• abdi ipekçi arena'da anadolu efes ile ted ankara kolejliler'in karşılacağı süper toto basketbol ligi 2.hafta müsabakasıdır.

19:00'da başlayacak ve ligtv3 canlı yayınlayacak.

http://www.bsl.org.tr/…7459&macno=1ea2265&sezon=159
  • çok rahat bir maç oldu. takımın toparlanması adına olumlu sinyaller gördük ama bu maç bunun ciddi bir göstergesi değil. karşı takım muhtemelen ligin en kötülerinden ve hiç varlık gösteremediler.

bryce cotton ve cedi osman sahanın en iyisiydi. cotton takıma ısındıkça daha iyi başarılar elde edeceğini de düşünüyorum. umarım büyük takımlara karşı da bu kadar etkili oynarlar. yukarıda da belirtilmiş. beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var, sezon sonu hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. takımın bana göre yıllardan beri devam eden ve kim gelse kim gitse düzelmeyen sıkıntıları var. ama olur da o sıkıntılar çözülürse takım daha iyi yerlere gelir mi? işte buna kimse net cevap veremiyor ama kimse de umutsuz değil bu takımdan. temennimiz daha iyi yerlere gelebilmek. umarım bunu başarırız.

herşeyden öte oyunun bir bölümü vardı ve sahadaki bütün oyuncular türk sporculardan oluşuyordu. bu da anadolu efes'in nasıl bir ekol olduğunu gösteriyor. umarım ilerleyen zamanlarda genç türk oyuncular daha fazla dakika alarak tecrübe kazanırlar. özellikle zayıf takımlara karşı da türk oyuncuların sahada olmasını diretmek gerek. az sayıdaki taraftarın koça berk demir'i oyuna alması adına tepki göstermesi ve koçun da tam olarak bu dakikalarda berk demir'i oyuna alması da gerçekten güzeldi.

kuşkusuz çok kolay bir maçtı, 3 gün sonraki olympiakos maçı için güzel bir antreman oldu. fazla süre alamayan oyuncuların süre alması ve bu oyuncuların hem fiziki açıdan hem de yetenek bakımından özgüvenlerinin yerine getirmek için önemliydi.

bide anadolu efes'in efesfanz diye bir taraftar oluşumu varmış. bilmemek belki benim cahilliğimden ama ilerleyen maçlarda organize olmaları durumunda seyirci bakımından da efes'i daha iyi yerlere taşıyabilirler. zira sayı alınınca gol diye sevinen taraftarlar varken, basketbol seyircilerinin sayısının artması türkiye basketbolu açısından önemli olur.
hesabın var mı? giriş yap