• bayram dönüşü, ertesi gün iş var. muhakkak ki çalışan kesimde ilgi çok olmaz. alanda büyük bakalım güç gösterisi olacak mi tekrar.
  • türkiye'de taşımacılık sektörünün ne kadar gelişmiş olduğuna dair aydınlatıcı bilgiler verecek mitingdir.
    ayrıca (bkz: taşıma suyla değirmen dönmez)
  • (bkz: 14 haziran 2018 suruç olayları)

mitingin tamamen bunun üzerine kurulu olacağını tahmin ediyorum. muhtemel yalan iftiranın da olacağı müthiş kurgulanmış bir nutuk proptmer de harika inen çıkan bir ses tonuyla okunacaktır. batıda iyi partiye belki hatta chp ye kaçan ya da en azından reis tamam ama akp ye artık soğudum diyenler vatan millet sakarya edebiyatı ile konsolide edilmeye, saadet partisine kayan dürüst ve samimi müslümanlar eyvah ne oluyoruzla konsolide edilmeye ve hdp ye kayan muhafazakar kürtler tehdit ve gözdağı ile konsolide edilmeye çalışılacaktır.

edit: beklediğimden erken başladılar

(bkz: suruç'un müsebbibi demirtaş'ı ziyaret edendir)
  • bu sabah şişli’den kartal’a gelirken inanılmaz bir reklam bombası sayesinde farkettiğim miting. yollarda istisnasız her direk arası, bilboardlar, yaya köprüleri ve büyük bina cepheleri sadece 17 haziran rte istanbul mitingine ayrılmış. bu nasıl bir para gücüdür? bu nasıl bir baskıdır? bu nasıl bir israftır?
  • altında şöyle bir not bulunmaktadır : mahallelerden otobüsler kalkacaktır. bütün iskelelerden gemiler kalkacaktır.
  • beleş yemek is coming
  • katılım ve coşkunun beklenenin çok çok altında olacağı miting.
  • --- spoiler ---

-istanbul'u biz kurduk.
    -marmaray'ı biz yaptık. eskiden karşıya geçemiyordu bu millet.
    -3. köprüyü biz yaptık. trafik rahatladıııı.
    -3. köprüyü yapmadan önce baktık, bir de ne görelim. cehape ağaçları kesmiş. biz de orası boş kalmasın diye köprü yaptık.
    -köprü demiş miydim! eyy köprü, ah benim zavallı kardeşlerim.
    -2002'den önce noldu biliyor musunuz? valla ben de bilmiyorum (alkış tufanı)
    -kanal istanbul yapacaz. 2011'de ilk kez dile getirdik ama şu an yapamıyoruz, çünkü ssk'yı batırdılar.
    -dolar lobisi, faizler, mazot, benzin bunlara kalsa ülkeyi batırırlar be.
    -bi tane bay muharrem bulmuşlar, öğretmen miymiş neymiş. öğretmenlik nedir yaa. eskiden öğretmen mi vardı (alkışşşşş)
    -ben 75 kişilik sınıfta okudum. şimdi bakıyoruz, sınıflarda öğrenci yok. tembel herifler.
    -uludağ üniversitesini biz kurduk (bursa'dan getirilenlere hitaben)

--- spoiler ---
  • sik bulmak isteyen arkadaş sanırım aradığını buldu ki, buraya bir şey yazmıyor dediğim mitingdir.
    kardeş senin yazacağın yer burası, reisin burada, gel kuçu kuçu...
  • zorla getirilenler, siparişle gidenler ve menfaat takımı dışında hiç kimsenin katılmayacağı miting. başka bir deyişle dinlemek için giden olmayacak. zira yeni içerik yok, yarısında 16 senedir ezberlenmiş inşaat cümleleri konuşulacak.

kalan yarısında ise ülkede terör sıfıra inmişken iktidara gelmiş olmasına rağmen terör konuşacak. ama “biz geldiğimizde terör sıfıra inmişti, fetullah gülen terör örgütü kurmaktan yargılandığı için kaçmıştı, 16 senede binlerce şehit verdik” denmeyecek. tek yeni içerik, beleş çay ve kek olacak. kim gider lan bu mitinge?

edit; özelden saldıran çaylaklar, önce 16 sene anlatılmamış neyi dinlemeye gideceğinizi söyleyin sonra laf sokmaya çalışırsınız. daha mesajın başında dinlemek için gitmediğinizi onaylıyorsunuz aq.
hesabın var mı? giriş yap