şükela:  tümü | bugün
  • lise hayatım boyunca adını sık sık duyduğum fransız dü$ünür montesquieu'nün öldüğü yıl.
  • moonspell'in yeni albümü, ayrıca.

playlist:

01. em nome do medo
    02. 1755
    03. in tremor dei [ft. paulo bragança]
    04. desastre
    05. abanao
    06. evento
    07. 1 de novembro
    08. ruínas
    09. todos os santos
    10. lanterna dos afogados
  • todos os santos single'ını dinledikten sonra gaza gelmiştim (bkz: #70838400) ama albümün geneli ne yazık ki aynı seviyede değil. şarkı sözlerinin ingilizce çevirilerine henüz bakmadım ama müzikal anlamda "off çok iyi" denilebilecek desastre ve biraz da lanterna dos afogados haricinde pek bir şey yok.
  • vasat seyrinde bir albüm. hatta vasat altı.

(bkz: #72040448)
  • taze bitti, hemen yoruma geldim.

daha önce burada yazılanları görünce “moonspell bu, ne kadar kötü olabilir ki?” diyordum. şimdi o yazılanlara hak veriyorum. iyi olarak nitelendirebileceğim tek bir şarkı bile yok koca albümde. biri bu adama* brutali yasaklamalı.
  • moonspell'in 11. stüdyo albümü.

desastre, ruínas ve todos os santos isimli parçalar dikkat çekici.
  • oldukça iyi bir albüm. dinleyin.

desastre’ye in tremor dei’yi de ekleyebilirsiniz.
  • sonuncu hariç tüm şarkılarının portekizce olmasından iç pazar için üretildiği izlenimi edindiğim moonspell albümü. devamlı orkestral bir şeyler dönüyor ama albenisi olan tek bir şarkı bile yok. 1 de novembro'nun girişi eski şarkılardan birinden arak ama araştırmakla uğraşmadım, gerek yok. gerçi extinct de oryantal tonlarla batıdan ziyade bize hitap eden bir şeydi ama tarafsız gözle bakıldığında bile giderli en az 3 şarkı çıkarırdınız; 1755 neyin nesidir anlamadım...
  • fernando'nun kredi kartı şifresiyle aynı rakamları taşıyan moonspell'in son albümü.

beklentilerin yüksek olmasından kaynaklanan bir memnuniyetsizlik yaratsa da bahsedildiği kadar kötü olmadığını söyleyebilirim. her türlü dinlenir.