• anasınısatıym. var böyle bişey. başıma gelen durum. olay. olaylı durum.

bugün eve gelir gelmez hiçbir şeye dokunmayıp salonumuzdaki saatin karşısına geçtim. çok sürmedi. yaklaşık 6:22 gibi saat aniden 10:00 oldu. yanlış anlaşılmasın pm olan 10. şimdilik elimde olayın sadece ses kaydı bulunmakta. çok acayip.
  • bir de bunun pazar sabahı 12de uyanınca saatin bir anda akşam 11 olması var ki.. allah belasını versin.
  • adamın oğlu boşuna dememiş "neden pazartesi cumaya bu kadar uzak ta, cuma pazartesiye bu kadar yakın".
  • bunun cuma akşamı mesai çıkışından pazartesi sabahına bir anda geçiş yapanı vardır kiiiii.........
    korkunçtur, korkunç.
    hani derler ya;

- " tut ki ölem..."
  • akşam 6'da eve gelebilenlerin yaşadığı güzellik. zira akşamın 10'unda gelip bir anda gecenin biri olması da var...
  • evinizde yaşayan ve halk arasında "çocuk" olarak bilinen bir zaman bükücü olduğundan olabilir. bizim evde var, oradan biliyorum.
  • dun gece yarim saatlik sekmeyle basima geldi.

eve giris 6.02pm
    yemegi yiyip elime ps3 kolunu aldigimda saat 9.53pm

fantastik!
  • saatle ilgili tüm sıkıntılarımın içinde en büyüğü.

`sabah 6'da çalan saati erteleyince saatin bir anda 06.20 olması` ile başlıyor bu fenomen.
    "5 dakika gözlerimi kapatayım" diyorsun, bir açıyorsun yarım saat geçmiş. "allah geç kaldım, serivisi kaçırıcam!" diye koştur koştur hazırlan, aşağı in, servise bin saat 06.35.

sonra süreç `sabah 6.30'da binilen serviste uyuyunca saatin bir anda 7.15 olması`ile devam ediyor. servisten in, ofise gel, "kafamı koyup 15 dakika uyuyayım" diye vur kafayı, 3sn sonra müdürün "günaydın" sesiyle zıpla saat 08.00.
    çalışıyormuş gibi görünürken, gazete ve ekşisözlük okuyup kahvaltı et, saat 08.30.

bu saatten sonra farklı bir çekim alanına maruz kalınıyor. `3 saat sonra saate baktığında ancak 15 dakika geçmiş olması` dönemi başlıyor.
    attığın maillerle şirketi kurtar, türk ekonomisini düzlüğe çıkar, sonra bir de dünyayı kurtar, ama saat hala öğlen olamasın. 20 bardak çay/kahve iç, açlıktan midenden garip sesler gelmeye başlasın, ama yok saat daha 11.30.
    (bkz: 11.30'da acıkınca saatin bir türlü 12 olmaması)

iki saat gibi geçen yarım saatin sonunda yemekhaneye giderken, bir kırılma oluyor ve konumda yeterli değişikliği yapmamış olmamıza rağmen tekrar evdeki işleyişe maruz kalıyoruz.
    yemek sırasına gir, yemeğini al masaya gel otur, saate bak 12.15. lokmaları öyle hızlı yut ki yediğin herşey midene otursun, ama yemek bitince saate bak 12.42. biraz hava alalım diye dışarı çık, 5 dakika geçsin saate bak 13.00 değilse bile en erken 12.58'dir.

sonrası akşama kadar yine ofisteki sonsuzluk.
    (bkz: öğle yemeğinden sonra saatin bir türlü 5 olmaması)

işten çık, eve git, bir anda saat altı olsun.
    üzerini değiştir, elini yüzünü yıka, yemek ye saat 18.30.
    koltuğa otur saate bak 22.00!
    yarın giyeceğin kıyafeti hazırla, pijamalarını giy, dişlerini fırçala 23.30!!
    "dur azıcık yatağın içinde instagram/twitter/facebook'a bakayım" derken saat 00.17!!!

"ulan ben ne zaman 8 saat uyuyabileceğim?" diye düşünürken saat 06.00 oldu bile.
  • (bkz: ibretlik tespitler)

helal olsun dedirten tespittir. çünkü hepimiz aynı boku yaşıyoruz, biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap