• 20 senedir ssk örnekleri vererek bu dönemi kötüleyenler bir gidin artık.

hadi o zaman ben sayayım sizin döneminizi.
    suriyeli terörist mülteciler yoktu.
    ülke toprakları araplara peşkeş çekilmemişti.
    tarım ve hayvancılık vardı.
    samanı bile yurtdışından ithal etmiyorduk.
    türk ordusuna fetöcüler doldurulmamıştı.
    kiralar emekli maaşından daha yüksek değildi.
    emekli ikramiyesiyle ev araba alınabiliyordu.
    okullarda andımız okunuyordu.
    türklük ayaklar altına alınmamıştı.
    ingiltere nin çöpü satın alınmiyordu.
    televizyonlarda kaynım bana atladı programları yoktu.
    her yer apaçi rapçi dolu değildi.
    para karşılığı vatandaşlık satılmıyordu.
    devlet kurumlarını tarikatlar yönetmiyordu.
    kağıt, sigara, içki fabrikaları vardı.
    okulu biten gençler yurtdışına kaçmıyordu.
    pkk ile gizli anlaşmalar yapılmıyordu.
    cihatçı örgütler ülkede bomba patlatmıyordu.
    araptaparlık yoktu.
    cuma hutbelerinde atatürk e küfredilmiyordu.
    üniversite bitirmenin bir değeri vardı, diplomalı kasiyerler yoktu.

edit: bana faili meçhuller demeyin; muhsin yazıcıoğlu, kaşif kozinoğlu, sinan ateş der olayı kapatırım.
  • eğer bir islamcıysanız bu görüntüleri izleyip "o sırada baban sabah 6 da hastanede...." diye cümleler kurarsınız ama dövizin durumundan, gsmh'dan bahsetmezsiniz.

amk benim babama 5 yıl evvel öldükten 6 ay sonra mr sırası geldi annem 6 aydır doktor sırası bekliyor bunlar hala "kılıçdaroğlu ssk'yı batırdı" kafasında.

tanım: pek çok açıdan özlenen, istiklal caddesinin ağaçlık olduğu ve ülkenin müslüman istilacı dolmadığı günleri içeren videodur.
  • tersine evrimin adeta bir örneği görüntüler.

30 yıl geriye gitsek 30 yıl ileriye gitmiş olacağız.

kelimesini anlamadığımız arap dinine inanıp deve taşşağı yalamaya ne meraklıymışız.

emeği geçen herkesin amına koyim.

ps: arkadaşlar küfür kıyamet havada uçuyor. kimseyi engellemedim ana avrat dümdüz gitmelerine rağmen. eğer para karşılığı karşı propaganda yapmıyorsanız gelin özelden tartışalım fikirlerimizi. varsa yanlışımız editleriz de. yeter ki sövüp primatif ego mastürbasyonu yapmayın. fikirler tartışılmak için vardır.

ps2: farklı düşüncedeki arkadaşlar küfür etmeden fikirlerini beyan etmeye başladılar. kendilerine teşekkür ediyorum. amacımız kimseyi aşağılamak değil realite üzerine konuşmak.
  • araba sarkisini bozarak soyleyen mahsun kirmizigul'e kimse ne yapiyorsun demiyor ya, iste kirilma boyle basladi.

egitimsiz adamin hareketlerine gulduk, sempatik bulduk, ezmedik sonra hepsi tepemize cikti.

trt'nin despotlugu megerse cok iyi bir seymis.
    egitimsiz adama once televizyon denen aleti sonra da kendini ifade etsin diye bilgisayari verdik. agzimiza sicildi.

edit: mahsun konservatuar mezunuymus diye mesaj geldi.
    dusun olm 90'larda egitimsiz dedigimiz adam itü şan mezunu cikiyor :)

debe edit: tonla cahil hakaret etti mesajla, bastim engeli.
    benim gibi yuce bir sahsiyete sen nasil mesaj atarsin cahil adam. kafana vurur gecerim.
    ben sizi gormemek icin sosyal medyayi biraktim.

okula girmesi saibelidir falan dediler, ona da kafa yormayalim artik. en azindan girmis ugrasmis, simdi olsa umrunda olmaz kimsenin.
  • canlı olarak televizyondan üniversite arkadaşlarımızla kaldığımız evde izlediğim yayın.

babam hastane kuyruğunda falan değildi. ailede aynı anda üniversite okuyan 3. evlattım.

çok daha özgür çok daha umut dolu bir ülkede yaşıyorduk. çekilen sıkıntılar çok önemsenmezdi çünkü umut vardı.
  • yukardaki bir elemanın dedikleri üzerinden bir karşılaştırma yapalım.

1. o sırada baban sabahın beşinde hastane sırasına giriyordu: eh 25 senede internet üzerinden randevu alabiliyoruz büyük başarı. haa bu randevuyu yakın zamana alabilir misin o konu açmayalım.

2. sonra işe gitmek için saatte bir geçen otobüse binip: ben o tarihlerde lisedeydim, toplu taşımanın şimdikinden farklı bir düzeni yoktu. illa iyileşen ve kötüleşen yerler bulunur. sene olmuş 2023 bazı yerlere metro falan yapılmış. ancak toplu taşıma ücretleri de ilginç noktalara gelmiş. buna da berabere demek lazım sanki

3. indiği durakta sadece skk reçetesinin geçtiği eczane arıyordu: ssk eczanesi olayı anlamlı değildi şimdi eczacılarla vatandaşı karşı karşıya getiren saçma uygulamalar var üzerine de bir dolu göçmene bedava hizmet verilirken kendi vatandaşını ezen bir sistem var ve ne vatandaş ne de eczacılar memnun. sanki geriye mi gittik, ilac falan da bulamıyoruz bazen.

4. akşam yine aynı şekilde eve gelip tek odasında soba olan evde haber izleyip yatıyordu. evde hasta yoksa yarın sabah uykusunu tam alacaktı: bu biz gelmeden once herkes mağarada yaşıyordu muhabbeti de tam bomba, yok gardaş biz merkezi ısıtmalı ve gayet guzel bir evdeydik tek memur maaşıyla. kiraların ve doğalgazın fiyatlarına bakınca daha iyi mi oldu tartışılır. gerçi soba olayı epey azaldı bu iyi olabilir.

özetle iyileşen şeyler var ama bir bölümü zaten gelisen teknoloji ile ilgili. ama bu geçen 25+ sene boyunca yapılabilecek şeyleri düşününce korkunç bir kayıp var. bu kayıpların çok büyük bölümü de akp seçmenine yazar, hiç evirip çevirmeye kasmayın. komediye bak insanlar çok rahat bir şekilde 90larla günümüzü karşılaştırabiliyor.
  • orası benim ülkemdi. burası değil.
  • beni geçmişe götürdü. kaybettiklerimiz yanımızdayken o günler ne de güzelmiş. https://x.com/…165016?s=46&t=keh06prt5qkof9u8ntwn6q

uzun versiyonu için https://www.youtube.com/watch?v=ofxkasyu_le
  • efsane günlerdi. gerçek kalite o zamandı işte. 90'ların büyüsü bir başka idi.
  • (bkz: #158722852)

(bkz: 96'da internet varmış gibi çek kanka)

şimdi var da randevu alabiliyoruz sanki. tam bir siyasal islamcı sıçmığı.
hesabın var mı? giriş yap