şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 0:57 de ki hatun harbi taşmış. kadını geçtikten sonra dönüp bakan tek kaşı kalkık çakma john travolta ayrıca yarmistir swh.

  edit: ilk entry ve link uçmuş.

  link

  bu da çakma travolta
 • kıyıdan köşeden her an kramer ile jerry seinfeld fırlayacak gibi..
 • 3:58 de 'keşke gülmeseymiş' diyenler...
 • vay be. boyle goruntuler beni cok derin dusuncelere dusuruyor. tam 24 sene oncesi. o videodaki insanlara neler oldu acaba? tas gibi hatunlar soldu gitti, bebeler kocaman oldu, balon yapan eleman su an ne yapiyor?

  bence duygusal video budur amk.
 • erkeklerin wall street'e takim elbise ile ciktiklari donemi gosterir. herkes birbirine selam verir "greed is good" derdi.
 • 1993 yilinda 2017 turkiye'sine tas cikartirmis.

  bu kadar imarin icerisinde yesil kalmayi basarabilen bir sehir.

  ps: erkeklerin %90'i takim elbise giyiyor. hepsi jilet. biz de bu kadar takim elbiseli adami dugunlerde falan gorursun anca..
 • bir nesil için 90'ların amerikası mutluluk puzzle'ının önemli bir kısmını oluşturur. bugünlerde, 80 ler ve 90 larda çekilmiş amerikan dizi ve filmlerini izlerken hissedilen duygu yoğunluğu onlar için bu dünyada ellerinde kalmış bir kaç lezzetten biridir. çocukluk insanın anavatanıdır demişler. bu görüntü insanın çocukluk anılarını refere etmesi bakımından, insanı memleketine götürür. sonra büyürsün, renklerin ışığın dalga boyuyla alakalı şeyler olduğunu öğrenirsin, büyü bozulur. amerika artık senin için bir başka gurbettir. vatan çocukluktur. aslolan çocukluk.
 • adam 93'te 1080p çekmiş, biz 2017de ancak 720 izleyebildik amk.

  neyse madem nostaljik new york şeediyoruz, şu daha kafa bence.
  1982 newyork
 • çekimlerinin ne kadar özenilmiş, kurgusunun ne kadar güzel olduğunu düşünürken bir yandan da beni bir huzur, hüzün ve sükunet hali aldı. bir de o zamana ve oraya özlem duydum. bunun adı:

  (bkz: fernweh) almanca'da "uzaklara gitmeyi özlemek" anlamı olsa tam manası "hiç gitmediğin bir yere özlem duymak" bu kelimenin. işte bu videoyu izleyince tam da bu hisse kapıldım. üstüne bir de sözlükten iki kişinin orayla ilgili anılarını okuyunca iyice garip oldum.

  o videodaki herkesi, hepsinin hikâyesini merak ediyorum. o çocukların şimdiki hali nasıl, neredeler? köpeğini gezdiren siyahi abi hala hayatta mı? o kamerayı eliyle kapatan abi neler yapıyor? yeşil gömlekli adam ve yanındaki kısa boylu sevgilisi evlendiler mi ayrıldılar mı? bu düşüncelerden alamıyorum kendimi.

  bir de fark ettiniz mi bilmiyorum ama çok klasik giyinen ve klasik stile sahip olan insanlar hariç herkesin kılığı kıyafetinden bunun başka bir döneme ait olduğunu anlıyor insan. video sanki dün çekilmiş gibi 1080i 60fps olsa bile...