şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mahkeme kararlarına uyma konusunda çok hassas (!) bir belediyeden gelen hukuka saygısıyla göz yaşartıcı bir karar.
 • tmmob mimarlar odası ankara şubesinde yönetim kurulu başkanı tezcan candan' ın konuşması;

  kısa öz,neden karşı çıkıyoruz, ne yapılmalı?

  https://www.facebook.com/…14274&id=1424719207818011

  " melih gökçek' in yaptığı bütün hizmetlerle ilgili açılan bütün davaların yüzde 90' ına yakını eğer meslek odaları kazanıyorsa ortada gerçekten bu işi beceremediği ortaya çıkmaktadır "

  " bu süreçte gerçekten ankara bulvarından çok bence ankara defterini kapatması gerekmektedir. "
 • yine yeniden melih gökçek'e "artık ankara'yı rahat bırak, yetmedi mi çileden çıkarttığın?" dedirtmiştir.

  o yolu kullanarak stressiz işe gidebilen, birkaç dakika fazla uyuyabilen ankaralıların ahını çok alacaksın melih başkan.

  yeni türkiye'nin yeni ankara'sına şimdiden geçmiş olsun dileklerimle.
 • melih gökçek'in ankara bulvarı yalanları
 • o zannediyor ki kapatınca millet ak partiye oy verecek. bu millet tehdit edene ne zaman boyun eğdi ki şimdi senin tehditlerine boyun eğecek.
 • padişahımızın şatosuna çıkan yolları da içermesi gereken kapatma. fakat o yolları kapatmak hukukun üstünlü ilkesi için dahi olsa güven özveri tecrübe ister.
 • trafik radyosuna yapılan bağlantılardan anladığım kadarıyla (sabahları yol durumu için dinliyorum), ankara bulvarı ile sınırlı kalmayan kapatma. başgan, insanları istanbul yoluna yönlendirip trafiği kilitlemek için ankara bulvarı ile alakasız bazı kavşak ve yolları da kapatmış sanırım. ortalıkta bir tane de trafik polisi göremiyoruz, o da manidar. böylece mağdur olan insanların mimarlar odasına sövüp kendi kucağına koşacağını hesaplıyor herhalde.

  gerçi bağlanan bazı aymazlar bu hesabı doğrular nitelikte konuşuyor ama, ben yine de çoğunluğun başgana sövdüğüne inanmak istiyorum.

  bir de şöyle diyen bir tipe rastladım; "siyasi çekişmenizi neden halka ödetiyorsunuz, adam ne güzel yolu yapmış, trafiği rahatlatmış, mahkemeye verip kapattırınca elinize ne geçiyor?"

  işte halkın bu anlamsız rahatına düşkünlüğü ve dar görüşlülüğü yüzünden bu haldeyiz. bu zihniyete kalsaydık, bu ülkede kurtuluş savaşı da yapılamazdı, o da siyasi çekişme yüzünden halkı mağdur etmek olurdu çünkü. adam yol yaptı ya, göya trafiği rahatlattı ya (ki o da çok doğru değil bana sorarsanız) her türlü hukuksuzluk görmezden gelinebilir bu kafaya göre. hukuksuz olarak yapmış olması, mahkeme sürerken inşaatı sürdürüp oldu bittiye getirmesi önemli değil, trafik rahatladı bir kere.

  umarım sizin gibi düşünenlerin arazisine de bir gün yol yapacağım diye konuverir başgan, mahkemelerde hak peşinde koşarsınız.

  var ise eğer, tanrı hepinizi ıslah etsin.
 • ankara'nın gördüğü en büyük trafik tıkanıklıklarından birinde katkısı olan olay. istanbul yolu üzerinden kızılay yönüne gidiyorum ve 45 dakikada eryaman'dan şaşmaz'a ulaşamadım daha ki normal koşullarda yaklaşık 6 dakika süren bir mesafe. iş yerini arayıp haber verdiğimde herkesin aynı sorunu yaşadığını ve çoğu insanın da yollarda mahsur kaldığını öğrendim. belli ki tıkanmaları ile ünlü eskişehir yolu çok daha feci durumda.

  söz konusu yolları kullanacak kişilere ulaşımlarını metro ile yapmaları önerilir.
 • plana, proje uygun yol yapmayanlar, bunun için dava açan odalara sallıyor.

  halbuki ismi lazım değil belediye başkanı olan ince bıyıklı gülen şahsiyet, bazı yan yolları ve kavşakları da trafiğe kapattığı için alt üst olmuş trafik.

  neyse umarım açılmaz tekrardan.
 • gerçekten büyük başarı.

  bilmem kaç şeritli istanbul yolunda kilometrelerce trafik kuyruğu oluşturmak herkesin yapabileceği bir iş değildir.