• ssg'yi fazlasıyla heyecanlandıran hadise, baksana adam cümle bile kuramamış.
  • bu duruma götümle gülerdim ama, milliyet'in "işte o göt!" diye haber yapmasından korkuyorum. o sebeple kıs kıs güleceğim; hımfs hıfş hehehhe.

az bile olmuş. su veren itfaiyenin hortumunu skeyim.

"işte o hortum!!"

edit: timsaha yatmışız beyler :/
  • google muhtemelen once siteye bakmis site mi diye, sora habere bakmis haber mi diye *.
  • olayı kısaca anlatmak gerekirse,

son yıllarda haber siteleri sıralamalarda ön plana çıkmaya başlamıştı.
    haber siteleride bu olayı fırsat bilip spam yapmaya başlamıştı.
    nedir peki bu spam ?
    bu haber sitesinde gördüğünüz "şöyle yaptı" "buraya tıkla" şeklinde spam değil, tamamiyle kelime spamı yapıyorlardı "boş haber bol hit "mantığında haber yapıyordu bunu manşette duyurmadan sıralamalara yerleşiyordu.

mesala örnek vermek olursa,
    kurtlar vadisi son bölüm izle
    recep ivedik 4 izle
    game of thrones izle
    galatasaray - fenerbahçe maçını canlı izle
    e okul giriş
    twitter giriş
    facebook giriş
    youtube giriş *özellikle yasaklandıktan sonra dns vs. olayı**
    lys sonuçları

şurda örnek resime bakın

buyrun hurriyet ajandası

bu da kilit resim mutlaka bakın ve haber içeriği ne ona bakın :)

bu tarz kelimelere sürekli spam haber üretip başa geçip hit sağladılar ve muazzam para kazandılar ve sürekli azıttılar.
    bu iş çok önceden 2006'da kurulan siteler ile yapılırdı ama yeni algoritmalarla bu iş o yıllarda çözülmüştü.
    2013-2014'e geldiğimizde haber sitelerine verilen güçle açığı kullanan bu sitelere sonunda google
    cezayı kesti.

bir sitenin genelde hiti %80 google'dan sağlanır.adam facebook'a giriş için google'a "facebook giriş" yazıyor.
    o kullanıcıları kazanmak için nasıl yusuf yusuf çektiklerine bakın
    artık internet profilini, kazanılan hit ve parayı siz düşünün.daha sonra bu haber siteleri düşünsün şimdi kazandıklarını çıkarma zamanı...

dip not: ellerindeki güçle 1 hafta'ya kalmadan geri gelebilirler.
  • hürriyet-milliyet-habertürk=haber sitesi????
    engellenen bunlar ise demek ki haber sitelerini engellememişler.
  • tahmin ediyorum yaptıkları click-baiting ve seo baiting saçmalıkları yüzündendir.

oh olsun dedirten.
  • paçavra medya banlandı mı, paçavra medya banlanma haberi öğren, paçavra medya google siktir etti, paçavra medya hd sikildi :)))))))
  • hürriyet tarafından muhtelemen şu şekilde haber yapılacak olaydır:

büyük haber sitelerine şok!!. türkiye'den hangi büyük siteler google tarafından engellendi? engelli siteler haberimizde. hangi sitenin hiti çok arttı? google nedir? haber nedir? google haber nedir? ayrıntılar hurriyet.com.tr'de.

bunlar adam olmaz, gerçekten bekliyorum böyle bir haber.
  • hürriyet, milliyet, star, habertürk, bugün, cnn türk, radikal, rota haber, mynet gibi haber sitelerinin dahil olduğu engellemedir efendim.

sözüm ona girdikleri seo haberlerinden olduğunu düşünmekteyim şahsımca.

insanın anlamadığı içerik girersen google da anlamaz.

edit: ekleme.
  • türk internet medyasının alayı zaytung benzeri siteler olduklarından spam damgası yemelerine şaşırılmaması gereken olay*. aralarından 2 tanesini siz okuyorsunuz diye farklılar mı zannediyorsunuz? veya şöyle sormak lazım: aralarında sizin görüşünüze yakın olmayan gazete olsa ipleyecek miydiniz "özgürlük" diye veya "interneti sallayacak" falan der miydiniz? zerre sikinizde olmazdı.

varsa bir yanlış, bunu düzeltecek yol yöntemi de en iyi siz bilirsiniz muhteşem coder'lar olarak. burada olay çıksın diye ellerini ovuşturarak "intirnit sillinicik oliiiiy" diye beklemek hiç gerçekçi ve samimi değil. sen git her haberin içinde arama motorlarında en yüksekte çıkmak için 1 milyon tane linkle, konuyla alakasız açıklamayla doldur, sonra "bini spim sinmişlir" diye ağla.. daha az önce gs maçının hangi kanalda oynayacağını arattırdım, milyon tane böyle saçma sapan sözde haber sitesi çıktı. samanyolu, bilmemne haber, x haber y haber siteleri. tıklıyosun 10 paragraf kanalla alakasız saçmalık. dakikalarca kanal ismi aradım. bu spam değil de ne? alası. hak ettiler, bok yesinler.
hesabın var mı? giriş yap