şükela:  tümü | bugün
 • sokak hayvanları için yapılmış harika bir proje. her ay faturaya yansıyacak 1tl'lik üyeliğiniz sokak hayvanlarına ve barınaklara mama olarak dönüyor. 1tl'den 10 tl'ye kadar üye olabilmek için 8071'e 1tl1umut...10tl1umut yazarak sms göndermek gerekli imiş. benim gibi hayvan aşıkları için mükemmel bir proje.

  not: emeğinde payım yok facebook'ta gördüm.

  buyrun detaylar
 • kesinlikle desteklenmesi gereken bir platform.
 • güzel bir platform. her bağış belgeli. gelir gider tablosu vs sitede var. destek olunası ve hatta olunmalı.
 • daha çok kişiye ulaşması gereken yardım kampanyası."herkes 1 tl verse" fikrinin vücut bulmuş hali.
 • para kazanmanın farklı yolu. kimdir nedir neyin nesidir.

  kaldıki sikerim tüm vakıfları,dernekleri, yardım kuruluşlarını,
  bir yapıp bin alıyor ahlaksızlar.
 • http://www.1tl1umut.com/

  bizzat, aile mensuplarımın telefonlarından sms atarak destek olduğum kampanya. umarım ekşi sözlük'te de ilgi görür. 1 tl ile kimse ölmez, hadi bu tipsizlerin karınlarını doyuralım.
 • youtube'da mert sezer'in kanalı sayesinde bilgi sahibi olduğum ve buradan da duyurulması gerektiğine inandığım yardım kuruluşu/dernek. berna hanımın tek başına taşıdığı 1tl1umut, sosyal medyada yardım talebinde bulunan insanlara bağışçılardan her ay alınan 1 tl gibi komik bir ücretle yardımcı olmakta. kendisi de sitede türkiye'de her ay 100 kişi 1 lira verse; ortalama 750.000 tl eder sözüyle dikkat çekiyor yani derneğin en büyük motivesi daha çok kitlelere ulaşabilmek. yıl sonu 10.000 kişiye ulaşmayı hedeflemek istiyorlar fakat berna hanımında paylaşım ve insanlara ulaşmak konusunda zorlandıklarını değiniyor. büyük etkiler bırakabilen ekşi sözlükle bunu çok az sürede ulaşabileceğime gönülden inanıyorum. inanmak istiyorum.

  ek olarak verdiğiniz bağışlardan tereddüt edenlerin bu linke bakmaları halinde bağışçılardan toplananlarla ve yardım için aktarılan paraların dökümünü görmeniz ve takip etmeniz mümkündür.

  mert sezerle olan röportaj için youtube

  edit: bu kadar yazıdan sonra sanırım önce kendimden başlamam gerekirdi 5tl1umut yazıp 8071 e atarak 5 tlık bağışçıları oldum.
 • numaramı girdim ve destekledim :3
 • bana göre son zamanlarda şeffaf bir şekilde bu yardım kampanyalarını yapabilen nadir projelerden birisi. 1 tl ile nasıl bir yardım olur demeyin inanın bu projeye katılan her bireyin o ufak katkısı sokak hayvanları için büyük öneme sahip. ayrıca bu işten birilerinin paraları cukkalamadığını bilmek kuruşu kuruşu nereye gittiğini bilmekte insana bir huzur veriyor. umarım tüm yazarlarımızda bu projeye bir el uzatır ve sesinin duyulmasında yardımcı olur.

  projeye destek olmak için sadece 8071'e 1tl1umut sms atmak yeterli. 1 tl sizi üzmez ama inanın sokak hayvanlarını mutlu edecektir.
 • şu soğuk günlerde, sokaklardaki dostlarımız için başlatılmış güzel kampanya. sadece 1 tl. çoğunuzun ulaşması zor bir yere düşürdüğünde, almaya üşendiği para.