• sali günü yapilan konsermis. yazmayayim dedim ama yine tutamadim kendimi.

biz de zamaninda ergen metalci idik. hem de bizim ergenligimiz 80lerin ikinci yarisina tekabül eder. yani birak interneti, mp3'ü, yasal albüm cikmiyor, hersey plak'tan cd'den cekme ayrica dinledigimiz gruplarla ile ilgili dogru düzgün bilgi almak kolay degil. (sirf hey dergisi'ndeki yanlis resim basimi yüzünden tam bir sene steve harris' i bruce dickinson, bruce dickinson'i steve harris sanarak iron maiden dinledim). konser desen zaten unut. ben o zaman dinledigim hicbir grubu hayatimda canli seyredemeyecegime inanmistim artik. sirf iki sayfa heavy metal kosesi var diye blue jean, hey dergisi alirdik. bazi istanbul'daki kitapcilar almanya'dan metal hammer getirirdi.pahali olmasina ragmen alir, iki kelimelik almancamizla anlamaya calisirdik. bazen de sahaflarda eski metal hammer ve kerrang bulurduk.

iste bu dergilerde t-shirt sayfalarina gipta ile bakardik. ozellikle turne t-shirtlerine. t-shirt'un arkasinda komple turne programi. "vay vay" derdik "adamlar hergün baska bir sehirde konser veriyor". biz o zaman, bugünün ergenlerine göre daha cahildik. bugün 5-6 yasinda cocuklar bile ipad, iphone kullanirken biz evdeki cevirmeli telefonu 15 yasimizdaki halimizle beceremezdik. ama iste o en mal halimizle bile, o t-shirtlerden veya dergilerdeki turne programlarindan, bir grup turneye cikti mi hergün ya da gün asiri konser verdigini anlamistik.

ama benim güzel kardesim, sene olmus 2012, internetten neredeyse dave mustaine'in günde kac kere tuvalete gittigini ögrenebiliyorsun, dinlemek istedigin albümün bilgisayarina düsmesi o albümün adini söylemenden daha kisa sürüyor, sen hala gelmis bana " sali günü konser mi yapilir" diyorsun. hakikaten oha yani. o konser cumartesi de olsa, sen bok atacak bisey bulusun zaten.

pesin not : simdi entry'nin girilis zamanina bakarak "sen de gitmemissin" diyeceksiniz. evet gitmedim, cünkü ben türkiye'de yasamiyorum.
  • megadeth'in az once facebook sayfasinda eventini olusturdugu konser

http://www.facebook.com/…th/posts/10150509839267330

edit: soylemeyi unutmusum, alllaaaaaah!
  • facebook da yapılan yorumlardan bir tanesi yardırmıştır.

come to the turkey we have baklava
  • basçısı şu sıralar istiklal'de çılgın atmakta olan grubun konseri (ve şapkayla gezdiği için kimse tanımıyor):

http://www.youtube.com/…v=npqtoe5oidg&feature=g-u-u
  • trilyonlarca olumsuzluktan dolayı konsere gidemedim ama, giden arkadaşlarımın dediğine göre inanılmaz ergen varmış. çok sevindirici bir şey bu. ben ergenken girememiştim 3 temmuz 2001 megadeth istanbul konserine, güvenliğin kafasına göre koyduğu bir yaş sınırı vardı. mal gibi kapıda elimde bilet ile kalmıştım. hatta taşak geçen orospu çocukları vardı, incecik bacaklarına siyah dar kot giyip çenede iki tutam kılı olan yağlı saçlı piç senden bahsediyorum. bu konsere giden ergenler seni sikip milli olur inşallah.
  • davanin bitmedigini hatirladigim konser oldu. uzun zamandir rock/metal konserlerine gitmiyordum. artik nispeten yaslandigimi ve bu isin gencler tarafindan takip edilmesi gerektigini dusunuyordum. oyle ki dolabimda ne bir siyah tisort ne bir siyah pantolon kalmamis bile. nitekim yaldir yaldir parlar bir halde konser alanina giris yaptim. once korktum bikac kisi "beduk haftaya gelecek abi sen cok yanlis gelmissin" diye dalga gececek diye ama sonra baktim ve gordum ki benimle ayni durumda dunya kadar insan var. ı$ten cikip megadeth'e gelen karde$lerimle adeta bir blue lotus clan izlenimi yarattik. ve nitekim bir kere daha anladim ki bu dava daha bitmemi$.

bir de ekrandaki twitlerden "beyaz giyme soz olur." twiti fena yardi. her kim attiysa verdim $ukusunu.
  • söz konusu konser için liseli kardeşceğzimin ısrarlarına dayanamayıp kendisine bir bilet almıştım. yavrucuğum günün erken saatlerinde üzerine megadeth tshırt ünü giyip kendisini taksim meydana atmış bir grup arkadaşıyla. sonrasında olaylar olaylar...

not: 2:47 - 2:57 arasındaki gençler kardeşimin de arasında bulunduğu liseli grup.

not2: kendisi şu an bu videoyu izleyip izleyip dertleniyor.

not3: ben çok gülüyorum. sanırım yıllarca bunun geyiğini yapacağım.

söz konusu video için;

http://www.youtube.com/…v=npqtoe5oidg&feature=g-u-u
  • "akşama konsere fazla biletim var. gel hadi seni megadeth konserine götüreyim" diye arkadaşlarımı aradığım ve beleş bilet olmasına rağmen mırın kırın eden arkadaşlarımın varlığını gösteren konser. lan ..! okadar mı yaşlaındı benim çevrem ? (pi=3 alınacak)
  • süper konser olacağı aşikardır. ayrıca,
    şüphesiz ki kendisinden birkaç hafta sonraki asıl kutlu olayın habercisidir.

sorular üzerine edit: ben geçenlerde çamlıca'da bir çingene bacıya fal baktırdım, mumların arasından bana bakıp "yakışıklım, sana haziran sonu - temmuz başları gibi büyük bir eğlence görünüyor, artık arena mı desem, stadyum mu desem, what we've got here is failure to communicate" dedi. ne demek istediğini pek anlayamadım ama sanki burada bariz bir ipucu saklı gibi.
  • sesini babamın sesinden daha çok duyduğum adamla dördüncü buluşma.
hesabın var mı? giriş yap