tepedeki psychedelic adam

  • 3325
  • 19
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

10'a 10'luk kareyi 1 - 100 arası doldurma oyunu

tabii ki hiçbirimiz istemezdik böyle dandik tanımlamalı ve de isim bile uydurulmaya değer görülmemiş bi oyun olsun. ama var böyle bişey. belki de ismi de vardır da ben bilmiyorumdur ama pek sanmıyorum.

bundan 7-8 öncesinde oynuyorduk bunu ders sırasında. o zamanlara özgü bi oyun muydu yoksa hala okulun aynı döneminde oynanmakta olan bi oyun mudur bilmiyorum.

gerekli araçlar bir kalem ve bir kağıt. elimizde 100 küçük kareden oluşan 10'a 10'luk büyük bi kare var ve istediğimiz yerden başlayarak bütün küçük kareleri 1'den 100'e kadar doldurmak oyunun amacı. kurallarıysa yazdığımız bir sayıdan sonra sağa, sola, yukarı, aşağı istediğimiz yere 2 kare atlayarak ya da çapraza doğru 1 kare atlayarak sıradaki sayıyı yazmak. hatırlıyorsunuzdur bence.

bugünse yıllar sonra yine sıkıcı geçen bi derste yanımdaki arkadaşımın bunu yapmaya çalıştığını fark etmemle tekrardan hatırladım bu oyunu ve dur bakıyım ben de deniyim bi diyerek ilk seferde, bi çırpıda yaptım. ve daha önce bunu yapamamış olduğumu hatta içimde hafiften bi ukte haline gelmiş olduğunu da fark ettim.

bi de bunları yazarken şu da aklıma gelmedi değil,
(bkz: sözlükçülerin en eften püften başarıları)

devamını okuyayım »
11.03.2010 21:41