alacağınız sokağa çıkma yasağının hiçbir önemi kalmaz. 4 gün evden çıkmaz, 5. gün 20 kişiye bulaştırır virüse sahip kişi.
  • neredeyse 2 aydır her haftasonu yasak var, aralardaki fazla yasaklarla birlikte 20 güne yaklaşmıştır.
    elinizdeki 20 günlük bir işi her gün düzenli çalışarak yaparsanız 20 günde biter, ama 4-5 gün arayla çalışarak yaparsanız neredeyse 4-5 ayı bulur kısaca verimsizliğin olduğu yerde başarı, sonuç azalır.
    bu saçmalık yerine 3 hafta sokağa çıkma yasağı nisan ayında gelseydi bugün tatil planları yapıyor, arkadaşlarımızla kahve içmeye hazırlanıyor olurduk.
    böyle anca çocuk avutur gibi coronaya oyuncak veriyorlar, corona yer mi ulan bu ayakları!
  • pazartesi-salı marketler açık diye millet çocuk çocuk sokakta,

cumartesi pazar da çöp atıcaz yada fırına gideceğiz diye yine tüm millet sokakta.

yasak tam olarak kimlere var anlamadım, mahalle halkı toparlanıp muhabbet ediyorlar,
    komşularını çağırıp, kapısının önüne sandalye atan bile gördüm.
    arasan polis de gelmiyor.

enteresan...
  • eğer sen avm'leri ve kuaförleri açıp milli bayramda sokağa çıkma yasağı ilan ediyorsan, bu ideolojik bir uygulamadır.
  • hem normalleşme olsun hem de yasak olsun. çok güzel bir yöntem.
  • mal gibi geziyorsunuz. sokağa çıkma gelince evde psikolojik olarak daralıyorum. ne cahil adamlarsınız. çıkmayın işte.
hesabın var mı? giriş yap