• cihangir akyol taksinin az yukarısında meydana gelmistir. tüp patlamasi diyorlar. cok afedersiniz ofiste tuvalette yakalandim. kelimenin tam anlamiyla altima sictim.

edit: doğalgaz diyorlar. görüntüler çıkmış zaten.

edit 2: tuvaletin penceresi apartman boşluğuna açılıyor. ilk başta asansör düştü sandım. sonra deprem olacağını düşündüm ve en büyük korkularımdan biri olan sıçarken depreme yakalanmak başıma geldi sandım. ondan sonra anladık ki iki sokak aşağımızda olmuş. baya da felaket. hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara da acil şifa diliyorum. gerçekten korkunç.

edit 3: hayatını kaybeden var mı yok mu daha belli değil anlaşılan. ancak patlama o kadar büyüktü ki olmaması imkansız gibi geliyor bana. umarım yoktur gene de.
  • ahmet misbah demircan'in simdi yaptigi aciklamaya gore, neyse ki can kaybi yokmus. yalnizca 4 yarali var.

su koala'nin agzindan cikan birseye bu kadar sevinecegim aklima gelmezdi.
  • binanın patlamadan önceki hali şu şekildeymiş:

https://pbs.twimg.com/…ia/bgryzsgieaaxh1q.jpg:large
  • açıklanan nedenin büyük felaket olduğu patlama.

doğalgaz ise çok fena.
    kaçak var demek oluyor ki harbiden çok fena.

değil ise yine çok fena.
    bu konuda yazmak dahi istemiyorum.

yaralılara çok acil sağlık ve iyileşme diliyorum.
  • anadolu yakası kuleli tarafında da duyulmuştur.

gök gürledi sandım, perdeler kapalıydı, havada bulut yok amk.
  • şu linkten gördüm de görüntüleri:

http://haber.gazetevatan.com/…tlama/610346/1/gundem

ölen, yaralanan durumu nedir kesin bilgim yok ama ölen varsa umarım hemen ölmüştür, acı çekmeden.
    yaralananlar da inşallah cam kırığı, sarsıntı anında tökezleyip düşme filan olsun nolur.

zira benim ilk ve en derin düşüncem insanları evlerinin ne halde olduğuydu.
    kaçının sigortası var ki? binbir zorlukla edinmişler bir takım şeyleri. şimdi en az 3 apartmanın her katı harabe olmuş durumda. onlar canlarını kurtardıklarına seviniyorlar tabi o korkudan sonra ama zararlarını karşılamak için kim bilir ne kadar uzun zaman çalış, çabala, milletin ağız kokusunu çek.

böyle şeylere üzülüyorum işte.
  • mebusan yokuşundan kazancı yokuşuna bağlanan yokuşta gerçekleşmiş patlama. bir dükkanda meydana gelmiş. tüp veya doğalgaz olduğu söyleniyor. herkesten doğalgazı kesmeleri istendi. etrafta şu an göremesek de yaralılar olduğu söyleniyor. şu an ambulans ve itfaiye geldi. yaklaşık 60-70 metre gerisinden oldukça hissettik. ofis yıkılacak gibi oldu.
  • an itibari ile etrafta bulunan binaların camlarını titretmiştir.
  • "yüksek lisanstan sınıf arkadaşım caner karakaş ve birkaç ay önce evlendiği eşi emel erdem karakaş'ın atölyesi patlayan yer. caner heykeltraş ve resim heykel müzesi'nde heykellerin restorasyonlarını yapıyor. eşi de bildiğim kadarıyla seramik sanatçısı. patlama seramik fırınıyla alakalı olabilir gibi görünüyor."

http://www.eksiduyuru.com/…luk-yazarlari-yaziversin
  • doğalgaz patlaması olduğu söyleniyor bütün haber kanallarinda çok çok geçmiş olsun herkese. ölü yok diyordu ntv; yaralilar var umarım durumları çok ağır değildir hepsine acil şifalar...
    ne zaman adam oluruz bilmiyorum ama insanların acılarıyla dalga geçmemeyi öğrenmemiz şart! insanlık namina gerekli! yazık çok üzücü...
hesabın var mı? giriş yap