şükela:  tümü | bugün
 • yok şunlar şuna oy vermez yok mansur yavaş aday olursa kürtler seçime gitmez polemiklerini bırakın. kürtler eğer rte'nin mansur yavaştan daha iyi olduğunu düşünüyorsa, seve seve rte'ye oy verebilirler.
 • yukarıda birisi mansur yavasa oy verecek adam ekrem imamogluna da verir demiş. tam tersi olacak. konustugum sağ görüşlü arkadaslarimin hiç biri imamogluna sıcak bakmiyor. açık açık imamoglu vs erdoğan olursa erdoğan'a veririm diyorlar. fakat yavaş erdogan arasındaki bir seçim de yavaşa oy vereceklerini söylüyorlar. konustugum diğer sol görüşlü arkadaşlarım ise genel de erdogan in karsisinda kim olursa ona veririz kafasindalar. dolayısıyla yavasin oyunun imamoglundan yüksek olması gayet anlaşılabilir
 • akçomarlar mansur yavaş'ın adaylığını "ama kürtler" diye salak salak konuşarak engellemeye çalışacak fakat kürt seçmenin bu akçomarlar gibi gerizekalı olduğunu düşünmüyorum. mansur yavaş gibi bir adam* kürtlere ne zarar vermiş yahut verebilir? ankara'da yaşayan kürtler söylesin, hanginizin tavuğuna kışt dedi ya da ayrımcılık yaptı? mansur yavaş başkan bu ülkenin aydınlık ve kucaklayıcı yüzüdür. ortada bir sebep yokken kürtler mansur yavaş'a oy vermezse zaten erdoğan'dan memnunlar demektir. yine de ne olursa olsun iki isim de ülkeyi erdoğan'dan elli kat daha iyi yönetecektir.

  tanım: akköpüşlerin abartılı bulduğu ankettir.
 • olası bir seçimde oyum polemiğe girmeden sadece ve sadece işini yapan ve hiç kimseden korkmayan mansur yavaşındır .
 • ekrem imamoğlu varken çok yanlış bir sonuç bulan anket.

  şöyle ki, mansur yavaş'a oy verecek hemen herkes ekrem imamoğlu'na oy verir. ama ekrem imamoğlu'na oy verecek herkes mansur yavaş'a oy vermez.

  mesela karadeniz secmeni. karadeniz'de sayın erdoğan'ın ezici bir üstünlüğü var. erdoğan'ın karşısına çıkacak bir mansur yavaş karadeniz'den yeterli oy alamaz ama erdoğan'ın karşısına çıkacak bir ekrem imamoğlu erdoğan'a çok yakın hatta daha fazla oy alir.

  mesela kürtler. kürtler mansur yavaş'a ekrem imamoğlu kadar oy verir diyen adam rica ediyorum mesaj dahi yazmasın. zira siyasetten zerre kadar anlamiyor demektir.

  mansur yavaş akp tabanından oy alır diyenler var. akp tabanından, o oyun daha fazlasını ekrem imamoğlu 23 haziranda aldı. yüzde 54-55 oy aldı. yani akp tabanindan da ekrem imamoğlu daha fazla oy alır.

  üstelik ankara'da sayın yavaş'ın rakibi kayserili mehmet özhaseki'yken, istanbul'da ekrem imamoğlu'nun rakibi eski başbakan binali yıldırım, süleyman soylu ve sayın erdoğan'dı. bu koşullar altında ekrem imamoğlu istanbul'da yüzde 55 oy alırken, sayın yavaş ankara'da yüzde 55 oy alamadı.
 • imamoğlu'na sıcak bakmayıp oy vermeyecek olan sağcılar anlama kıtlığında heralde, bu kafayla erdoğan'a versinler o zaman ne diyelim.
 • görüyorum ki aranızda hala “mansur yavaşa kürtler oy vermez” zırvasını sürdüren hayvanlar var.

  yaklaşık 15 milyonun iradesini tekeline almış, onlar adına geniş geniş açıklama yapıyor bir de kereste.

  birincisi, mansur başkanın cumhurbaşkanlığına aday olacağını düşünmüyorum, olmasın da zaten. başkente bir devlet disiplini, baba şefkati geldi sayesinde. yaşının ilerlediğini de düşünürsek bir dönem daha ankarayı yönetip emekli olur.
  ikincisi, mansur yavaşın kürtler aleyhine bir davranışı, açıklaması veyahutta eylemi mi oldu? herkese eşit mesafede duran saygın bir siyasetçi. mhp geçmişini öne sürecek olanlar ekrem imamoğlu ve ailesini kökten komünist zannediyor herhalde.

  ister ekrem imamoğlu, ister yavaş, ister de meral akşener olsun farketmez. bu üç ismin karşısında recep tayyip erdoğan olduğu sürece kararsız kalan insanın şikayet etme hakkı yoktur. ipe sapa gelmez köhne düşünceleriniz sizi arada bırakıyorsa eğer; bir telefona 10 bin, adı otomobil geçen tekerlekli tabutlara 200 bin lira vermeye devam eder, almanyada yaşayan insanların attığı market alışveriş fişlerine bakarak ideolojik ideolojik sarılır ağlarsınız ömrünüzün kalan süresini.
 • mansur'u yüksek gösterip, ekrem'i düşük göstererek, neye hizmet ettiği daha sisli bir havada, 2 km öteden belli olan ankettir.

  pek tabii buna katalizör olan "ekrem hdp rörörö, olmaz ondan falanca rörörö" diyenlerde damlamış hemen.

  sizin gibi salak sürüleri varken, tayyip 90 yaşına kadar cumhurbaşkanı olmaya devam eder.

  not: iki adayda değerli. ama şöyle bakın olaya; son 1.5 senede ekrem aleyhine twitter da kaç tane heşteh açıldı, mansur için kaç tane.
  yine 1.5 sene içinde ekrem için kaç tane algı ve karalama haberi yapıldı, mansur için kaç tane ?.
  yine 1.5 sene içinde akp içinde kaç bakan, cumhurbaşkanı, vekiller kaç kez milyon yüz kere ekrem'e saldırdı, mansur'a bunu kaç kere yaptı.

  soruların cevabı, kimin aday olması gerektiğini ve birilerinin kimin aday olmamasını istediğini ortaya seriyor zaten.
 • aleni algı anketi, herkes de zokayı yutmuş, merkeze mansur yavaşı almış. açın yandaş kanalları, en çok hangi alternatifle uğraşıyorlar, ekrem imamoğlu, mansur yavaş ın üstüne dahi gitmiyorlar. en çok kimden korkuyorlarsa ona saldırıyor havuz medyası.

  onlar da anket yapıyorlar hem de sürekli, hal böyle iken bu ankette en çok mansur un çıkması tamamen algı bana göre, mansur başkanı da severim ama imamoğlu birkaç tık daha önde, daha çok kesimi kucaklar, daha genç, daha büyük görev yapıyor, çok daha büyük bir başarıyı iki kez kazandı. o seçim sonrası zaten tüm algılar onun üzerine yapılıyor.
 • vay arkadaş mansur-erdoğan olursa mansura verirmiş de,ekrem-erdoğan olursa erdoğana verirmiş sonra bunlara utangaç akpli deyince kızıyorlar böyle adam muhalefete oy vermesin zaten hakettiği gibi yönetilmeye devam