• saat 9:30'a kadar bomboş olan konser mekanı hangi ara merdivenlerin başına kadar doldu anlayamadık. seyirci de, konser de baştan sona muhteşemdi. tüm grubun seyirci ile iletişimi süperdi. özellikle konserin sonunda tek tek gelip, seyirciye gül atmaları çok hoştu.

konserle ilgili kötü anılara geçersek, carlsberg'in 30'luk* biralarına 5 lira isteyen zihniyeti de kınıyorum. bu yüzden herkes bp'nin biralarını alıp dışarda içti. carlsberg o mekandan para kazanmak istiyorsa bp'ye de sponsor olmalı.(bkz: efes tombul şişe)

gönül isterdi ki awaiking the centuries çalarken daha bir mest olsaydım ama cep telefonumun çalındığını tam o sırada fark etmiş olmam da acıdır. cep telefonumu çalan o.ç.'na sesleniyorum: umarım o telefon elinde patlar!
  • bira konusundaki sıkıntı dışında adamların istanbul'u sevmelerinden kaynaklı olsa gerek, tüm güzellikleri ile sahnede durmaları ve harika çalmaları söylemeleri resmen mest etti. konserin başlamasından hemen önce yaklaşık 100 kişinin mekana gelmiş olması eyvah dedirtti ama sonradan güzel insanlar doldurdu mekanı. çok güzeldi çok, evet çok şey kaçırdın, bir dahaki sefere kaçırma tamam mı?

(bkz: orphaned land)**
  • yaşam bağlantı yollarını temizleyecek konser olacaktır, bu kış da böylelikle yaşamda geçecektir...
  • üst düzey bir konser oldu. biraz geç çıkarak sinirlerimizi bozsalar da sonuç olarak deydi. konserde 2 keman, 1 viyolonsel, 2 klasik 2 elektro gitar, 1 bas gitar bateri birkaç üflemeli, klavye ve ortaçağ çalgıları vardı. solist kızımızın sesi güzelliği ve dansı görülmeye değerdi.
  • bilet fiyatları:
    normal: 35,00 tl
    sahne önü: 56,00 tl

http://www.biletix.com/event.htm?id=klvc5
  • gayet güzel konserdi fakat daha önce blind guardian konserinde* oha derecesindeki su fiyatlarıyla deli eden mekan, bu sefer de konser öncesindeki şarkı seçimleriyle kırık not aldı. ozzy osbourne, metallica gibi seçimler sonrası çıkan haklı çatlak sesler, green day gibileriyle cezalandırıldı. neyse ki grup fazla gecikmedi.

yine de bu adamları ve su'yu* yeni melek dışında bir yerde izlemek güzel. her gün çalsınlar, her gün gidelim.
  • resmi siteye göre kesinleşmiş. aynısının iki gün sonra izmir versiyonu da varmış.

http://www.haggard.de/index.php#tourdates
  • 2009 ın son zamanlarının pek hareketli geçeceğinin göstergesidir.

(bkz: dark tranquillity türkiye turnesi 2009)
  • 2009'u tarihe kazıdık bu konserle de. bir elin parmağı kadar grup kaldı gelmeyen bu sene.*
    konser mekanı neyse ki maçka değil bu sefer. refresh the venue *bu konser için daha ideal olmuş. zira eski rock the nations konserlerini hatırlıyorum da, en azından atlıkarınca ve dönmedolap ışıkları bozmuyordu ambiansı.*
hesabın var mı? giriş yap