• dünya futbolunun nereye doğru gittiğine dair fikir verebilecek gol.

https://www.youtube.com/watch?v=wz-eatwqnii&hd=1#

bizimkiler hâlâ "çok iyi mücadele ettik ama..." ile başlayan basın toplantıları düzenlesinler.
  • 19 ekim 2013 arsenal'in norwiche attigi gol'de denilebilir. takim oyunu.
  • aynı gün londra'da olmam sebebiyle bir maça gitmek istemiştim ve önümde üç seçenek vardı. chelsea - cardiff, arsenal - norwich ve west ham - manchester city.

chesela cardiff sold out olmuştu ve zaten iki takımda hiç bir zaman ilgimi çekmemişti. arsenal'e nick hornby'nin fever pitch'inden dolayı sempatim vardı ama daha fazla sempatiyi west ham'a besliyordum. demiryolu işçilerinin takımı olması, green street holigans filmi, milwall ile olan çekişmesi, çok fanı olmasam da steve harris'in takımı olması, bubbles şarkısı falan gibi birçok faktör beni west ham maçına doğru itmişti. hem de daha çekişmeli bir maç olur demiştim kendimce, zaten arsenal norwich'i rahat yener, highbury zaten tarih oldu derken kendimi upton park'da buldum. daha sonra akhisar semalarında da gördüğümüz ricardo vaz te'nin röveşata golü de tam önümde olup maçta da dört gol olunca, seyir zevki çok olmasa da maç bittiğinde kendi kendime "iyi ki bu maçı seçmişim" demiştim. koltuk kısmında koridora geçtiğimde bölmenin çok kalabalık olduğunu ve herkesin orada bulunan televizyonlardan başka bir maçtaki golü izlediğini gördüm ama türk mantığıyla metro dolup taşmadan gitmek istediğim için hiç bakmadan gişelere yöneldim.

maçtan sonra otele dönüp televizyona baktığımda koridordaki o kalabalığın sebebini anladım. neredeyse her kanal wilshere'in attığı golü gösteriyordu.

gitmek için seçmediğim maçta futbol tarihinin literatüre geçen en güzel gollerinden biri, cambiasso'nun 2006'da attığı gol ile beraber futbol tarihinin en iyi takım organziasyonuyla atılmış golü gerçekleşmişti. şansımı sikeyim afedersiniz.
  • futbola olan tutkumun iyiden iyiye azalmaya basladigi su zamanlarda "sen bi dur hele yigenim" dedirten gol olmustur.
  • dennis bergkamp'ın newcastle maçında attığı golden sonra yine arsenal forması altında atılmış ve premier league jeneriklerine girecek gol. insan izledikçe huzur buluyor.

(bkz: sanat eseri)
  • ben izlerken zevkin doruklarına çıktım varın arsenal taraftarının halini siz düşünün ....
    bu pozisyon türkiye'de sınırları içinde yaşansa gol yiyen takım taraftarı,yönetici,teknik direktör ve oyuncular yan hakemi asardı direk doğru karar olduğu halde...
  • türkiye'de olsa, wilshere'in topla ilk buluştuğu anın akabinde, defansın sert müdahalesiyle yerde kalması ve buna müteakip serbest vuruştan gol umud etmekten başka çare kalmayacağı goldür.
  • geçen sene bu pasları skrtel ve neustadter ile biz de yapabiliyorduk. yalnız 5. pas sonunda top nedense hep bizim kaleye giriyordu.
  • futbol boyle oynanir dedirten gol.
  • başlığının değiştirilmesi gereken gol.

(bkz: olivier giroud'nun wilshere'e attırdığı gol)
hesabın var mı? giriş yap