• ucuz da olunca daha çok cahilin gelmesiyle beklenen yorumların yapıldığı konser. ölene kadar kaç defa daha gelecek, gelebilecek mi bilmiyorum ama her seferinde aynı yorumları duyacağız sanırım. halbuki "are you ready to rock istanbuuul" diye bağırmasını bekliyordum ben de. nedense yapmadı böyle bişey. hiç de konuşmadı bizimle cık cık. koskoca sanatçı olmuş da adam olamamış. sesi de 1962 yılındaki kayıtlarına hiç benzemiyor. şöyle biraz yakına gelelim, 66'dakilere de benzemiyor. neyse ki mızıka çalabiliyor hala.

bkz. all along the watchtower'ı bob dylan'dan dinlemiş efsane nesil.
  • biletleri satışa çıkmış konser. 100 lira verip kısıtlı görüş açısıyla izleyebiliyomuşsunuz. ne güzel. isterseniz 650 liraya kadar biletler de var. herkesi düşünmüşler.

http://www.biletix.com/etkinlik/rkbb3/turkiye/tr
  • herhangi bir şarkıyı eski haliyle çalmayacak olan bob dylan'ın konseri. allahını severseniz bırakın artık şu geyiği. bütün sözlük yazarları "eski haliyle çalmıyor, o yüzden şarkı dinlemeye gitmeyin.s" yazana kadar devam mı edecek bu? 1965'ten sonraki herhangi bir konserini dinleyen bir insan bunu bilir zaten. dinlemeyip gidenler de bırakın şaşırsın.
  • beleş tepeyi kısıtlı görüş diye kakalamaya çalıştıkları konser.

ticari zekâya gel...
  • bob dylan'ı dünya gözü ve kulağı ile canlı dinlediğimiz konserdir.

"hala hurricane diye bağıranlar, bekleyenler vardı" diye yorum yazanlar var.
    söyleseydi fena mı olurdu?
    o kadar güzel yüzlerce parçası var ki... make you feel my love, shelter from the storm, hurricane, one more cup of coffee, oh, sister, like a rolling stone gibi parçalardan da bir tane çalsaydı fena mı olurdu?

kim bilir bir de gençliğinde dinleyebilseydik nasıl olurdu diye de ayrıca düşündüren konserdir.
  • muhteşem olmasa da "çok iyi" diyebileceğim bir konser.

yeri benim için ayrıdır bu adamın. çoğu kişi için olduğu gibi. biletler bitmişti, buraya entry girdim bilet arıyorum diye ama arkadaşlar sağolsunlar biletleri baya bir insafla fiyatlandırmışlar... bob dylan, o kadar seneden sonra istanbul'a gelecek, ve bir daha gelir mi belli olmayacak, biletler olmasa da ben bu konseri kaçıracağım? öyle mi? hiç sanmıyorum... (bkz: konserve) uygulaması sağolsun. sayelerinde gittim ve izledim kendilerini.

yeni mekan blackbox'ı çok beğendim. tasarım harikaydı. konser mekanı gibi konser mekanıydı kısaca. gönül ister ki daha büyük olsaydı, ama istanbul'da yaşıyoruz. buna da şükür.

şöyle kötüydü, bu yüzden gitmedim, setlistini beğenmedim de gitmedim vs diyenler biraz daha derin düşünsünler. seyirciyle iletişimi olmasa da, beklediğin şarkıları çalmasa da, sahne performansları iyi olmasa da ayağına kadar bob dylan geliyor ve sen tatava yapıp gitmedin. umarım çarpılmazsınız.
  • akabinde 22 haziran'da selanik'te, 23 haziran'da da atina'da bob dylan konseri olacak, sanırım komşuda izlemek daha mantıklı.
  • o ikide bir dışarı girip çıkanların, iki bira için önümüzden geçip duranların, şekil için geldiği her hâlinden belli olanların hiç laf etmemesi gereken konserdir öncelikle.

ama bizde tabi ki bir bob dylan konserinin yarısında çıkanlar mı dersin, yanda sıkılıp candy crush oynayanlar mı dersin yoksa hâlâ "höriiiikeeyyğğğnnn" diye bağıranlar mı?

2010'daki konserden performans olarak bir adım geride de olsa çok keyif aldığım bir konser olmuştur. forgetful heart büyüleyiciydi. love sick ayrı güzeldi.

evet eski genç değil, evet eski gitar+mızıka kombinasyonu yok ama onun bon jovi gibi yerlere yatırmasını, travis gibi "kopartmasını" bekleyen insanlara ne dersin ki zaten.

black box'ı ben de arkadaşlarım da çok beğendik. her şeyiyle sağlam olmuş.

things have changed'i, all along the watchtower'ı, blowin' in the wind'i canlı canlı dinlediğim konserdir. buradan ötesi yok.

(bkz: beyond here lies nothin')
  • "seyirciyle hiç iletişim kurmadı" diyenlerin, adam tam zamanında çıktığı için 6. şarkıda hâlâ salon girişlerinde ve merdivenlerde büyük hareketlilik olmasının sebebi konser biletlerinin ucuzlatılması ve "bilen bilmeyen herkesin gelmesi" değil.

2010'da biletler epey pahalıydı ve durum gene aynıydı:

(bkz: #19235712)
hesabın var mı? giriş yap